Unibail koploper in groene AEX
AMSTERDAM (ANP) - Unibail-Rodamco-Westfield was maandag in trek op het Damrak. Beleggers reageerden op berichten dat de positie van de top van het winkelvastgoedfonds onhoudbaar is geworden. De Europese beurzen stonden in het groen. De aandacht bleef uitgaan naar de ontwikkelingen rond de virusuitbraak, na het positieve nieuws over een coronavaccin afgelopen week. Daarnaast verwerkten de markten een reeks van gunstige macro-economische cijfers uit China en Japan en het nieuws over een groot handelspact in de Aziatische regio.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 599,92 punten. De MidKap klom 1,2 procent tot 869,25 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,9 procent.
Unibail-Rodamco-Westfield (plus 9,3 procent) was de grote winnaar in de AEX. Volgens de Franse krant Le Journal Du Dimanche moet het vastgoedconcern binnenkort mogelijk op zoek naar een nieuwe topman en financieel directeur. De positie van de top van het bedrijf lijkt onhoudbaar geworden doordat de aandeelhouders geen groen licht gaven voor de geplande aandelenemissie ter waarde van 3,5 miljard euro. Vrijdag trad president-commissaris Colin Dyer al terug.
PostNL
Wolters Kluwer sloot de rij met een verlies van dik 2 procent na een adviesverlaging door Goldman Sachs. ASML won 0,4 procent. De Taiwanese chipmaker TSMC heeft volgens vakblad DigiTimes zeker dertien EUV-machines besteld bij de chipmachinefabrikant. TSMC is al langer een grote klant van ASML.
In de MidKap won PostNL ruim 2 procent. Het postbedrijf heeft zijn belang van 20 procent in de voormalige Italiaanse dochter Nexive verkocht. Poste Italiane, de grootste logistieke dienstverlener van Italië, neemt Nexive in zijn geheel over. Afgelopen zomer verkocht PostNL al 80 procent van Nexive aan het Duitse Mutares. Dat belang gaat ook over naar de nieuwe eigenaar.
BBVA
In Madrid werd BBVA bijna 15 procent meer waard. De Spaanse bank verkoopt zijn activiteiten in de Verenigde Staten aan zijn Amerikaanse branchegenoot PNC voor bijna 12 miljard dollar. In Londen klom Vodafone 3,6 procent. De Britse telecomreus verhoogde zijn verwachtingen voor het hele jaar. Nexi won 3,1 procent in Milaan. De Italiaanse betalingsverwerker koopt zijn Deense betaalconcurrent Nets voor 7,8 miljard euro.
De euro was 1,1860 dollar waard, tegenover 1,1823 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 2,6 procent tot 41,19 dollar. Brentolie kostte 2,3 procent meer op 43,78 dollar per vat.
Meer uit Financieel
OUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht de komende jaren flink te groeien met de bezorging van zijn maaltijden. Dat heeft directeur en medeoprichter Michiel Muller van Picnic deze week gezegd tijdens een evenement over de landelijke uitrol van de maaltijdbezorgdienst Picnic Kookt. Hij denkt dat over een paar jaar bij de helft van de bestellingen van de onlinesupermarkt ook een maaltijd zit.
14 minuten geledenOUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht de komende jaren flink te groeien met de bezorging van zijn maaltijden. Dat heeft directeur en medeoprichter Michiel Muller van Picnic deze week gezegd tijdens een evenement over de landelijke uitrol van de maaltijdbezorgdienst Picnic Kookt. Hij denkt dat over een paar jaar bij de helft van de bestellingen van de onlinesupermarkt ook een maaltijd zit.
17 minuten geledenHOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van wasserijen leggen woensdag het werk neer, meldt de FNV. Onderhandelingen voor een nieuwe cao zitten muurvast, volgens de vakbond. Bij wasserijen in Hoogeveen, Bolsward, Hardenberg en Tiel wordt 24 uur lang gestaakt.
1 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van wasserijen leggen woensdag het werk neer, meldt de FNV. Onderhandelingen voor een nieuwe cao zitten muurvast, volgens de vakbond. Bij wasserijen in Hoogeveen, Bolsward, Hardenberg en Tiel wordt 24 uur lang gestaakt.
2 uur geledenASHEVILLE (ANP) - De G20-landen dringen aan op "een vrije, veilige en voorspelbare vaart door de Straat van Hormuz". Dat staat in een gezamenlijke verklaring die aan het einde van de door de Verenigde Staten georganiseerde top werd gepubliceerd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ruimtevaartorganisatie NASA heeft het contract voor de ontwikkeling van het zogenoemde Mars Telecommunications Network toegekend aan Blue Origin, het Amerikaanse ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke verliezen gesloten. Beleggers hadden zorgen over oplopende energieprijzen, inflatie en stijgende rentes. Die werden ingegeven door oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen deden het sentiment gedurende de handelssessie weinig goeds.
6 uur geleden