Unibail opnieuw hard afgestraft op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Unibail-Rodamco-Westfield werd vrijdag opnieuw hard afgestraft op het Damrak, na de strategiewijziging die het winkelvastgoedfonds eerder deze week ontvouwde. De Europese aandelenbeurzen lieten een gemengd beeld zien na de koersverliezen op donderdag. Beleggers hielden vooral de ontwikkelingen rond het coronavirus en de aanhoudende techruzie tussen de Verenigde Staten en China in de gaten.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,5 procent hoger op 555,09 punten. De MidKap verloor 0,2 procent tot 823,52 punten. De beurs in Parijs daalde 0,1 procent en Londen bleef vlak. Frankfurt won 0,3 procent.
Unibail-Rodamco-Westfield was wederom hekkensluiter in de AEX met een verlies van meer dan 15 procent. Het vastgoedconcern raakte een dag eerder al 10 procent aan beurswaarde kwijt na aankondiging van een aandelenuitgifte en een verlaging van het dividend. Koploper was betaalbedrijf Adyen met een winst van 4,2 procent. IMCD volgde met een plus van 3,1 procent. De chemicaliëndistributeur neemt de Finse leverancier van vezelversterkte kunststof en composietmaterialen Oy Kokko-Fiber over.
Euronext
Euronext klom ruim 5 procent bij de kleinere bedrijven. Het beursbedrijf is exclusief in gesprek met London Stock Exchange over een overname van de beurs in Milaan. Euronext wil de overname bekostigen met onder meer contanten en leningen. Ook wil het bedrijf aandelen uitgeven die dan naar de Italiaanse staatskredietverlener CDP en de Italiaanse bank Intesa Sanpaolo gaan, met wie wordt samengewerkt bij het bod. Accsys won dik 2 procent na een handelsupdate. Het houtbedrijf heeft zijn verkopen de afgelopen vijf maanden stevig zien herstellen.
In Madrid stond de bankensector in de schijnwerpers. De raden van bestuur van Caixabank (plus 1,1 procent) en Bankia (min 1,7 procent) hebben de fusie tussen de twee grote Spaanse banken goedgekeurd. Daardoor ontstaat de grootste kredietverstrekker van het land, met meer dan 20 miljoen klanten en een vermogen van meer dan 650 miljard euro.
Covestro
Covestro klom 7 procent in Frankfurt. Volgens persbureau Bloomberg bekijkt de Amerikaanse investeringsmaatschappij Apollo Global Management een overname van de Duitse producent van plastic. Covestro liet echter in een reactie weten geen overnamedoelwit te zijn.
De euro was 1,1861 dollar waard, tegen 1,1824 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent duurder op 41,05 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 43,43 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag opnieuw op de hoogste stand ooit gesloten. Het slotrecord van een dag eerder van 1113,35 werd dankzij een plus van 0,3 procent aangescherpt, tot 1116,77 punten. De index van de hoofdfondsen werd gestuwd door winsten bij de chipbedrijven.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Twaalf bedrijven hebben bij de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) melding gemaakt van mogelijk gelekte klantengegevens door een samenwerking met logistiek partner CEVA. Dat bevestigt de instantie na berichtgeving van het AD. Om welke bedrijven het gaat wil de toezichthouder niet zeggen. Bekend is dat in ieder geval de Bijenkorf, bol, Zalando, Ace & Tate en Ajax zijn geraakt door het datalek.
26 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Muziekstreamingdienst Spotify komt met een label waarmee wordt aangegeven of een artiest met kunstmatige intelligentie (AI) is gegenereerd. Door AI gegenereerde artiestenprofielen krijgen de badge 'AI Personas' en hun muziek komt niet voor in gepersonaliseerde aanbevelingen.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - FNV noemt het faillissement van fietsfabrikant Accell "verschrikkelijk" voor de 340 werknemers in Nederland. "Het is vreselijk voor deze mensen. Sommigen krijgen het nieuws op hun vakantieadres te horen. Ze hebben zich tot het laatste moment met eer en trots voor Accell ingezet", zegt bestuurder Arend Hamstra van FNV Metaal.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met kleine koersuitslagen begonnen. Beleggers deden het rustig aan door de aanhoudende twijfels of de Verenigde Staten en Iran de patstelling rond de onderhandelingen weten te doorbreken. Beide landen hebben harde eisen op tafel gelegd, waaraan moet worden voldaan om verder te kunnen onderhandelen over een bredere oplossing van het conflict. Ook wordt uitgekeken naar het Amerikaanse inflatiecijfer, dat woensdag verschijnt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten kopen steeds vaker "nep-airco's" die als volwaardige airconditioners worden verkocht, maar in werkelijkheid een ruimte nauwelijks kunnen koelen. Daarvoor waarschuwt Techniek Nederland. De installatiebranche wijst op misleidende aanbiedingen op internet en roept consumenten op kritisch te kijken naar overdreven claims.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond adviseert mensen met een fiets van het faillietverklaarde Accell bij de verkoper te vragen hoe het zit met de garantie. De verkoper moet die afhandelen, dus een fietsenmaker kan als oplossing ook zelf reparaties uitvoeren. De onlineverkoper 12gobiking stelt dat veel onderdelen van Accell-fietsen beschikbaar blijven, omdat die van andere fabrikanten komen.
1 uur geleden