Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UNICEF: in 2050 maken 2 miljard kinderen op aarde hittegolven mee

UNICEF: in 2050 maken 2 miljard kinderen op aarde hittegolven mee

DEN HAAG (ANP) - Ruim 2 miljard kinderen wereldwijd zullen in 2050 jaarlijks meerdere periodes van hittegolven meemaken, meldt UNICEF dinsdag na eigen onderzoek. Kinderen worden hier volgens de VN-organisatie bij uitstek door geraakt. Momenteel zijn elk jaar al meer dan 550 miljoen kinderen wereldwijd blootgesteld aan (extreme) hittegolven, oftewel bijna 1 op de 4 kinderen.

Bij hitte zijn kinderen kwetsbaar, zo valt te lezen bij het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Dat komt omdat ze niet altijd zelf in staat zijn om oververhitting te voorkomen. UNICEF wijst erop dat kinderen die meerdere hittegolven meemaken ook chronische gezondheidsproblemen kunnen ontwikkelen, zoals luchtwegaandoeningen of hart- en vaatziekten. Bovendien hebben de hoge temperaturen invloed op hun water- en voedselvoorziening, onderwijs en veiligheid.

Een op de drie kinderen leeft nu al in landen met extreem hoge temperaturen, ziet UNICEF. In 2050 zal de helft van de kinderen in Azië en Afrika te maken hebben met langdurige periodes van hittegolven, zo verwacht de organisatie. Directeur Suzanne Laszlo van UNICEF Nederland verwacht dat dit jaar - ondanks de warmte - het koudste jaar van de rest van ons leven zal zijn.

"Op de klimaattop in Egypte moeten de regeringsleiders een klimaatramp voorkomen door drastisch de uitstoot van broeikasgassen te minderen", zegt Laszlo. In november vindt de VN-klimaattop COP27 in het Egyptische Sharm-el-Sheikh plaats. Verder roept UNICEF rijkere landen op om armere landen die geraakt worden door de gevolgen van klimaatverandering financieel te ondersteunen.

Meer uit Buitenland

Trump weert CNN, Politico en MSNOW uit het Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".

3 uur geleden
NYT: FBI stopte samenwerking met Canada deels om 9/11-rel

WASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.

3 uur geleden
Verdachte seriemoordenaar vermomd als vrouw gepakt in Brazilië

JOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.

4 uur geleden
Syrië meldt arrestatie voormalige officieren om luchtaanvallen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.

4 uur geleden
Grynspan koploper in stemming opvolger VN-secretaris-generaal

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.

5 uur geleden
Drone slaat in bij Russische kerncentrale

WENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.

6 uur geleden
Duizenden Kosovaren demonstreren tegen veroordeling oud-president

PRISTINA (ANP/AFP) - Duizenden Kosovaren hebben in de hoofdstad Pristina gedemonstreerd tegen de veroordeling van oud-president Hashim Thaçi. Het Kosovotribunaal legde hem woensdag 25 jaar gevangenisstraf op voor oorlogsmisdaden tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië in de jaren 90.

6 uur geleden