Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UNICEF: duizend kinderen per dag sterven door vervuild drinkwater

UNICEF: duizend kinderen per dag sterven door vervuild drinkwater

NEW YORK (ANP/DPA) - Elke dag sterven wereldwijd meer dan duizend kinderen jonger dan vijf jaar aan ziekten die worden veroorzaakt door vervuild drinkwater en slechte hygiëne, stelt UNICEF. De VN-organisatie waarschuwt maandag dat als gevolg van slecht drinkwater en een gebrek aan hygiënemogelijkheden en sanitaire infrastructuur alleen al in tien Afrikaanse landen 190 miljoen kinderen gevaar lopen.

De situatie is het ernstigst in de West- en Centraal-Afrikaanse landen Benin, Burkina Faso, Kameroen, Tsjaad, Ivoorkust, Guinee, Mali, Niger, Nigeria en Somalië. Veel van die landen lijden onder politieke instabiliteit en gewapende conflicten. Dat bemoeilijkt de toegang van jonge kinderen tot schoon water en sanitaire voorzieningen nog eens extra.

Maar ook elders op het Afrikaanse continent zijn de problemen groot. "Afrika wordt geconfronteerd met een watercatastrofe", stelt Sanjay Wijesekera van UNICEF. "In de hele wereld nemen klimaat- en watergerelateerde rampen toe. Maar nergens zijn de risico's voor kinderen zo groot. Verwoestende stormen, overstromingen en historische droogteperioden vernietigen nu al allerlei voorzieningen en huizen. Ze vervuilen waterbronnen, leiden tot hongercrises en verspreiden ziekten. Maar hoe moeilijk de huidige omstandigheden ook reeds zijn, zonder dringende maatregelen kan de toekomst er nog veel somberder uitzien."

Woensdag is het Wereldwaterdag. Ook gaat op die dag een VN-waterconferentie in New York van start. Volgens de Verenigde Naties hebben maar liefst twee miljard mensen wereldwijd niet altijd toegang tot schoon drinkwater.

Meer uit Buitenland

Syrisch leger rukt verder op in Koerdisch gebied

TABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.

1 uur geleden
Israëlische premier keert zich tegen beoogde raad voor Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.

5 uur geleden
Trump nodigt presidenten uit voor toezicht Gaza

ANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.

9 uur geleden
Vier doden en zeker 18 gewonden bij ernstig ongeval in Paramaribo

PARAMARIBO (ANP) - Bij een zware aanrijding in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo zijn zaterdagochtend vroeg vier doden gevallen, meldt de politie. Kort na 06.00 uur lokale tijd, nog voor de zonsopgang, was er een botsing tussen een personenauto en een personenbus. De bus is waarschijnlijk enkele malen over de kop geslagen en er zijn passagiers uit de ramen geslingerd. Een van de doden zou een kind zijn. De juiste toedracht wordt onderzocht.

9 uur geleden
Zittende president Museveni wint verkiezingen Oeganda

KAMALA (ANP/AFP) - De zittende president Yoweri Museveni heeft de presidentsverkiezingen in Oeganda gewonnen. Hij sleept daarmee een zevende termijn binnen. Volgens de kiescommissie kreeg Museveni ruim 70 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste tegenstander, zanger Bobi Wine, behaalde 24 procent van de stemmen. Wine rept van fraude.

9 uur geleden
Oud-ECB-president Mario Draghi ontvangt prestigieuze Karelsprijs

AKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, ontvangt dit jaar de Karelsprijs. Hij krijgt deze omdat hij "met vastberadenheid en onwrikbare wilskracht een grote bijdrage aan Europa heeft geleverd".

9 uur geleden
Betoging voor stadhuis Kopenhagen tegen aanspraak VS op Groenland

KOPENHAGEN/NUUK (ANP/AFP) - Voor het stadhuis van Kopenhagen zijn duizenden mensen bijeengekomen om te demonstreren tegen Amerikaanse aanspraken op Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort. De betogers zwaaien met Deense en Groenlandse vlaggen en zijn in een optocht naar de Amerikaanse ambassade getrokken. Volgens waarnemers verloopt de betoging kalm. De organisatie spreekt van 15.000 demonstranten in de Deense hoofdstad.

10 uur geleden