Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UNICEF: meer kindhuwelijken in Hoorn van Afrika door droogte

UNICEF: meer kindhuwelijken in Hoorn van Afrika door droogte

DEN HAAG (ANP) - UNICEF ziet een alarmerende toename van het aantal kindhuwelijken in de Hoorn van Afrika, waartoe Ethiopië, Somalië, Kenia en Zuid-Soedan behoren. Oorzaak is volgens de VN-kinderorganisatie de ernstigste droogte in veertig jaar in de regio. Die duwt gezinnen naar de rand van de afgrond, waardoor sommige ouders besluiten dochters van soms pas twaalf jaar uit te huwelijken aan veel oudere mannen.

Ook lopen veel meer meisjes het gevaar op jongere leeftijd te worden besneden, ter voorbereiding op hun huwelijk. "Kindhuwelijken en genitale verminking bij meisjes maken een bruut einde aan de kindertijd", zegt Suzanne Laszlo, directeur van UNICEF Nederland. "Meisjes gaan niet meer naar school en worden kwetsbaarder voor huiselijk geweld."

Laszlo rept van "een kindercrisis" en roept op tot meer hulp in Ethiopië, Kenia en Somalië. "Niet alleen om op korte termijn levens te redden, maar ook om meisjes op lange termijn te beschermen."

Door de extreme droogte in de Hoorn van Afrika staan waterbronnen droog en sterft veel vee. Gezinnen verliezen hun inkomen en hebben geen voedsel. De oorlog in Oekraïne verergert de crisis. Somalië importeerde ooit 92 procent van alle tarwe uit Rusland en Oekraïne, maar de aanvoerlijnen zijn nu geblokkeerd. Meer dan 1,8 miljoen kinderen hebben dringend behoefte aan behandeling voor levensbedreigende acute ondervoeding, schat UNICEF, en volgens het Famine Early Warning Network dreigt voor 213.000 mensen in Somalië hongersnood.

In delen van Ethiopië is het aantal kindhuwelijken in een jaar tijd gemiddeld meer dan verdubbeld. In Ethiopië, Kenia en Somalië is het aantal kinderen dat door de droogte voortijdig van school dreigt te gaan, in drie maanden tijd verdrievoudigd: van 1,1 miljoen tot naar schatting 3,3 miljoen kinderen.

Meer uit Buitenland

Houthi's en regering Jemen ruilen bijna 3000 gevangenen

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische regering en de Houthi's hebben bijna 3000 gevangenen geruild, melden beide kanten. Die deal kwam tot stand na onderhandelingen tussen beide partijen in buurland Oman.

10 minuten geleden
VN: junta Myanmar dwingt burgers met geweld om te stemmen

GENÈVE (ANP/AFP) - De verkiezingen in Myanmar van komende zondag worden getekend door "toenemend geweld, onderdrukking en intimidatie", stelt VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Volgens hem dreigen zowel de militaire junta als gewapende oppositiegroepen met geweld tegen burgers. Het zijn de eerste verkiezingen in Myanmar sinds het leger in februari 2021 de macht overnam en de junta wil dat zoveel mogelijk mensen gaan stemmen. Maar een lage opkomst dreigt, omdat er nauwelijks pro-democratische oppositiepartijen meedoen.

1 uur geleden
Justitie VS geeft nog zeker 8000 Epstein-documenten vrij

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft minstens 8000 nieuwe documenten vrijgegeven over de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens CBS News gaat het zelfs om 11.000 documenten.

1 uur geleden
Australische premier nodigt Israëlische president uit voor bezoek

SYDNEY (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese heeft de Israëlische president Isaac Herzog gebeld en hem uitgenodigd om naar Australië te komen, schrijft hij in een bericht op X. Eerder waren Israëlische politici kritisch op Albanese. Zijn regering zou te weinig hebben gedaan om antisemitisme tegen te gaan en daardoor de aanslag op Bondi Beach niet hebben kunnen voorkomen.

1 uur geleden
Stroomuitval in delen Oekraïne na grootschalige Russische aanval

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Verschillende Oekraïense regio's kampen met stroomuitval nadat Rusland een grootschalige aanval had uitgevoerd met drones en raketten, meldden Oekraïense autoriteiten.

2 uur geleden
Uitzending 60 Minutes na omstreden intrekking toch online te zien

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een fragment uit het Amerikaanse nieuwsprogramma 60 Minutes dat afgelopen weekend op het laatste moment niet werd uitgezonden, is toch online te zien, schrijft CNN. Het item gaat over de gevangenis in El Salvador waar de regering van president Donald Trump Venezolaanse migranten naartoe heeft gestuurd.

3 uur geleden
Opnieuw dodelijke aanval door leger VS op vermeende drugsboot

MIAMI (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft opnieuw een dodelijke aanval uitgevoerd op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Dat schrijft Southcom, het centrale commando van het Amerikaanse leger in de regio, op X. Er kwam een man om het leven bij de aanval.

5 uur geleden