Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UNICEF: 20 miljoen kinderen lijden door droogte Hoorn van Afrika

UNICEF: 20 miljoen kinderen lijden door droogte Hoorn van Afrika

NAIROBI (ANP) - Meer dan 20 miljoen kinderen hebben te maken met de ernstige gevolgen van extreme droogte in het oosten van Afrika, de zogeheten Hoorn van Afrika. Volgens UNICEF is het aantal kinderen dat lijdt door de droogte sinds juli verdubbeld naar 20 miljoen. De kinderen hebben te maken met honger, dorst en ziektes.

De kinderrechtenorganisatie van de Verenigde Naties zegt dat de droogte al lange tijd niet zo erg is geweest. "Klimaatverandering, conflicten, wereldwijde inflatie en graantekorten hebben verwoestende gevolgen in de regio. Een duizelingwekkend aantal kinderen en gezinnen wordt tot het uiterste gedreven. Mensen sterven aan honger en ziektes of zijn ontheemd van huis en haard op zoek naar voedsel, water of grasland voor hun vee - als dat nog leeft", zegt directeur van UNICEF Nederland Suzanne Laszlo. De organisatie vraagt dringend om humanitaire hulp voor de regio.

De zwaarst getroffen landen zijn Somalië, Kenia en Ethiopië. Somalië en Ethiopië hebben ook te maken met gewapende conflicten binnen de landsgrenzen. Meer dan 2 miljoen mensen zijn binnen hun eigen land op de vlucht geslagen vanwege de droogte, in de hoop elders water en voedsel te vinden.

Een van de gevaren voor de kinderen is dat families ze inzetten om te werken, in plaats van dat ze naar school kunnen, schrijft UNICEF. Op dit moment gaan 2,7 miljoen kinderen niet meer naar school vanwege de extreme weersituatie, schrijft UNICEF. Nog eens 4 miljoen kinderen lopen hetzelfde risico. Ook komt het voor dat kinderen jong worden uitgehuwelijkt, zodat er een mond minder te voeden is. Daarnaast neemt seksueel misbruik van kinderen ook toe. Laszlo vreest voor een "verloren generatie van kinderen".

Meer uit Buitenland

VS veroordelen Russisch gebruik van hypersonische raket

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.

2 uur geleden
Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.

2 uur geleden
Staat Illinois klaagt regering-Trump aan om inzet ICE

CHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.

3 uur geleden
Moldavische president voorstander van hereniging met Roemenië

CHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.

5 uur geleden
Khamenei: grote betogingen vóór regering zijn waarschuwing aan VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Ex-leider separatisten Corsica doodgeschoten op begrafenis moeder

AJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.

5 uur geleden
Venezolaanse oppositieleider Machado ontmoet Trump donderdag

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.

6 uur geleden