Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UNICEF: 20 miljoen kinderen lijden door droogte Hoorn van Afrika

UNICEF: 20 miljoen kinderen lijden door droogte Hoorn van Afrika

NAIROBI (ANP) - Meer dan 20 miljoen kinderen hebben te maken met de ernstige gevolgen van extreme droogte in het oosten van Afrika, de zogeheten Hoorn van Afrika. Volgens UNICEF is het aantal kinderen dat lijdt door de droogte sinds juli verdubbeld naar 20 miljoen. De kinderen hebben te maken met honger, dorst en ziektes.

De kinderrechtenorganisatie van de Verenigde Naties zegt dat de droogte al lange tijd niet zo erg is geweest. "Klimaatverandering, conflicten, wereldwijde inflatie en graantekorten hebben verwoestende gevolgen in de regio. Een duizelingwekkend aantal kinderen en gezinnen wordt tot het uiterste gedreven. Mensen sterven aan honger en ziektes of zijn ontheemd van huis en haard op zoek naar voedsel, water of grasland voor hun vee - als dat nog leeft", zegt directeur van UNICEF Nederland Suzanne Laszlo. De organisatie vraagt dringend om humanitaire hulp voor de regio.

De zwaarst getroffen landen zijn Somalië, Kenia en Ethiopië. Somalië en Ethiopië hebben ook te maken met gewapende conflicten binnen de landsgrenzen. Meer dan 2 miljoen mensen zijn binnen hun eigen land op de vlucht geslagen vanwege de droogte, in de hoop elders water en voedsel te vinden.

Een van de gevaren voor de kinderen is dat families ze inzetten om te werken, in plaats van dat ze naar school kunnen, schrijft UNICEF. Op dit moment gaan 2,7 miljoen kinderen niet meer naar school vanwege de extreme weersituatie, schrijft UNICEF. Nog eens 4 miljoen kinderen lopen hetzelfde risico. Ook komt het voor dat kinderen jong worden uitgehuwelijkt, zodat er een mond minder te voeden is. Daarnaast neemt seksueel misbruik van kinderen ook toe. Laszlo vreest voor een "verloren generatie van kinderen".

Meer uit Buitenland

Mogelijk tientallen doden bij crash militair vliegtuig Colombia

BOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - In Colombia is een militair vliegtuig neergestort, kort na het opstijgen. Dat heeft het ministerie van Defensie bekendgemaakt. Een bron bij het leger zegt tegen persbureau AFP dat waarschijnlijk tachtig soldaten zijn omgekomen. Het lokale medium Blu Radio schrijft dat er 110 militairen aan boord waren en er vooralsnog twintig zijn gered.

19 minuten geleden
Meloni geeft nederlaag toe bij referendum over rechtssysteem

ROME (ANP/AFP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft haar verlies toegegeven bij het referendum over hervormingen van het rechtssysteem. "De Italianen hebben hun keuze gemaakt. En we respecteren deze beslissing", schreef ze online.

50 minuten geleden
Iraanse parlementsvoorzitter noemt gesprekken met VS nepnieuws

TEHERAN (ANP/RTR) - De voorzitter van het Iraanse parlement, Mohammad Baqer Qalibaf, heeft ontkend dat er gesprekken met de Verenigde Staten zijn geweest over een einde aan de oorlog. Hij doet die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump af als nepnieuws, dat volgens hem bedoeld is "om de financiële en oliemarkten te manipuleren en te ontsnappen aan het moeras waarin de VS en Israël gevangenzitten".

1 uur geleden
Oekraïne beschuldigt Rusland van steun aan Iran

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland ervan het regime in Iran te blijven helpen door inlichtingen te verstrekken. Zelensky claimt in een bericht op X daar "onweerlegbaar bewijs" van te hebben.

1 uur geleden
Europese leiders blij met uitspraken Trump over Iran

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - Europese leiders zijn blij met de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump dat er voorlopig geen aanvallen worden uitgevoerd op de Iraanse energie-infrastructuur.

2 uur geleden
Burgemeesters Zuid-Libanon: Israël beveelt wegsturen ontheemden

BEIROET (ANP/AFP) - Burgemeesters van plaatsen in het zuiden van Libanon zeggen bevelen van de Israëlische krijgsmacht (IDF) te hebben gekregen om de ontheemden die daar worden opgevangen weer weg te sturen. Het gaat om mensen die gevlucht zijn uit andere dorpen en steden, plaatsen die bekendstaan als bolwerken van Hezbollah.

2 uur geleden
Meloni lijkt referendum over rechtssysteem nipt te verliezen

ROME (ANP/RTR) - Het lijkt erop dat de Italiaanse premier Giorgia Meloni het referendum over een belangrijke hervorming van het rechtssysteem nipt heeft verloren, blijkt uit de exitpolls. Dit kan een klap voor de regering betekenen in aanloop naar de verkiezingen van volgend jaar.

2 uur geleden