Unibail-Rodamco-Westfield stijgt na vastgoeddeal, Alfen ook hoger
AMSTERDAM (ANP) - Vastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield was donderdag bij opening van de beurs in Amsterdam de sterkste stijger in de AEX-index. De onderneming maakte bekend winkelvastgoed in Californiƫ definitief van de hand te hebben gedaan. Verder was energiespecialist Alfen een opvallende stijger na cijfers.
Het aandeel Unibail stond kort na de openingsbel ruim 4 procent hoger. Op het verkochte Santa Anita werd een prijskaartje van 537,5 miljoen dollar geplakt. Unibail heeft als doel voor 4 miljard dollar aan vastgoed te verkopen. Daarvan is bijna 3,2 miljard dollar gerealiseerd.
Chipfondsen ASML, ASMI en Besi stonden bij de stijgers in de AEX-index ondanks een tegenvallende handelsupdate van het Amerikaanse Nvidia. Die chipmaker kwam vooral met teleurstellende prognoses, waarmee de zorgen over een zwakkere chipmarkt toenamen. Zwaargewicht ASML won 0,2 procent. ASMI en Besi wonnen tot 1,2 procent. De AEX-index stond na een paar minuten handelen 0,6 procent hoger op 717,77 punten. Levensmiddelenconcern Unilever verloor 0,5 procent en was daarmee de sterkste daler.
Shell
Shell won 1,2 procent. Het olie- en gasconcern maakte bekend een langjarige overeenkomst te hebben getekend met Energy Transfer voor de afname van vloeibaar gemaakt aardgas van het lng-project Lake Charles in de Verenigde Staten.
Alfen won bij de middelgrote fondsen dik 6 procent. De onderneming wist de omzet flink op te voeren, geholpen door de grote vraag naar laadpalen. Naast de omzet verbeterde ook de winstgevendheid. Alfen is ook positiever gestemd over het hele jaar. De MidKap ging, geholpen door de koerssprong van Alfen, 1,2 procent vooruit tot 958,73 punten.
Duitse economie
De beurzen in Londen en Parijs stegen tot 0,6 procent. Frankfurt won 0,8 procent na het bericht dat de Duitse economie in het tweede kwartaal toch een bescheiden groei liet zien. Bij een eerder raming werd nog een stagnatie gemeld.
Het Noorse Yara, een van 's werelds grootste kunstmestproducenten, gaat zijn productie noodgedwongen verder terugschroeven als gevolg van de torenhoge gasprijzen in Europa. De productiecapaciteit in Europa wordt verlaagd tot ongeveer 35 procent, maakte Yara bekend. Het aandeel Yara steeg in Oslo 0,1 procent.
De euro was weer iets meer waard dan de dollar en noteerde op 1,0017 dollar. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 95,29 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder, op 101,80 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Broadcom stond vrijdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en zag de winst bijna verdubbelen. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal, waarin de verkoopopbrengst van de AI-chips van Broadcom zal verdubbelen. Wel waarschuwde het bedrijf voor lagere winstmarges op AI-chips. Het aandeel verloor daarop ruim 7 procent.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - LTO-voorzitter Ger Koopmans "schrikt niet" van de uitspraken die Peter Wennink doet over de veehouderij in zijn rapport over toekomstige welvaart. "Scherpe woorden dragen goede antwoorden. Met onze 'bouwsteen stikstof' hebben wij het perfecte antwoord op zijn oproep", zegt de voorman van de boerenorganisatie tegen het ANP. Wennink schrijft in zijn rapport dat de landbouw, en dan vooral de veehouderij, voor het grootste deel van de stikstofneerslag in natuurgebieden zorgt.
16 uur geleden