Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unibail zakt in lagere AEX na vertrek topman

Unibail zakt in lagere AEX na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam deed donderdag een stap terug. Ook de andere Europese beurzen verloren terrein. De markten bleven gevangen tussen het optimisme over de coronavaccins en de zorgen over de economische schade van de tweede golf van de virusuitbraak. Op het Damrak stond winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield in de schijnwerpers, na het vertrek van de topman.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent lager op 597,10 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 874,21 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs verloren tot 0,7 procent.

Olie- en gasconcern Shell (min 2,2 procent) sloot de rij in de AEX. Maaltijdbestelsite Just Eat Takeaway ging aan kop met een plus van 0,8 procent. Ahold Delhaize won 0,7 procent. Het supermarktconcern koopt samen met investeerder Centerbridge Partners de online supermarkt FreshDirect uit New York.

URW

Unibail-Rodamco-Westfield verloor 1,7 procent. De huidige topman Christophe Cuvillier van het concern wordt per 1 januari opgevolgd door Jean-Marie Tritant. Eerder kwamen al berichten naar buiten dat de positie van de top van het bedrijf onhoudbaar was geworden, door het mislukken van een aandelenemissie. President-commissaris Colin Dyer trad in de nasleep van de kwestie al terug.

In de MidKap won Arcadis 1,7 procent na bekendmaking van de nieuwe strategie. Het advies- en ingenieursbureau wil dat zijn winstgevendheid in 2023 is verhoogd en streeft naar een sterkere groei van de jaarlijkse omzet op eigen kracht.

DSCT

Bij de kleinere bedrijven klom Lucas Bols 2 procent. De drankenmaker wordt hard geraakt door de coronacrisis, maar zag na de versoepeling van de lockdownmaatregelen in de voorbije maanden een sterk herstel. Dutch Star Companies Two (DSCT) kende een succesvol beursdebuut op het Damrak. Het aandeel van het investeringsvehikel werd 7,5 procent meer waard.

In Oslo kelderde Norwegian Air 16 procent. De Noorse luchtvaartmaatschappij heeft in Ierland faillissementsbescherming aangevraagd na de weigering van de Noorse overheid om verdere staatssteun te geven. Thyssenkrupp zakte 6 procent in Frankfurt. Het Duitse industrieconcern schrapt in totaal 11.000 banen vanwege de coronacrisis en leed in het afgelopen boekjaar een miljardenverlies.

De euro was 1,1835 dollar waard, tegenover 1,1866 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,4 procent tot 41,67 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent meer op 44,36 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ING: optoppen en splitsen van woningen steeds minder haalbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.

6 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen centrale bank Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.

8 uur geleden
Winsten op Wall Street na optimisme over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.

8 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan langer staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.

9 uur geleden
Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

11 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

11 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

11 uur geleden