Unibail opnieuw hard afgestraft op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Unibail-Rodamco-Westfield werd vrijdag opnieuw hard afgestraft op het Damrak, na de strategiewijziging die het winkelvastgoedfonds eerder deze week ontvouwde. De Europese aandelenbeurzen lieten een gemengd beeld zien na de koersverliezen op donderdag. Beleggers hielden vooral de ontwikkelingen rond het coronavirus en de aanhoudende techruzie tussen de Verenigde Staten en China in de gaten.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,5 procent hoger op 555,09 punten. De MidKap verloor 0,2 procent tot 823,52 punten. De beurs in Parijs daalde 0,1 procent en Londen bleef vlak. Frankfurt won 0,3 procent.
Unibail-Rodamco-Westfield was wederom hekkensluiter in de AEX met een verlies van meer dan 15 procent. Het vastgoedconcern raakte een dag eerder al 10 procent aan beurswaarde kwijt na aankondiging van een aandelenuitgifte en een verlaging van het dividend. Koploper was betaalbedrijf Adyen met een winst van 4,2 procent. IMCD volgde met een plus van 3,1 procent. De chemicaliëndistributeur neemt de Finse leverancier van vezelversterkte kunststof en composietmaterialen Oy Kokko-Fiber over.
Euronext
Euronext klom ruim 5 procent bij de kleinere bedrijven. Het beursbedrijf is exclusief in gesprek met London Stock Exchange over een overname van de beurs in Milaan. Euronext wil de overname bekostigen met onder meer contanten en leningen. Ook wil het bedrijf aandelen uitgeven die dan naar de Italiaanse staatskredietverlener CDP en de Italiaanse bank Intesa Sanpaolo gaan, met wie wordt samengewerkt bij het bod. Accsys won dik 2 procent na een handelsupdate. Het houtbedrijf heeft zijn verkopen de afgelopen vijf maanden stevig zien herstellen.
In Madrid stond de bankensector in de schijnwerpers. De raden van bestuur van Caixabank (plus 1,1 procent) en Bankia (min 1,7 procent) hebben de fusie tussen de twee grote Spaanse banken goedgekeurd. Daardoor ontstaat de grootste kredietverstrekker van het land, met meer dan 20 miljoen klanten en een vermogen van meer dan 650 miljard euro.
Covestro
Covestro klom 7 procent in Frankfurt. Volgens persbureau Bloomberg bekijkt de Amerikaanse investeringsmaatschappij Apollo Global Management een overname van de Duitse producent van plastic. Covestro liet echter in een reactie weten geen overnamedoelwit te zijn.
De euro was 1,1861 dollar waard, tegen 1,1824 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent duurder op 41,05 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 43,43 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met winsten gesloten na de ondertekening van een voorlopig vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten. De aankondiging dat de Straat van Hormuz opengaat voor al het scheepsverkeer verlichtte de zorgen over oplopende inflatie enigszins. SpaceX behoorde bijna een week na zijn beursdebuut tot de verliezers.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Wie zondag nog snel een luchtje of een scheerset wil halen voor Vaderdag moet opletten. Medewerkers van drogisterijketens Etos en Kruidvat gaan dan staken, kondigt vakbond FNV aan. De bond is ontevreden over de voorstellen van werkgevers in het cao-overleg voor drogisterijmedewerkers, omdat zij aansturen op een halvering van de zondagstoeslag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De maker van zelfsturende auto's Waymo moet een veiligheidsprobleem bij bijna 3900 voertuigen in de Verenigde Staten verhelpen. De auto's kunnen door een fout op hoge snelheid blijven doorrijden bij wegafzettingen op de snelweg voor werkzaamheden, meldt de toezichthouder voor het wegverkeer NHTSA.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV waarschuwt dat door een staking van treinpersoneel volgende week woensdag tussen 04.00 uur en 08.00 uur geen treinen van NS rijden. Daarmee korten de actievoerders de werkonderbreking in, stelt FNV-bestuurder Henri Janssen in een nieuwsbrief.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Funda gaat zijn website vernieuwen en woningverkopers meer betrekken bij het proces van huizen plaatsen op de site. Ook komen er nieuwe functies die het makkelijker moeten maken voor woningzoekenden om door het woningaanbod te scrollen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een klein verlies gesloten. Beleggers verwerkten de toelichting op het rentebesluit van de Fed door de nieuwe centralebankvoorzitter Kevin Warsh en de ondertekening van een voorlopig vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten.
7 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - De topman van textielwinkelketen Zeeman, Erik-Jan Mares, gaat de belangen behartigen van supermarkten. Vanaf september is hij voorzitter van branchevereniging Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL).
8 uur geleden