Unibail zakt in lagere AEX na vertrek topman
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam deed donderdag een stap terug. Ook de andere Europese beurzen verloren terrein. De markten bleven gevangen tussen het optimisme over de coronavaccins en de zorgen over de economische schade van de tweede golf van de virusuitbraak. Op het Damrak stond winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield in de schijnwerpers, na het vertrek van de topman.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent lager op 597,10 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 874,21 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs verloren tot 0,7 procent.
Olie- en gasconcern Shell (min 2,2 procent) sloot de rij in de AEX. Maaltijdbestelsite Just Eat Takeaway ging aan kop met een plus van 0,8 procent. Ahold Delhaize won 0,7 procent. Het supermarktconcern koopt samen met investeerder Centerbridge Partners de online supermarkt FreshDirect uit New York.
URW
Unibail-Rodamco-Westfield verloor 1,7 procent. De huidige topman Christophe Cuvillier van het concern wordt per 1 januari opgevolgd door Jean-Marie Tritant. Eerder kwamen al berichten naar buiten dat de positie van de top van het bedrijf onhoudbaar was geworden, door het mislukken van een aandelenemissie. President-commissaris Colin Dyer trad in de nasleep van de kwestie al terug.
In de MidKap won Arcadis 1,7 procent na bekendmaking van de nieuwe strategie. Het advies- en ingenieursbureau wil dat zijn winstgevendheid in 2023 is verhoogd en streeft naar een sterkere groei van de jaarlijkse omzet op eigen kracht.
DSCT
Bij de kleinere bedrijven klom Lucas Bols 2 procent. De drankenmaker wordt hard geraakt door de coronacrisis, maar zag na de versoepeling van de lockdownmaatregelen in de voorbije maanden een sterk herstel. Dutch Star Companies Two (DSCT) kende een succesvol beursdebuut op het Damrak. Het aandeel van het investeringsvehikel werd 7,5 procent meer waard.
In Oslo kelderde Norwegian Air 16 procent. De Noorse luchtvaartmaatschappij heeft in Ierland faillissementsbescherming aangevraagd na de weigering van de Noorse overheid om verdere staatssteun te geven. Thyssenkrupp zakte 6 procent in Frankfurt. Het Duitse industrieconcern schrapt in totaal 11.000 banen vanwege de coronacrisis en leed in het afgelopen boekjaar een miljardenverlies.
De euro was 1,1835 dollar waard, tegenover 1,1866 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,4 procent tot 41,67 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent meer op 44,36 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De wereldwijde verkoopgolf van AI-gerelateerde aandelen lijkt weer ten einde te komen. Op Wall Street herstelde het vertrouwen van beleggers donderdag na opmerkingen van topman Jensen Huang van chipconcern Nvidia. Hij wees zorgen over financieringsproblemen bij CoreWeave van de hand. Daarbij zei hij niet te denken dat het datacenterbedrijf gered hoeft te worden door Nvidia.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/BELGA) - Frankrijk en Duitsland hebben een deal gesloten om de toekomst van de Europese auto-industrie veilig te stellen, met minder strenge uitstootregels en meer steun voor Europese productie. Dat melden verschillende media, waaronder het Franse persbureau AFP, op basis van bronnen.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De grote Italiaanse bank UniCredit heeft goedkeuring gekregen van de Europese Centrale Bank (ECB) voor een groter belang in Commerzbank. Daarmee lijkt de weg vrij voor UniCredit-topman Andrea Orcel om de controle over de Duitse bank over te nemen. Het gaat om een van de grootste Europese bankovernames in jaren.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen online bestelde boodschappen. De supermarktketen zegt zijn systemen stap voor stap weer op orde te brengen na het cybersecurityincident, waardoor er al dagen problemen zijn. De winkels worden inmiddels wel weer volledig bevoorraad. "Dit leidt landelijk tot gevulde schappen", stelt Albert Heijn donderdagavond.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft donderdag aangekondigd de vrijgave van strategische oliereserves te versnellen vanwege de sterk stijgende brandstofprijzen. Daarmee geeft de organisatie gehoor aan oproepen van de G7, de groep van grote industrielanden waaronder Duitsland en Frankrijk.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi waren donderdag de grote verliezers op de beurs in Amsterdam. Wereldwijd zijn chipbedrijven in de uitverkoop gedaan, door zorgen of de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie de hoge waarderingen wel rechtvaardigen. Beleggers zochten daardoor hun heil in de veiligheid van obligaties.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het bekende fietsenmerk Sparta, dat onder de failliete fietsenfabrikant Accell valt, maakt een doorstart. De curatoren van Accell melden donderdag dat Sparta is verkocht aan het in Amsterdam gevestigde e-bikebedrijf Tenways. Daarmee krijgt Sparta een nieuwe eigenaar en blijft het merk volgens de curatoren behouden.
5 uur geleden