UNICEF: bijna 4 miljoen kinderlevens in gevaar in Pakistan
ISLAMABAD (ANP) - Bijna 4 miljoen kinderen in Pakistan leven sinds de overstromingen afgelopen zomer in het land nog in zulke erbarmelijke omstandigheden, dat hun levens in gevaar zijn. Dat meldt UNICEF, dat de internationale gemeenschap vraagt om hulp te bieden.
Door stilstaand en vervuild water kampen veel kinderen in Pakistan met luchtweginfecties, een belangrijke oorzaak van kindersterfte. Daarnaast lag het aantal kinderen dat lijdt aan ernstige acute ondervoeding volgens UNICEF tussen juli en december twee keer zo hoog als in dezelfde periode in 2021. Naar schatting hebben 1,5 miljoen kinderen levensreddende voedingshulp nodig.
De overstromingen zelf kostten afgelopen zomer meer dan 1700 mensen in Pakistan het leven. UNICEF wees er eerder al op dat de nasleep van een overstroming dodelijker is dan de overstroming zelf, wegens medische problemen als luchtweginfecties, de snelle verspreiding van ziektes als malaria, diarree en cholera en het feit dat veel families dakloos raken, landbouwgrond beschadigd is en scholen zijn vernietigd.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.
3 uur geledenHAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
6 uur geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.
7 uur geleden