Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UNICEF: duizend kinderen per dag sterven door vervuild drinkwater

UNICEF: duizend kinderen per dag sterven door vervuild drinkwater

NEW YORK (ANP/DPA) - Elke dag sterven wereldwijd meer dan duizend kinderen jonger dan vijf jaar aan ziekten die worden veroorzaakt door vervuild drinkwater en slechte hygiëne, stelt UNICEF. De VN-organisatie waarschuwt maandag dat als gevolg van slecht drinkwater en een gebrek aan hygiënemogelijkheden en sanitaire infrastructuur alleen al in tien Afrikaanse landen 190 miljoen kinderen gevaar lopen.

De situatie is het ernstigst in de West- en Centraal-Afrikaanse landen Benin, Burkina Faso, Kameroen, Tsjaad, Ivoorkust, Guinee, Mali, Niger, Nigeria en Somalië. Veel van die landen lijden onder politieke instabiliteit en gewapende conflicten. Dat bemoeilijkt de toegang van jonge kinderen tot schoon water en sanitaire voorzieningen nog eens extra.

Maar ook elders op het Afrikaanse continent zijn de problemen groot. "Afrika wordt geconfronteerd met een watercatastrofe", stelt Sanjay Wijesekera van UNICEF. "In de hele wereld nemen klimaat- en watergerelateerde rampen toe. Maar nergens zijn de risico's voor kinderen zo groot. Verwoestende stormen, overstromingen en historische droogteperioden vernietigen nu al allerlei voorzieningen en huizen. Ze vervuilen waterbronnen, leiden tot hongercrises en verspreiden ziekten. Maar hoe moeilijk de huidige omstandigheden ook reeds zijn, zonder dringende maatregelen kan de toekomst er nog veel somberder uitzien."

Woensdag is het Wereldwaterdag. Ook gaat op die dag een VN-waterconferentie in New York van start. Volgens de Verenigde Naties hebben maar liefst twee miljard mensen wereldwijd niet altijd toegang tot schoon drinkwater.

Meer uit Buitenland

Meerderheid EU-parlement wil voorlopig niet stemmen over VS-deal

STRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement wil voorlopig niet stemmen over de handelsdeal van de EU en de VS vanwege spanningen over Groenland. Dat hebben het centrumrechtse EVP, de sociaaldemocraten en liberale Renew laten weten, goed voor 401 van de ruim 700 zetels.

19 minuten geleden
Kyiv vreest honderden miljarden extra nodig te hebben voor leger

KYIV (ANP/DPA) - Kyiv vreest tot 700 miljard dollar (circa 600 miljard euro) aan steun nodig te hebben om de komende jaren zijn leger op peil te houden. Dat zei vicepremier Taras Katsjka in een panelgesprek tijdens het World Economic Forum in het Zwitserse Davos. Als de agressieve houding van Rusland jegens Europa en de wereld niet verandert, kunnen de kosten oplopen tot wel 700 miljard dollar, aldus de bewindsman.

35 minuten geleden
NAVO is 'verzwakt' door Groenland-ruzie, stelt Macron

DAVOS (ANP/RTR/AFP) - De NAVO is "een verzwakte organisatie" door de ruzie met de Verenigde Staten over Groenland, vindt de Franse president Emmanuel Macron. De VS, de officieuze leider van de alliantie, willen het strategisch gelegen eiland per se van NAVO-bondgenoot Denemarken afnemen. Dat stuit op verontwaardigd verzet van Denemarken en zijn medestanders.

56 minuten geleden
Traangas en vuurwerk bij boerenprotest bij Europees Parlement

STRAATSBURG (ANP) - Bij een boerenprotest bij het Europees Parlement in Straatsburg gooien demonstranten met vuurwerk naar de politie. De politie schiet op haar beurt met traangas. Er zijn honderden boeren bijeen voor een protest bij het parlement.

1 uur geleden
Macron roept investeerders naar Europa, dat beschermt tegen tiran

DAVOS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron roept investeerders op naar Europa te komen, waar de rechtsstaat en de wetenschap hen beschermen tegen tirannen en complotdenkers. Europa kan traag zijn en omslachtig, maar het is tenminste voorspelbaar, hield hij de CEO's, investeerders en hoogwaardigheidsbekleders op het World Economic Forum voor.

1 uur geleden
Spaanse minister gaat niet uit van sabotage als oorzaak treinramp

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten gaan na de treincrash met tientallen doden niet uit van sabotage. "De mogelijkheid van sabotage is nooit overwogen", verklaarde minister van Binnenlandse Zaken Fernando Grande-Marlaska. Hij zei dat al vanaf het begin wordt gekeken naar een technische oorzaak. "Er is nooit iets geweest dat op het tegendeel wijst."

1 uur geleden
Europarlement: Groenland is niet te koop, Trump moet gestopt

STRAATSBURG (ANP) - De dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om Groenland in te nemen, is ook voor het Europees Parlement volstrekt onacceptabel. Dat geldt ook voor de extra importheffingen die Trump oplegt aan de landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Groenland is niet te koop en Trump moet worden gestopt, is de centrale boodschap.

1 uur geleden