UNICEF: kind de dupe van latere gezinshereniging
DEN HAAG (ANP) - UNICEF blijft zich grote zorgen maken om kinderen die asiel zoeken in Nederland, ook na de maatregelen die het kabinet vrijdag aankondigde om de crisis in de opvang van vluchtelingen het hoofd te bieden. Aan hereniging van kinderen met gevluchte ouders worden nieuwe voorwaarden gesteld, maar volgens UNICEF Nederland gaat dat in tegen bestaande regels en het VN-Kinderrechtenverdrag.
"Kinderen hebben het recht om spoedig herenigd te worden met hun ouders", schrijft UNICEF zaterdag in een verklaring. Gezinsleden die gevluchte familie achterna willen reizen, mogen volgens de nieuwe voorstellen pas naar Nederland komen als er een woning is voor het gezin. Volgens Unicef mag dat geen voorwaarde zijn voor gezinshereniging. Het heeft "grote negatieve gevolgen" voor kinderen, die onnodig lang gescheiden zouden blijven van hun ouders.
UNICEF maakt zich ook druk om kinderen die op eigen houtje hun toevlucht zoeken in Nederland. Volgens de organisatie verblijven er honderden van deze alleenreizende minderjarige asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel en moesten er naar schatting tientallen buiten overnachten. UNICEF zegt "zorgwekkende signalen" te hebben ontvangen over hun gezondheid en veiligheid.
Een kleine vierhonderd mensen kon vrijdagavond weg van het aanmeldcentrum om de nacht door te brengen in Utrecht, Stadskanaal, Zuidbroek, Almere en Groningen. Het is UNICEF niet duidelijk of de alleenreizende kinderen naar een veilige plek zijn gebracht.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zaterdagochtend in Arnhem de Nederlandse regering opgeroepen om excuses te maken aan Molukkers in Nederland voor de wijze waarop zij zijn behandeld vanaf 1951. In dat jaar kwamen duizenden mensen naar Nederland na een dienstbevel van de regering. Nederland haalde hen na de Indonesische onafhankelijkheid in 1949 hierheen, in afwachting van de vestiging van een eigen onafhankelijke republiek op het eiland Ambon. Die staat is er tot op heden niet gekomen.
5 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De politie is nog altijd op zoek naar de auto waarin vermoedelijk de schutter is gevlucht na het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker. Dat laat een politiewoordvoerster weten. Of er al tips zijn binnengekomen over de Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik, kan ze in het belang van het onderzoek niet delen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De anti-abortusorganisatie Schreeuw om Leven heeft op een misleidende manier reclame gemaakt voor hulp aan onbedoeld zwangere vrouwen. Op de gratis Boomerangkaart, waar de hulp werd aangeboden, ontbreekt de naam en visie van de adverteerder. Hierdoor is de kaart volgens de Reclame Code Commissie (RCC) in strijd met de Nederlandse Reclame Code. Dat blijkt uit een uitspraak van de commissie van begin maart.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dodelijke schietpartij vorig weekend op het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West. Het gaat om een 24-jarige man uit de hoofdstad, meldt de politie.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.
10 uur geleden