UNICEF: bijna 4 miljoen kinderlevens in gevaar in Pakistan
ISLAMABAD (ANP) - Bijna 4 miljoen kinderen in Pakistan leven sinds de overstromingen afgelopen zomer in het land nog in zulke erbarmelijke omstandigheden, dat hun levens in gevaar zijn. Dat meldt UNICEF, dat de internationale gemeenschap vraagt om hulp te bieden.
Door stilstaand en vervuild water kampen veel kinderen in Pakistan met luchtweginfecties, een belangrijke oorzaak van kindersterfte. Daarnaast lag het aantal kinderen dat lijdt aan ernstige acute ondervoeding volgens UNICEF tussen juli en december twee keer zo hoog als in dezelfde periode in 2021. Naar schatting hebben 1,5 miljoen kinderen levensreddende voedingshulp nodig.
De overstromingen zelf kostten afgelopen zomer meer dan 1700 mensen in Pakistan het leven. UNICEF wees er eerder al op dat de nasleep van een overstroming dodelijker is dan de overstroming zelf, wegens medische problemen als luchtweginfecties, de snelle verspreiding van ziektes als malaria, diarree en cholera en het feit dat veel families dakloos raken, landbouwgrond beschadigd is en scholen zijn vernietigd.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer hoorde donderdag pas dat Peter Mandelson eigenlijk niet door de veiligheidsscreening was gekomen voordat hij ambassadeur in de Verenigde Staten zou worden. Dat heeft de hooggeplaatste minister Darren Jones gezegd tegen Sky News. Starmer reageerde volgens Jones "ziedend".
23 minuten geledenTYRUS (ANP) - Vele duizenden Libanezen proberen terug te keren naar het zuiden van het land, nadat ze waren verdreven door de Israëlische aanvallen. Ze keren terug omdat er een wapenstilstand is ingegaan.
26 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Een aantal Europese landen, waaronder Nederland, zou kunnen helpen met het ruimen van zeemijnen in de Straat van Hormuz, heeft de Franse minister van Defensie Catherine Vautrin gezegd tegen de Franse televisiezender TF1. In Parijs is vrijdag een overleg om te kijken hoe er weer veilig door de zeestraat gevaren zou kunnen worden, zodra de strijd voorbij is.
44 minuten geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe president van Myanmar, Min Aung Hlaing, heeft alle doodstraffen in het land omgezet naar levenslange gevangenisstraffen. Ook krijgen duizenden gevangenen ter ere van het Myanmarese Nieuwjaar een strafvermindering, onder wie de afgezette oud-leider Aung San Suu Kyi.
1 uur geledenLAS VEGAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de oorlog met Iran tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Las Vegas donderdag gebagatelliseerd als "een kleine uitstap". Ook voorspelde hij dat het conflict "vrij snel" voorbij zal zijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De progressieve Democraat Analilia Mejia heeft een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in de staat New Jersey gewonnen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft het staakt-het-vuren in Libanon, dat om middernacht inging, meteen geschonden, meldt het Libanese leger. Israël beschoot meerdere dorpen in het zuiden van het land. Het Libanese leger riep burgers op voorlopig niet terug te keren naar dorpen en steden in het zuiden.
6 uur geleden