UNICEF: 20 miljoen kinderen lijden door droogte Hoorn van Afrika
NAIROBI (ANP) - Meer dan 20 miljoen kinderen hebben te maken met de ernstige gevolgen van extreme droogte in het oosten van Afrika, de zogeheten Hoorn van Afrika. Volgens UNICEF is het aantal kinderen dat lijdt door de droogte sinds juli verdubbeld naar 20 miljoen. De kinderen hebben te maken met honger, dorst en ziektes.
De kinderrechtenorganisatie van de Verenigde Naties zegt dat de droogte al lange tijd niet zo erg is geweest. "Klimaatverandering, conflicten, wereldwijde inflatie en graantekorten hebben verwoestende gevolgen in de regio. Een duizelingwekkend aantal kinderen en gezinnen wordt tot het uiterste gedreven. Mensen sterven aan honger en ziektes of zijn ontheemd van huis en haard op zoek naar voedsel, water of grasland voor hun vee - als dat nog leeft", zegt directeur van UNICEF Nederland Suzanne Laszlo. De organisatie vraagt dringend om humanitaire hulp voor de regio.
De zwaarst getroffen landen zijn Somalië, Kenia en Ethiopië. Somalië en Ethiopië hebben ook te maken met gewapende conflicten binnen de landsgrenzen. Meer dan 2 miljoen mensen zijn binnen hun eigen land op de vlucht geslagen vanwege de droogte, in de hoop elders water en voedsel te vinden.
Een van de gevaren voor de kinderen is dat families ze inzetten om te werken, in plaats van dat ze naar school kunnen, schrijft UNICEF. Op dit moment gaan 2,7 miljoen kinderen niet meer naar school vanwege de extreme weersituatie, schrijft UNICEF. Nog eens 4 miljoen kinderen lopen hetzelfde risico. Ook komt het voor dat kinderen jong worden uitgehuwelijkt, zodat er een mond minder te voeden is. Daarnaast neemt seksueel misbruik van kinderen ook toe. Laszlo vreest voor een "verloren generatie van kinderen".
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël zegt opnieuw een topfunctionaris van de Iraanse regering te hebben gedood. Het gaat om de inlichtingenminister Esmail Khatib, meldt de Israëlische minister van Defensie Israel Katz. Iran heeft de dood van de bewindsman nog niet bevestigd.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Het Noorse Openbaar Ministerie heeft woensdag in de rechtbank in Oslo een celstraf van zeven jaar en zeven maanden geëist tegen Marius Borg Høiby, zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Dat melden Noorse media woensdagochtend. Høiby wordt verdacht van onder meer verkrachtingen en mishandeling.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft berichten in de Amerikaanse krant Wall Street Journal over hoogwaardige technische bijstand aan Iran tegengesproken. De Kremlinwoordvoerder zei dat het bericht dat Rusland satellietbeelden deelt met Iran en het land aan nog betere drones helpt volstrekt niet waar is.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israëlische bombardementen hebben in het centrum van Beiroet het leven gekost aan zeker twaalf personen. Dat melden de Libanese autoriteiten, die ook spreken over 41 gewonden.
2 uur geledenKABUL/KARACHI (ANP/RTR) - Bij het recente bombardement op een kliniek voor verslaafden in de Afghaanse hoofdstad Kabul zijn 143 doden gevallen. De VN-organisatie voor hulp aan Afghanistan heeft dat bekendgemaakt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische overheid doet berichtenapps WhatsApp en Messenger in de ban voor ambtenaren en militairen. In plaats daarvan is er voor de overheidsapp Beam gekozen. Die moeten ongeveer 750.000 ambtenaren en militairen gaan gebruiken ter vervanging van veelgebruikte berichtenapps. Dat meldt de Belgische krant De Standaard woensdag.
3 uur geledenPARIJS/JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft erkend eerder deze maand met een tank een positie van de VN-macht in Libanon, UNIFIL, te hebben beschoten. Daarbij raakten Ghanese blauwhelmen gewond.
3 uur geleden