Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UNICEF: honger in Gaza leidt elke dag tot meer kinderslachtoffers

UNICEF: honger in Gaza leidt elke dag tot meer kinderslachtoffers

DEN HAAG/GAZA-STAD (ANP) - Het nieuwste rapport van het IPC laat zien dat de voedselsituatie in Gaza elke dag tot meer slachtoffers onder kinderen leidt, stelt VN-kinderrechtenorganisatie UNICEF. Eerder op dinsdag meldde de internationale waakhond voor voedselzekerheid dat ongeveer 495.000 Gazanen te maken hebben met "catastrofale honger". Dat is ongeveer 22 procent van de bevolking.

"Met name jonge kinderen zijn extreem kwetsbaar bij voedseltekort of slechte voedselkwaliteit", zegt Suzanne Laszlo, directeur UNICEF Nederland, in een persbericht. "Dat zorgt ervoor dat nu maanden achter elkaar meer en meer kinderen ernstig ziek worden of zelfs sterven aan ondervoeding."

Volgens UNICEF is een onmiddellijk staakt-het-vuren de enige manier om de voedselcrisis voor kinderen te stoppen. De kinderhulporganisatie zegt aan de grens van Gaza en in naburige landen klaar te staan met hulp. Schoon water, voedseldistributie en het herstellen van gezondheidszorg zijn de topprioriteiten.

Vóór de vijandelijkheden van de afgelopen maanden kwam ondervoeding in Gaza bijna niet voor: slechts 0,8 procent van de kinderen onder de vijf jaar was acuut ondervoed. Uit gegevens verzameld tussen december 2023 en april 2024 blijkt volgens UNICEF dat negen op de tien kinderen in de Gazastrook in ernstige voedselarmoede leven en slechts twee of minder voedselgroepen per dag binnenkrijgen.

Meer uit Buitenland

Komiek Russell Brand schuldig bevonden in misbruikzaak

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse komiek en acteur Russell Brand is door een jury schuldig bevonden aan verkrachting en meerdere aanrandingen. Brand stond de afgelopen weken in Londen terecht in een zaak waarin hij van meerdere verkrachtingen werd verdacht.

24 minuten geleden
Eurocommissaris: te vroeg om link te melden tussen bommeldingen

BRUSSEL (ANP) - Het is nog te vroeg om te zeggen of de bommeldingen in de Europese luchtvaart aan elkaar zijn gelinkt, zegt Eurocommissaris Apostolos Tzitzikostas (Transport). Deze week kregen meer dan twintig passagiersvluchten te maken met dit soort meldingen, waarvan een groot deel op donderdag.

1 uur geleden
Tienduizenden de straat op bij nationale protestdag in Frankrijk

PARIJS (ANP/RTR) - In 73 steden door heel Frankrijk zijn zo'n 250.000 mensen de straat op gegaan, zegt de Franse vakbond CGT volgens de nieuwssite BFMTV. Her en der zijn meldingen van brandstichting en ingrijpen van de politie, maar op de meeste plaatsen zijn de protesten volgens de politie vreedzaam. Er wordt geprotesteerd tegen onder meer de hoge kosten voor levensonderhoud, het niveau van de publieke voorzieningen en de staat van het onderwijs.

2 uur geleden
Poetin volgend jaar niet welkom bij G20-top in VK

LONDEN (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is volgend jaar niet welkom bij de G20-top in het Verenigd Koninkrijk, meldt de Britse premier Andy Burnham. Er is veel internationale kritiek op het besluit van de VS om Poetin uit te nodigen voor de komende G20 in Miami in december. Burnham heeft tegen The Economist gezegd dat de Russische president volgend jaar in ieder geval geen uitnodiging krijgt.

2 uur geleden
Belgische partijvoorzitter N-VA zwijgzaam over begrotingscrisis

BRUSSEL (ANP) - Partijvoorzitter Valerie Van Peel van de Belgische N-VA heeft donderdag voor en na haar bezoek aan de Belgische koning Filip niets tegen de pers gezegd. Zij was de laatste van de vijf partijvoorzitters die de afgelopen dagen bij de koning moesten komen om over de begrotingscrisis te praten.

2 uur geleden
Opnieuw vliegtuigen getroffen door bommeldingen

DEN HAAG (ANP/RTR/BELGA) - Zeker veertien passagiersvliegtuigen in Europa hebben deze donderdag te maken met bommeldingen. Eerder deze week kregen Europese vluchten hier ook al meermaals mee te maken en werd nergens een explosief aangetroffen.

2 uur geleden
Zelensky hoopt op meer steun VS na verkiezingstriomf Democraten

MADRID (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat de Verenigde Staten zijn land meer zullen steunen nu president Donald Trump voortaan moet werken met een parlement dat in handen is van de Democraten, de oppositie. "Er is hoop dat het tot een machtsevenwicht komt en dat we meer ondersteuning krijgen", zei Zelensky over de Congresverkiezingen in een interview met de Duitse omroep ZDF.

4 uur geleden