Unicef: kinderen dreigen op stoel of grond te slapen in Ter Apel
TER APEL (ANP) - Het is druk bij het opvangcentrum voor asielzoekers in Ter Apel, maar komende nacht is er voor iedereen een slaapplek. "Iedereen is ondergebracht. Er hoeft vanavond niemand op stoelen of op de grond te slapen. Morgen weer een dag. Het blijft spannend." Dat laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten in reactie op UNICEF Nederland. Die organisatie kreeg signalen dat er komende nacht niet voldoende bedden waren voor tientallen alleenreizende kinderen.
UNICEF Nederland geeft aan dat het er vanavond om heeft gespannen. "Dit toont het probleem aan: de opvang zit vol en de medewerkers moeten met grootst mogelijke moeite op laatste moment iets voor elkaar boksen. En morgen komen er weer nieuwe kinderen aan in Ter Apel, en de komende tijd nog meer." De organisatie vindt dat deze kinderen een veilige plek nodig hebben met goede begeleiding.
UNICEF Nederland wijst erop dat al lange tijd duidelijk is dat er meer opvangplekken voor alleenreizende kinderen bij moeten komen. "Het aantal alleenreizende kinderen dat naar Nederland komt, ligt niet hoger dan verwacht. Het kabinet en gemeenten hadden (en moeten alsnog) zo snel mogelijk tot een oplossing komen voor dit acute probleem."
Eerdere waarschuwing
Voogdijinstelling Nidos en het COA waarschuwden eind juni ook al voor te weinig opvangplekken voor alleenreizende kinderen. Ze riepen gemeenten toen op om dit jaar eerder dan gepland opvang te regelen voor jonge vluchtelingen die alleen naar Nederland zijn gekomen.
"COA en Nidos doen heel goed werk. Maar de druk is zo groot dat de opvang nu hermetisch vol zit. De enige oplossing voor kinderen is dat nieuwe opvangplekken zo snel mogelijk geopend worden. De komende tijd is dit probleem niet opgelost", aldus UNICEF Nederland.
'Druk is gigantisch'
UNICEF-directeur Suzanne Laszlo was dinsdag in Ter Apel om te zien hoe de situatie ter plekke is. "Alle medewerkers doen hun uiterste best, maar de druk is gigantisch doordat er geen nieuwe locaties worden geopend. Kinderen missen structuur, dwalen op het terrein en missen voldoende persoonlijke aandacht", zegt zij daarover.
Meer uit Binnenland
PARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
2 uur geledenGRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.
3 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
4 uur geleden