UNICEF: 140 miljoen kinderen nog niet naar school door corona
DEN HAAG (ANP) - Circa 140 miljoen basisscholieren moeten de start van hun nieuwe schooljaar voorlopig uitstellen, hoewel de zomervakantie in veel delen van de wereld bijna afgelopen is. VN-organisatie UNICEF waarschuwt dinsdag over deze schoolsluitingen als gevolg van de aanhoudende coronapandemie.
In 2020 waren scholen wereldwijd gemiddeld 79 dagen gesloten. Voor 168 miljoen kinderen waren de scholen na het begin van de pandemie zelfs bijna het hele jaar dicht. Een groot deel van die kinderen krijgt nu ook in het tweede opeenvolgende jaar te maken met schoolonderbrekingen. Dat leidt niet alleen tot leerachterstanden, maar bijvoorbeeld ook tot een toename van kinderarbeid en van kindhuwelijken, aldus de hulporganisatie. Ook is er een toename van mentale problemen onder jongeren zichtbaar en missen veel kinderen vaccinaties die ze normaliter op school toegediend krijgen.
Veel landen hebben maatregelen genomen om onderwijs op afstand te verbeteren. Maar voor ten minste 29 procent van de schoolgaande kinderen in de wereld blijkt leren op afstand nog steeds niet mogelijk. Dit komt vaak door een gebrek aan middelen. De jongste kinderen kunnen bovendien vaak geen digitaal onderwijs volgen door een gebrek aan begeleiding, of doordat zij worden gedwongen in (of buiten) huis te werken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
3 uur geledenSAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt voorlopig niet te stoppen met "de reeks liquidaties" van Iraanse bewindslieden. Israël doodde sinds het begin van de oorlog al meerdere kopstukken, met inlichtingenminister Esmail Khatib als laatste slachtoffer.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België gaat veel meer mensen een enkelband geven om de druk op de gevangenissen te verlichten. De gevangenissen in het land zitten overvol en de regering was al langere tijd op zoek naar een oplossing. Er zijn nu afspraken gemaakt, meldt het kantoor van justitieminister Annelies Verlinden.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne komt op de top van EU-regeringsleiders donderdag niet rond, verwachten EU-diplomaten. De Hongaarse premier Viktor Orbán zal vrijwel zeker zijn veto niet intrekken. De EU-leiders zullen Orbán in stevige bewoordingen laten weten dat het onacceptabel is dat hij zich niet houdt aan het besluit van alle 27 EU-regeringsleiders van december om die lening te verstrekken.
6 uur geleden