Unicef: kinderen dreigen op stoel of grond te slapen in Ter Apel
TER APEL (ANP) - Het is druk bij het opvangcentrum voor asielzoekers in Ter Apel, maar komende nacht is er voor iedereen een slaapplek. "Iedereen is ondergebracht. Er hoeft vanavond niemand op stoelen of op de grond te slapen. Morgen weer een dag. Het blijft spannend." Dat laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten in reactie op UNICEF Nederland. Die organisatie kreeg signalen dat er komende nacht niet voldoende bedden waren voor tientallen alleenreizende kinderen.
UNICEF Nederland geeft aan dat het er vanavond om heeft gespannen. "Dit toont het probleem aan: de opvang zit vol en de medewerkers moeten met grootst mogelijke moeite op laatste moment iets voor elkaar boksen. En morgen komen er weer nieuwe kinderen aan in Ter Apel, en de komende tijd nog meer." De organisatie vindt dat deze kinderen een veilige plek nodig hebben met goede begeleiding.
UNICEF Nederland wijst erop dat al lange tijd duidelijk is dat er meer opvangplekken voor alleenreizende kinderen bij moeten komen. "Het aantal alleenreizende kinderen dat naar Nederland komt, ligt niet hoger dan verwacht. Het kabinet en gemeenten hadden (en moeten alsnog) zo snel mogelijk tot een oplossing komen voor dit acute probleem."
Eerdere waarschuwing
Voogdijinstelling Nidos en het COA waarschuwden eind juni ook al voor te weinig opvangplekken voor alleenreizende kinderen. Ze riepen gemeenten toen op om dit jaar eerder dan gepland opvang te regelen voor jonge vluchtelingen die alleen naar Nederland zijn gekomen.
"COA en Nidos doen heel goed werk. Maar de druk is zo groot dat de opvang nu hermetisch vol zit. De enige oplossing voor kinderen is dat nieuwe opvangplekken zo snel mogelijk geopend worden. De komende tijd is dit probleem niet opgelost", aldus UNICEF Nederland.
'Druk is gigantisch'
UNICEF-directeur Suzanne Laszlo was dinsdag in Ter Apel om te zien hoe de situatie ter plekke is. "Alle medewerkers doen hun uiterste best, maar de druk is gigantisch doordat er geen nieuwe locaties worden geopend. Kinderen missen structuur, dwalen op het terrein en missen voldoende persoonlijke aandacht", zegt zij daarover.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De plannen van de nieuwe regeringscoalitie leggen veel nadruk op verbetering van de kwaliteit van leven op de lange termijn. Maar de bezuinigingen die daar tegenover staan, dreigen toch al kwetsbare groepen harder te raken en kunnen ertoe leiden dat de ongelijkheid toeneemt. Daarvoor waarschuwt het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een reflectie op het coalitieakkoord.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam stelt bij de rechter dat "beloftes aan bewoners juridisch niets waard zijn". Dat concludeert Alexander Klöpping via LinkedIn op basis van een schriftelijk verweer van de gemeente in een zaak over massatoerisme. Het Parool berichtte eerder al over het verweer. Vorig jaar stapte Stichting Amsterdam Heeft Een Keuze, met steun van Klöpping, naar de rechter omdat er ondanks een verordening te veel toeristen overnachten in de hoofdstad.
7 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.
12 uur geleden