Unibail koploper in groene AEX
AMSTERDAM (ANP) - Unibail-Rodamco-Westfield was maandag in trek op het Damrak. Beleggers reageerden op berichten dat de positie van de top van het winkelvastgoedfonds onhoudbaar is geworden. De Europese beurzen stonden in het groen. De aandacht bleef uitgaan naar de ontwikkelingen rond de virusuitbraak, na het positieve nieuws over een coronavaccin afgelopen week. Daarnaast verwerkten de markten een reeks van gunstige macro-economische cijfers uit China en Japan en het nieuws over een groot handelspact in de Aziatische regio.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 599,92 punten. De MidKap klom 1,2 procent tot 869,25 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,9 procent.
Unibail-Rodamco-Westfield (plus 9,3 procent) was de grote winnaar in de AEX. Volgens de Franse krant Le Journal Du Dimanche moet het vastgoedconcern binnenkort mogelijk op zoek naar een nieuwe topman en financieel directeur. De positie van de top van het bedrijf lijkt onhoudbaar geworden doordat de aandeelhouders geen groen licht gaven voor de geplande aandelenemissie ter waarde van 3,5 miljard euro. Vrijdag trad president-commissaris Colin Dyer al terug.
PostNL
Wolters Kluwer sloot de rij met een verlies van dik 2 procent na een adviesverlaging door Goldman Sachs. ASML won 0,4 procent. De Taiwanese chipmaker TSMC heeft volgens vakblad DigiTimes zeker dertien EUV-machines besteld bij de chipmachinefabrikant. TSMC is al langer een grote klant van ASML.
In de MidKap won PostNL ruim 2 procent. Het postbedrijf heeft zijn belang van 20 procent in de voormalige Italiaanse dochter Nexive verkocht. Poste Italiane, de grootste logistieke dienstverlener van Italië, neemt Nexive in zijn geheel over. Afgelopen zomer verkocht PostNL al 80 procent van Nexive aan het Duitse Mutares. Dat belang gaat ook over naar de nieuwe eigenaar.
BBVA
In Madrid werd BBVA bijna 15 procent meer waard. De Spaanse bank verkoopt zijn activiteiten in de Verenigde Staten aan zijn Amerikaanse branchegenoot PNC voor bijna 12 miljard dollar. In Londen klom Vodafone 3,6 procent. De Britse telecomreus verhoogde zijn verwachtingen voor het hele jaar. Nexi won 3,1 procent in Milaan. De Italiaanse betalingsverwerker koopt zijn Deense betaalconcurrent Nets voor 7,8 miljard euro.
De euro was 1,1860 dollar waard, tegenover 1,1823 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 2,6 procent tot 41,19 dollar. Brentolie kostte 2,3 procent meer op 43,78 dollar per vat.
Meer uit Financieel
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - In aanloop naar de langverwachte release van de game Grand Theft Auto VI vindt de PlayStation 5 gretig aftrek. Amerikaans marktonderzoek door Circana wijst uit dat de verkoop van die spelcomputer van Sony in september met bijna een kwart is gestegen.
40 minuten geledenBUNNIK (ANP) - De Nederlandse autobranche verwacht volgend jaar minder nieuwe personenauto's te verkopen. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging gaat de bijtelling voor elektrische leasewagens naar verwachting omhoog, van 18 naar 20 procent. Ook moeten werkgevers door de zogenoemde pseudo-eindheffing dan wat meer gaan betalen voor zakelijke auto's met een verbrandingsmotor, waaronder plug-inhybrides.
1 uur geledenROME (ANP) - De Italiaanse regering is akkoord gegaan met noodmaatregelen die tegemoetkomen aan transportbedrijven die in de problemen komen door de hoge dieselprijzen. Dat kondigde premier Giorgia Meloni aan in een video op sociale media. Het bericht volgt op truckersprotesten in het zuiden van het land, waarbij blokkades voor lege schappen in de supermarkten en wegrottende tomaten zorgden.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's zag de winst in het afgelopen kwartaal flink dalen. Ook verlaagde het bedrijf dat wordt geleid door miljardair Elon Musk de prognose voor de kapitaaluitgaven dit jaar. Dit roept vragen op over het tempo waarin het bedrijf zijn AI- en robotica-activiteiten uitbreidt. Het aandeel zakte zo'n 3 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites die draaien op PHP die niet zijn bijgewerkt naar de nieuwste versies blijven kwetsbaar, benadrukt de stichting achter de programmeertaal. "Oudere versies die niet zijn voorzien van de beveiligingspatch blijven kwetsbaar. Updaten is noodzakelijk", zegt de PHP Foundation desgevraagd tegen het ANP.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat de nieuwe EU-regels over de methaanuitstoot bij de invoer van olie en gas niet met één jaar, maar met drie jaar worden uitgesteld. 341 Europarlementariërs stemden daarvoor, 225 tegen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering koopt de komende tien jaar minstens 850 gevechtsvliegtuigen van het type F-35 van Lockheed Martin. Dat staat in een principeovereenkomst tussen het ministerie van Defensie en de Amerikaanse fabrikant van militair materieel. Het zou de grootste bestelling zijn in de geschiedenis van het gevechtsvliegtuig, ook wel bekend als de Joint Strike Fighter (JSF). Op dit moment hebben de Verenigde Staten en bondgenoten als Nederland in totaal ongeveer 1375 exemplaren van de F-35 in gebruik.
4 uur geleden