Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unibail opnieuw hard afgestraft op Damrak

Unibail opnieuw hard afgestraft op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Unibail-Rodamco-Westfield werd vrijdag opnieuw hard afgestraft op het Damrak, na de strategiewijziging die het winkelvastgoedfonds eerder deze week ontvouwde. De Europese aandelenbeurzen lieten een gemengd beeld zien na de koersverliezen op donderdag. Beleggers hielden vooral de ontwikkelingen rond het coronavirus en de aanhoudende techruzie tussen de Verenigde Staten en China in de gaten.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,5 procent hoger op 555,09 punten. De MidKap verloor 0,2 procent tot 823,52 punten. De beurs in Parijs daalde 0,1 procent en Londen bleef vlak. Frankfurt won 0,3 procent.

Unibail-Rodamco-Westfield was wederom hekkensluiter in de AEX met een verlies van meer dan 15 procent. Het vastgoedconcern raakte een dag eerder al 10 procent aan beurswaarde kwijt na aankondiging van een aandelenuitgifte en een verlaging van het dividend. Koploper was betaalbedrijf Adyen met een winst van 4,2 procent. IMCD volgde met een plus van 3,1 procent. De chemicaliëndistributeur neemt de Finse leverancier van vezelversterkte kunststof en composietmaterialen Oy Kokko-Fiber over.

Euronext

Euronext klom ruim 5 procent bij de kleinere bedrijven. Het beursbedrijf is exclusief in gesprek met London Stock Exchange over een overname van de beurs in Milaan. Euronext wil de overname bekostigen met onder meer contanten en leningen. Ook wil het bedrijf aandelen uitgeven die dan naar de Italiaanse staatskredietverlener CDP en de Italiaanse bank Intesa Sanpaolo gaan, met wie wordt samengewerkt bij het bod. Accsys won dik 2 procent na een handelsupdate. Het houtbedrijf heeft zijn verkopen de afgelopen vijf maanden stevig zien herstellen.

In Madrid stond de bankensector in de schijnwerpers. De raden van bestuur van Caixabank (plus 1,1 procent) en Bankia (min 1,7 procent) hebben de fusie tussen de twee grote Spaanse banken goedgekeurd. Daardoor ontstaat de grootste kredietverstrekker van het land, met meer dan 20 miljoen klanten en een vermogen van meer dan 650 miljard euro.

Covestro

Covestro klom 7 procent in Frankfurt. Volgens persbureau Bloomberg bekijkt de Amerikaanse investeringsmaatschappij Apollo Global Management een overname van de Duitse producent van plastic. Covestro liet echter in een reactie weten geen overnamedoelwit te zijn.

De euro was 1,1861 dollar waard, tegen 1,1824 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent duurder op 41,05 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 43,43 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bank moet klant terugbetalen na fraude, ook bij grove nalatigheid

LUXEMBURG (ANP) - Banken moeten klanten onmiddellijk compenseren na bankfraude, ook als een klant ernstig nalatig is geweest. Dat oordeelde het Europees Hof van Justitie donderdag. De bank kan de schade achteraf wel op de klant proberen te verhalen als die grof nalatig is geweest.

13 minuten geleden
Albert Heijn: reguliere leveringen aan winkels volledig hervat

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn heeft de leveringen van houdbare en versproducten aan winkels in het hele land volledig hervat. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cyberbeveiligingsincident dat sinds zondag voor problemen zorgt. Donderdagochtend waren in verschillende Albert Heijn-vestigingen nog lege schappen te zien, vooral van verse producten. Online bestellen is nog altijd niet mogelijk, ook is de website van de supermarktketen nog onbereikbaar.

32 minuten geleden
Pernod Ricard heeft last van zwakke drankverkopen in VS en Europa

PARIJS (ANP) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard blijft last houden van zwakke marktomstandigheden in de Verenigde Staten en Europa. Het bedrijf achter merken zoals Absolut Vodka, Martell, Malibu, Jameson en Chivas Regal deed in het afgelopen kwartaal wel goede zaken in India, een belangrijke groeimarkt voor het concern. Pernod Ricard bereidt daar een beursgang voor, die nog wel goedgekeurd moet worden door het bestuur.

1 uur geleden
AEX-index hard omlaag door verkoopgolf in chipsector

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een flink verlies begonnen. Vooral de chipbedrijven stonden onder druk na een verkoopgolf in de Amerikaanse en Aziatische chipsector. De chipaandelen zijn dit jaar hard gestegen door de grote vraag naar chips voor AI-toepassingen, maar beleggers vragen zich af of die koerswinsten wel houdbaar zijn.

1 uur geleden
Nog lege schappen in Albert Heijn-winkels door Nederland

DEN HAAG (ANP) - In verschillende Albert Heijn-vestigingen in Nederland zijn donderdag nog lege schappen te zien van verse producten, zoals groente en fruit. Wel lijkt het erop dat er weer meer wordt bijgevuld, nu het herstel van de leveringen aan supermarkten is ingezet.

2 uur geleden
TSMC boekt opnieuw recordwinst door sterke vraag naar AI-chips

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, 's werelds grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen, heeft in het derde kwartaal van 2026 opnieuw een recordwinst geboekt. Het is het zesde kwartaal op rij dat de belangrijke klant van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML een recordwinst heeft behaald.

2 uur geleden
Fastned voert bouwtempo nieuwe laadstations op

AMSTERDAM (ANP) - Uitbater van laadstations voor elektrische auto's Fastned zegt het bouwtempo van nieuwe stations te versnellen. De exploitant heeft momenteel 65 laadstations in aanbouw, bijna het dubbele aantal ten opzichte van vorig jaar.

3 uur geleden