UNICEF: geen veilige zones mogelijk in Gazastrook
GENÈVE/CAÏRO/GAZA (ANP/AFP/RTR) - Praten over veilige zones voor burgers in de Gazastrook is nu onzin, zegt een woordvoerder van de VN-kinderrechtenorganisatie UNICEF. Het Israëlische leger heeft de strook op een kaart in hele kleine zones verdeeld en roept burgers op van de ene naar de andere zone te gaan, omdat het in bepaalde zones veiliger zou zijn. Volgens UNICEF-zegsman James Elder is dat niet waar en weet ook iedereen dat.
Die veiligere zones waar de Israëli's op doelen, bestaan niet want "ze zijn eenzijdig zo benoemd, ze zijn niet veilig, niet humanitair, ze zijn niet mogelijk". Er heerst volgens Elder totale onverschilligheid ten aanzien van het lot van vrouwen en kinderen in de Gazastrook. De veilige zones waar Israël het volgens hem over heeft, zijn vaak kleine stukjes land waar geen voedsel, geen enkele beschutting en geen sanitaire en medische voorzieningen zijn.
Het Israëlische leger heeft dinsdag herhaald dat de bevolking de bevelen die het leger via pamfletten en internetberichten geeft, moet opvolgen, met name in Khan Younis. Dat is de tweede stad van de Gazastrook en daar worden de gevechten heviger sinds het einde van de wapenstilstand van een week op 1 december.
Sinds de Israëlische bombardementen en aanvallen op de Gazastrook in oktober begonnen, zijn er volgens de gezondheidsautoriteiten in de Gazastrook circa 16.000 doden gevallen, van wie 70 procent vrouwen en kinderen. Daarnaast zijn er 42.000 gewonden. "Het lijden van de bevolking van de Gazastrook is ondraaglijk", zei de voorzitter van het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC), Mirjana Spoljaric, bij aankomst maandag in de Gazastrook.
Meer uit Buitenland
MASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.
52 minuten geledenQOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
6 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
8 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
8 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
9 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
9 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
9 uur geleden