Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UNICEF: 100.000 kinderen getroffen door aardbeving in Marokko

UNICEF: 100.000 kinderen getroffen door aardbeving in Marokko

NEW YORK (ANP) - Zo'n 100.000 kinderen zijn getroffen door de aardbeving in Marokko. Dat schat VN-kinderfonds UNICEF, dat nog geen beeld heeft van het precieze aantal dode en gewonde minderjarigen. Die vormden volgens cijfers uit 2022 ongeveer een derde van de bevolking.

De aardbeving trof het land vrijdagavond laat en veroorzaakte een ravage. Dat gebeurde volgens UNICEF op een tijdstip dat de meeste kinderen en gezinnen thuis lagen te slapen. Er vielen volgens de autoriteiten meer dan 2800 doden. Ook zijn duizenden woningen verwoest en daardoor hebben veel gezinnen geen dak meer boven hun hoofd. Zij worden volgens UNICEF blootgesteld aan de elementen, terwijl de temperatuur 's nachts flink kan dalen.

Daarnaast ondervinden kinderen hinder doordat allerlei voorzieningen zijn beschadigd of verwoest. Het gaat volgens de VN-organisatie onder meer om scholen en medische instellingen. UNICEF waarschuwt dat de komende weken nog naschokken kunnen volgen. "Daardoor lopen kinderen en gezinnen nog meer risico."

Meer uit Buitenland

Rechters Brazilië bevestigen celstraf oud-president Bolsonaro

BRASILIA (ANP/AFP) - Braziliaanse opperrechters gaan het bezwaar van ex-president Bolsonaro tegen zijn celstraf verwerpen. Volgens ingewijden stemde een meerderheid van de betrokken rechters van het Hooggerechtshof voor het afwijzen van het beroep. Over een week is de officiële bekendmaking.

1 uur geleden
Medeontdekker DNA-structuur, James Watson, overleden

WASHINGTON (ANP) - James Watson, medeontdekker van de DNA-structuur, is op 97-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times (NYT).

2 uur geleden
Turkije: arrestatiebevelen tegen Israëliërs, onder wie Netanyahu

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije vaardigt arrestatiebevelen uit tegen Israëlische politici, onder wie premier Benjamin Netanyahu. Turkije beschuldigt Israël van genocide en misdaden tegen de menselijkheid in Gaza.

3 uur geleden
VS: Israël zelf waarschuwde voor oorlogsmisdaden leger in Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Militaire juristen in Israël hebben gewaarschuwd dat het Israëlische leger mogelijk oorlogsmisdaden pleegde in de Palestijnse Gazastrook, waar in de strijd tegen Hamas tienduizenden burgers om het leven kwamen. Volgens de juristen was er bewijs dat de beschuldigingen zou kunnen ondersteunen.

5 uur geleden
Parijs roept Fransen in Mali op er weg te gaan

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft Fransen in het Afrikaanse Mali opgeroepen er zo snel mogelijk weg te gaan. Grote delen van het land, inclusief de hoofdstad Bamako, zijn geïsoleerd geraakt door blokkades van jihadistische strijders.

6 uur geleden
Sancties tegen Syrische interim-president geschrapt

NEW YORK/LONDEN/BRUSSEL (ANP/RTR) - Internationale sancties tegen de Syrische leider Ahmed al-Sharaa zijn in navolging van de VN-Veiligheidsraad door Groot-Brittannië en de EU geschrapt.

9 uur geleden
Israëlisch leger doodt twee tieners op Westelijke Jordaanoever

JERUZALEM/RAMALLAH (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen twee Palestijnse tieners doodgeschoten die met molotovcocktails gooiden op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens de Palestijnse autoriteiten waren ze zestien jaar oud. De twee gooiden naar verluidt molotovcocktails naar een Israëlische militaire controlepost in de bezette gebieden in al-Judeira, circa 6 kilometer ten noorden van Jeruzalem.

9 uur geleden