UNICEF en Trijntje Oosterhuis bedanken kinderen met sms-actie
DEN HAAG (ANP) - UNICEF en Trijntje Oosterhuis beginnen donderdag een sms-actie om kinderen te bedanken voor hun positieve instelling en getoonde moed tijdens de coronacrisis. Volgens het kinderfonds van de VN moet hierbij bijvoorbeeld gedacht worden aan buurkinderen die boodschappen doen voor een oudere, kleinkinderen die elke dag even zwaaien naar opa of oma voor het raam van het verzorgingshuis, maar ook aan scholieren die thuis zelf moeten zorgen dat ze niet achterraken met schoolwerk en al die kinderen die het moeilijk hebben thuis en er het beste van maken.
"De kracht van kinderen in deze moeilijke tijd is echt bewonderenswaardig", zegt Suzanne Laszlo, directeur van UNICEF Nederland.
UNICEF en Trijntje Oosterhuis roepen iedereen op mee te doen met de sms-actie door vanaf donderdagavond het woord Bedankt kosteloos naar 4004 te sturen en vervolgens de voornaam van de kinderen op te geven. Van al die kindernamen wordt een grafische videoclip van Trijntje's nummer Als ik je laat gaan gemaakt. De clip komt uit op 26 juni. Oosterhuis: "Ik vind het een ontzettend unieke manier om een grote bak liefde en dankbaarheid uit te strooien over de kinderen in Nederland. Zij hebben het geweldig gedaan."
Donderdagavond trapt de zangeres de actie af om 18.30 uur in het programma RTL Boulevard.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.
3 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beëindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 38-jarige Marvin B. die vastzit omdat hij in januari in Leiderdorp zijn ex-vriendin (52) zou hebben gedood, heeft het geweld dat hij gebruikte gefilmd. B. maakte zes filmpjes, meldde het Openbaar Ministerie donderdag bij een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag. De opnames, sommige met commentaar, zou hij hebben verstuurd naar een dochter van het slachtoffer en naar twee van haar vriendinnen.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Vier verdachten die donderdag terechtstonden in de zaak rond de dood van de broer van zangeres S10, mogen hun proces in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Alkmaar beslist aan het slot van een regiezitting, waarbij de verdediging wensen voor verder onderzoek kenbaar kon maken. Het viertal komt op 14 april op vrije voeten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensenrechtenorganisaties stappen naar de rechter om vervolging van verhuurplatform Booking.com af te dwingen. Het gaat om de organisatie The Rights Forum, samen met enkele partnerorganisaties.
5 uur geleden