UNICEF: duizend kinderen per dag sterven door vervuild drinkwater
NEW YORK (ANP/DPA) - Elke dag sterven wereldwijd meer dan duizend kinderen jonger dan vijf jaar aan ziekten die worden veroorzaakt door vervuild drinkwater en slechte hygiëne, stelt UNICEF. De VN-organisatie waarschuwt maandag dat als gevolg van slecht drinkwater en een gebrek aan hygiënemogelijkheden en sanitaire infrastructuur alleen al in tien Afrikaanse landen 190 miljoen kinderen gevaar lopen.
De situatie is het ernstigst in de West- en Centraal-Afrikaanse landen Benin, Burkina Faso, Kameroen, Tsjaad, Ivoorkust, Guinee, Mali, Niger, Nigeria en Somalië. Veel van die landen lijden onder politieke instabiliteit en gewapende conflicten. Dat bemoeilijkt de toegang van jonge kinderen tot schoon water en sanitaire voorzieningen nog eens extra.
Maar ook elders op het Afrikaanse continent zijn de problemen groot. "Afrika wordt geconfronteerd met een watercatastrofe", stelt Sanjay Wijesekera van UNICEF. "In de hele wereld nemen klimaat- en watergerelateerde rampen toe. Maar nergens zijn de risico's voor kinderen zo groot. Verwoestende stormen, overstromingen en historische droogteperioden vernietigen nu al allerlei voorzieningen en huizen. Ze vervuilen waterbronnen, leiden tot hongercrises en verspreiden ziekten. Maar hoe moeilijk de huidige omstandigheden ook reeds zijn, zonder dringende maatregelen kan de toekomst er nog veel somberder uitzien."
Woensdag is het Wereldwaterdag. Ook gaat op die dag een VN-waterconferentie in New York van start. Volgens de Verenigde Naties hebben maar liefst twee miljard mensen wereldwijd niet altijd toegang tot schoon drinkwater.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - Het aantal doden door de Amerikaanse aanval op Venezuela is bijgesteld naar 83. Het Venezolaanse ministerie van Defensie zegt dat 47 Venezolaanse militairen zijn omgekomen en niet 23, zoals eerder werd gemeld.
1 uur geledenWASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.
5 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.
9 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.
9 uur geleden