
UNICEF: honderden scholen in Oekraïne beschadigd of vernietigd
KIEV (ANP) - Sinds het begin van de oorlog in Oekraïne zijn honderden scholen getroffen door luchtaanvallen en beschietingen. Volgens UNICEF zijn ook honderden kinderen omgekomen en kunnen vele duizenden geen onderwijs meer volgen.
In Oost-Oekraïne is een op de zes door UNICEF ondersteunde scholen beschadigd of vernietigd. Schoolgebouwen worden ook wel gebruikt als informatiecentra, schuilplaatsen of voor militaire doeleinden, waardoor kinderen er niet meer kunnen leren.
Het Kinderfonds van de Verenigde Naties probeert voor gevluchte kinderen zo goed mogelijk onderwijs te bieden. Zo zijn er in Charkov tientallen metrostations ingericht waar kinderen kunnen spelen en leren. Ook buiten Oekraïne werkt UNICEF samen met gemeentes en regeringen om onderwijs voor kinderen te regelen.
School is volgens de kinderrechtenorganisatie van cruciaal belang voor kinderen die in een crisisgebied wonen. School kan een veilige ruimte bieden en deel zijn van het normale dagelijkse leven. UNICEF maakt zich zorgen over de impact die dit conflict heeft op de Oekraïense kinderen en hun toekomst.
Meer uit Buitenland
KHARTOEM (ANP/RTR) - Bij een aardverschuiving in het westen van Soedan zijn volgens een rebellenbeweging in het land meer dan duizend mensen omgekomen. Sudan Liberation Movement/Army meldt dat de ramp zondag al plaatsvond.
48 minuten geledenPRAAG (ANP/DPA) - De Tsjechische oud-premier Andrej Babis is aangevallen tijdens een verkiezingsbijeenkomst in het oosten van het land. De politie meldt dat een oude man met zijn wandelstok op Babis' hoofd sloeg en dat Babis daarna naar het ziekenhuis is gebracht.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - De vloot schepen met activisten die hulp willen leveren aan Gaza is opnieuw vertrokken vanuit Barcelona. De schepen waren zondag al vertrokken, maar maakten eerder op maandag rechtsomkeert vanwege slecht weer.
6 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico heeft deze week in China bilaterale ontmoetingen met president Xi Jinping en de Russische president Vladimir Poetin. Na terugkeer in Slowakije ontmoet Fico op vrijdag de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, maakte hij bekend.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Het was deze zomer gemiddeld 16,1 graden in het Verenigd Koninkrijk. Daarmee was de zomer van 2025 de warmste sinds het begin van de metingen in 1884, aldus de Britse weerdienst (Met Office) op basis van voorlopige cijfers.
8 uur geledenJALALABAD (ANP) - De aardbeving in Afghanistan heeft vrouwen en meisjes mogelijk extra zwaar getroffen, vermoedt hulporganisatie CARE. Eerdere rampen zouden hebben aangetoond dat vrouwen vaker onder het puin belanden, omdat ze in het zwaar conservatief-islamitische land vaak thuiszitten.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bulgarije verdenkt Rusland van het "schaamteloos" verstoren van een vlucht van EU-kopstuk Ursula von der Leyen, bevestigt de Europese Commissie. Het vliegtuig van de commissievoorzitter werd zondagmiddag boven Bulgarije gejamd, waardoor de piloot zonder elektronische navigatiehulp moest landen.
14 uur geleden