UNICEF: 20 miljoen kinderen lijden door droogte Hoorn van Afrika
NAIROBI (ANP) - Meer dan 20 miljoen kinderen hebben te maken met de ernstige gevolgen van extreme droogte in het oosten van Afrika, de zogeheten Hoorn van Afrika. Volgens UNICEF is het aantal kinderen dat lijdt door de droogte sinds juli verdubbeld naar 20 miljoen. De kinderen hebben te maken met honger, dorst en ziektes.
De kinderrechtenorganisatie van de Verenigde Naties zegt dat de droogte al lange tijd niet zo erg is geweest. "Klimaatverandering, conflicten, wereldwijde inflatie en graantekorten hebben verwoestende gevolgen in de regio. Een duizelingwekkend aantal kinderen en gezinnen wordt tot het uiterste gedreven. Mensen sterven aan honger en ziektes of zijn ontheemd van huis en haard op zoek naar voedsel, water of grasland voor hun vee - als dat nog leeft", zegt directeur van UNICEF Nederland Suzanne Laszlo. De organisatie vraagt dringend om humanitaire hulp voor de regio.
De zwaarst getroffen landen zijn Somalië, Kenia en Ethiopië. Somalië en Ethiopië hebben ook te maken met gewapende conflicten binnen de landsgrenzen. Meer dan 2 miljoen mensen zijn binnen hun eigen land op de vlucht geslagen vanwege de droogte, in de hoop elders water en voedsel te vinden.
Een van de gevaren voor de kinderen is dat families ze inzetten om te werken, in plaats van dat ze naar school kunnen, schrijft UNICEF. Op dit moment gaan 2,7 miljoen kinderen niet meer naar school vanwege de extreme weersituatie, schrijft UNICEF. Nog eens 4 miljoen kinderen lopen hetzelfde risico. Ook komt het voor dat kinderen jong worden uitgehuwelijkt, zodat er een mond minder te voeden is. Daarnaast neemt seksueel misbruik van kinderen ook toe. Laszlo vreest voor een "verloren generatie van kinderen".
Meer uit Buitenland
HELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - Finland probeert de zorgen te sussen over het schrappen van het verbod op het stationeren van kernwapens op zijn grondgebied. De Finse regering wil officieel verklaren dat de verwoestende wapens niet welkom zijn zolang het geen oorlog is.
16 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - Israël heeft Spanje de toegang tot het civiel-militair coördinatiecentrum (CMCC) ontzegd. Hier wordt de uitvoering van het Amerikaanse vredesplan voor de Gazastrook gecoördineerd. Volgens de Israëlische buitenlandminister Gideon Saar heeft Spanje een "openlijk anti-Israëlische houding" aangenomen en hierdoor "elk vermogen verloren om een constructieve rol te spelen".
19 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump uitgenodigd voor een uitgebreid diner in het beroemde paleis van Versailles. Trump wordt verwacht op de topconferentie van landen van de G7 die dit jaar in Évian-les-Bains wordt gehouden aan het Meer van Genève.
59 minuten geledenANTWERPEN (ANP/AFP/BELGA) - Het Antwerpse havenbedrijf hoopt dat de haven van de Belgische stad binnen een dag weer volledig operationeel is. In de op een na grootste haven van Europa ontstond donderdagavond een groot olielek, waardoor het scheepvaartverkeer er zo goed als stil ligt.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Libanon stevent tijdens de onrust in het Midden-Oosten ook af op een voedselcrisis. Daarvoor waarschuwt het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán beschuldigt de oppositie ervan dat zij geen enkel middel schuwt om de macht in het land over te nemen. De regeringsleider beticht de oppositie er verder van "samen te zweren" met buitenlandse mogendheden en het bedreigen van kiezers met geweld.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Israël zegt de Zikim-grensovergang in het noorden van de Gazastrook te hebben heropend. COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken, schrijft op X dat er via deze route donderdag hulpgoederen Gaza binnen zijn gebracht. De Zikim-overgang werd, net als andere toegangswegen, gesloten na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari.
4 uur geleden