Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unibail opnieuw hard afgestraft op Damrak

Unibail opnieuw hard afgestraft op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Unibail-Rodamco-Westfield werd vrijdag opnieuw hard afgestraft op het Damrak, na de strategiewijziging die het winkelvastgoedfonds eerder deze week ontvouwde. De Europese aandelenbeurzen lieten een gemengd beeld zien na de koersverliezen op donderdag. Beleggers hielden vooral de ontwikkelingen rond het coronavirus en de aanhoudende techruzie tussen de Verenigde Staten en China in de gaten.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,5 procent hoger op 555,09 punten. De MidKap verloor 0,2 procent tot 823,52 punten. De beurs in Parijs daalde 0,1 procent en Londen bleef vlak. Frankfurt won 0,3 procent.

Unibail-Rodamco-Westfield was wederom hekkensluiter in de AEX met een verlies van meer dan 15 procent. Het vastgoedconcern raakte een dag eerder al 10 procent aan beurswaarde kwijt na aankondiging van een aandelenuitgifte en een verlaging van het dividend. Koploper was betaalbedrijf Adyen met een winst van 4,2 procent. IMCD volgde met een plus van 3,1 procent. De chemicaliëndistributeur neemt de Finse leverancier van vezelversterkte kunststof en composietmaterialen Oy Kokko-Fiber over.

Euronext

Euronext klom ruim 5 procent bij de kleinere bedrijven. Het beursbedrijf is exclusief in gesprek met London Stock Exchange over een overname van de beurs in Milaan. Euronext wil de overname bekostigen met onder meer contanten en leningen. Ook wil het bedrijf aandelen uitgeven die dan naar de Italiaanse staatskredietverlener CDP en de Italiaanse bank Intesa Sanpaolo gaan, met wie wordt samengewerkt bij het bod. Accsys won dik 2 procent na een handelsupdate. Het houtbedrijf heeft zijn verkopen de afgelopen vijf maanden stevig zien herstellen.

In Madrid stond de bankensector in de schijnwerpers. De raden van bestuur van Caixabank (plus 1,1 procent) en Bankia (min 1,7 procent) hebben de fusie tussen de twee grote Spaanse banken goedgekeurd. Daardoor ontstaat de grootste kredietverstrekker van het land, met meer dan 20 miljoen klanten en een vermogen van meer dan 650 miljard euro.

Covestro

Covestro klom 7 procent in Frankfurt. Volgens persbureau Bloomberg bekijkt de Amerikaanse investeringsmaatschappij Apollo Global Management een overname van de Duitse producent van plastic. Covestro liet echter in een reactie weten geen overnamedoelwit te zijn.

De euro was 1,1861 dollar waard, tegen 1,1824 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent duurder op 41,05 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 43,43 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Beurzen New York sluiten met winst, blik op cijferseizoen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.

5 uur geleden
Trump: Rusland gaat diesel leveren aan VS en wereldmarkt

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland gaat diesel leveren aan de Verenigde Staten en de wereldwijde markt. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Volgens Trump heeft hij daarover gesproken met de Russische president Vladimir Poetin. Rusland levert per direct meer dan 300.000 ton diesel, aldus Trump.

6 uur geleden
Meeste olieproductie in Golf van Mexico stilgelegd om orkaan

NEW ORLEANS (ANP) - Het grootste deel van de olieproductie in de Golf van Mexico is stilgelegd vanwege de orkaan Isaias en veel boorplatforms zijn geëvacueerd. Volgens overheidsbureau Marine Minerals Administration is 1,5 miljoen vaten aan dagelijkse productie stilgelegd, oftewel bijna 72 procent van de totale productie in het gebied.

7 uur geleden
AEX sluit op nieuw record, ArcelorMittal uitblinker na koopadvies

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een nieuw slotrecord het weekend ingegaan. Staalconcern ArcelorMittal was een uitblinker in de AEX dankzij een koopadvies van de Zwitserse bank UBS. De chipbedrijven stonden bij de dalers.

9 uur geleden
Vervoersbedrijven kunnen impact staking nog niet inschatten

DEN HAAG (ANP) - De impact van de staking in het streekvervoer op woensdag is voor vervoersbedrijven nog onduidelijk. Vakbonden FNV en CNV kondigden vrijdag aan dat buschauffeurs en machinisten in het streekvervoer een dag per week gaan staken tot aan kerst vanwege een cao-conflict. De eerste staking is woensdag en treft bedrijven als Arriva, EBS, Qbuzz, Transdev en Keolis.

11 uur geleden
Curatoren verkopen fietsmerken Batavus en Babboe aan Dutech

AMSTERDAM (ANP) - Fietsmerken Batavus, KOGA en Babboe maken een doorstart. De curatoren van de failliete fietsenfabrikant Accell verkopen de rechten op de bekende Nederlandse merken aan investeringsmaatschappij Dutech. Ook het IT-platform van Accell, de Hongaarse activiteiten en mogelijk een deel van het personeel gaan mee naar de nieuwe eigenaar.

11 uur geleden
Sleijpen roept opnieuw op tot afschaffen hypotheekrenteaftrek

AMSTERDAM (ANP) - Ook nu de woningmarkt een afkoeling laat zien, is het verstandig om de hypotheekrenteaftrek af te schaffen. Dat heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen vrijdag gezegd op het podium van Room for Discussion bij de Universiteit van Amsterdam.

11 uur geleden