UNICEF: kind de dupe van latere gezinshereniging
DEN HAAG (ANP) - UNICEF blijft zich grote zorgen maken om kinderen die asiel zoeken in Nederland, ook na de maatregelen die het kabinet vrijdag aankondigde om de crisis in de opvang van vluchtelingen het hoofd te bieden. Aan hereniging van kinderen met gevluchte ouders worden nieuwe voorwaarden gesteld, maar volgens UNICEF Nederland gaat dat in tegen bestaande regels en het VN-Kinderrechtenverdrag.
"Kinderen hebben het recht om spoedig herenigd te worden met hun ouders", schrijft UNICEF zaterdag in een verklaring. Gezinsleden die gevluchte familie achterna willen reizen, mogen volgens de nieuwe voorstellen pas naar Nederland komen als er een woning is voor het gezin. Volgens Unicef mag dat geen voorwaarde zijn voor gezinshereniging. Het heeft "grote negatieve gevolgen" voor kinderen, die onnodig lang gescheiden zouden blijven van hun ouders.
UNICEF maakt zich ook druk om kinderen die op eigen houtje hun toevlucht zoeken in Nederland. Volgens de organisatie verblijven er honderden van deze alleenreizende minderjarige asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel en moesten er naar schatting tientallen buiten overnachten. UNICEF zegt "zorgwekkende signalen" te hebben ontvangen over hun gezondheid en veiligheid.
Een kleine vierhonderd mensen kon vrijdagavond weg van het aanmeldcentrum om de nacht door te brengen in Utrecht, Stadskanaal, Zuidbroek, Almere en Groningen. Het is UNICEF niet duidelijk of de alleenreizende kinderen naar een veilige plek zijn gebracht.
Meer uit Binnenland
ZWARTSLUIS (ANP) - Door een ongeluk op de provinciale weg N331 in de Overijsselse plaats Zwartsluis is op kerstavond een persoon om het leven gekomen. De politie meldt op X dat zij rond 23.30 uur een melding over het ongeval binnenkreeg.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 27e editie van de NPO Radio 2 Top 2000 is van start gegaan. Radio-dj's Annemieke Schollaardt en Jan-Willem Roodbeen telden woensdagavond in de openingsshow af naar middernacht, het moment waarop het eerste nummer van de jaarlijkse hitlijst werd opgezet. Dat was het nummer Run Like Hell van Pink Floyd.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft met het eindbedrag van de actie een uitzonderlijk hoog bedrag bereikt. Na zes dagen actievoeren is in het Glazen Huis in Den Bosch 18.423.566 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren, zo maakte NPO 3FM woensdag bekend. Nog nooit eerder kwam het eindbedrag tijdens het slot van Serious Request op kerstavond zo hoog uit.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 41-jarige Eritreeër Kidane H. die het Openbaar Ministerie (OM) wil vervolgen voor onder meer mensensmokkel, is vanuit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uitgeleverd aan Nederland. De man is woensdagavond geland op Schiphol en begeleid door de marechaussee, meldt het OM.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft bij de laatste tussenstand van de actie een recordbedrag opgehaald. De teller stond woensdag op 15.163.447 euro, met nog ongeveer anderhalf uur te gaan in het Glazen Huis in Den Bosch. Daarmee is het oude record uit 2012 definitief verbroken, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland keurt het visumverbod af dat de Amerikaanse regering heeft ingesteld tegen onder anderen voormalig Eurocommissaris Thierry Breton, om zijn betrokkenheid bij Europese wetgeving tegen de verspreiding van desinformatie via bijvoorbeeld social media. Dat laat demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) via een woordvoerder weten.
13 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Een van de zwaargewonde slachtoffers die betrokken waren bij het ongeval in Nunspeet afgelopen maandag is overleden, meldt de politie woensdag. Van het dodelijke slachtoffer worden geen leeftijd en woonplaats gedeeld "in verband met herleidbaarheid", aldus de politie.
14 uur geleden