Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unibail en Adyen sterkste dalers in lichtrode AEX

Unibail en Adyen sterkste dalers in lichtrode AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een klein verlies de handel uitgegaan. Daarbij vielen onder meer de verliezen van vastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield (URW) en betalingsbedrijf Adyen op. Elders in Europa kleurden graadmeters lichtgroen. Beleggers deden het rustig aan na de opmars van de voorbije dagen in de euforie over coronavaccins.

De AEX-index sloot de sessie een fractie lager op 600,88 punten. De MidKap won 0,3 procent tot 877,00 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,5 procent. De zorgen over de huidige tweede besmettingsgolf en de negatieve economische impact van de strengere coronamaatregelen maakte beleggers wel voorzichtig.

Unibail-Rodamco-Westfield was met een verlies van 3,6 procent de sterkste daler in de AEX. De vastgoedinvesteerder staat al langer in de schijnwerpers door gerommel in de top. De vraag die nog altijd boven de markt hangt is of en hoe lang de huidige topman en financieel directeur nog zullen aanblijven in de nasleep van de kwestie rond de tegengehouden aandelenemissie.

Air France-KLM

Adyen verloor 2,9 procent. Dinsdag werd bekend dat investeerder Hans Wackwitz 200.000 aandelen van de hand deed voor een bedrag van 321 miljoen euro. RELX voerde met een winst van 1,8 procent de AEX-fondsen aan. Ook financieel dienstverleners ABN AMRO en ING deden het goed met plussen tot 1,8 procent.

Koploper in de MidKap was bouwbedrijf BAM, met een plus van 3,3 procent. Air France-KLM maakte een eerder verlies goed en noteerde 1,9 procent hoger. Het luchtvaartconcern praat met Nederland en Frankrijk over extra staatssteun. De landen staan al garant voor in totaal 10,4 miljard euro aan noodhulp. Verder waren KLM en Transavia in Nederland goed voor 325 miljoen euro aan loonsubsidies in de periode juni tot en met september.

JDE Peet's

JDE Peet's verloor 4 procent. Aandeelhouders van het bedrijf achter onder meer koffiemerk Douwe Egberts zijn akkoord met de tekenbonus van 10 miljoen voor de nieuwe topman. Fabien Simon begon in september aan zijn nieuwe klus.

In Kopenhagen verloor A.P. Møller-Maersk 1,2 procent. De Deense containervervoerder schroefde zijn winstverwachting voor de tweede keer in twee maanden tijd op. Het herstel van het goederentransport na de klap van de coronapandemie is volgens het concern sterker dan verwacht. Ook gaat het bedrijf voor 1,6 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen.

De euro stond op 1,1866 dollar, tegenover 1,1863 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,5 procent duurder op 42,03 dollar. Brentolie klom 1,9 procent in prijs tot 44,58 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Inflatie eurozone zakt onder ECB-doelstelling van 2 procent

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in december afgenomen tot 1,9 procent, meldt Eurostat. De stijging van de consumentenprijzen in het eurogebied ligt daarmee iets lager dan de 2 procent die het Europese statistiekbureau eerder deze maand bekendmaakte. De inflatie is daarmee voor het eerst sinds mei vorig jaar weer gezakt tot onder de doelstelling van de Europese Centrale Bank (ECB) van 2 procent.

15 minuten geleden
Duitse Groenen willen opschorting import gas uit VS om Groenland

BERLIJN (ANP/DPA) - De Europese Unie moet overwegen de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit de Verenigde Staten op te schorten door het conflict over Groenland. Dat zegt de Duitse centrumlinkse politieke partij De Groenen in een reactie op het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om acht Europese landen, waaronder Duitsland en Nederland, een importheffing van 10 procent op te leggen omdat ze militairen naar Groenland hebben gestuurd.

1 uur geleden
Britse premier Starmer wil handelsoorlog voorkomen

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer vindt dat er met de door de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor Europese landen die Groenland militair steunen een verkeerde weg wordt ingeslagen. Dat zei hij maandag op een persconferentie, het Verenigd Koninkrijk is een van die landen waar die heffing voor geldt. Starmer zegt ook vastberaden te zijn om de relatie met de Verenigde Staten sterk te houden.

1 uur geleden
Duitse minister van Financiën: Europa laat zich niet chanteren

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse minister van Financiën en vicekanselier Lars Klingbeil zegt dat "Europa zich niet zal laten chanteren door de Verenigde Staten om Groenland". De regering-Trump heeft de acht Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd een importheffing van 10 procent opgelegd. De heffing gaat op 1 februari in en wordt 1 juni verhoogd tot 25 procent.

1 uur geleden
Franse minister van Financiën roept G7-landen bijeen om heffingen

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Financiën Roland Lescure gaat de ministers van Financiën van de G7-landen bijeenroepen om te praten over handel en soevereiniteit. Dat zei hij maandag in reactie op de door de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigde importheffingen van 10 procent voor landen die Groenland militair steunen.

1 uur geleden
IMF stelt groeiverwachting wereldeconomie iets naar boven bij

BRUSSEL (ANP) - De wereldwijde economie groeit dit jaar naar verwachting iets harder dan eerder werd gedacht. Dat heeft het Internationaal Monetair Fonds (IMF) maandag bekendgemaakt. Het fonds heeft zijn raming voor de mondiale groei licht naar boven bijgesteld. De verwachting voor de Nederlandse economie is hetzelfde gebleven ten opzichte van de vorige raming in oktober.

1 uur geleden
Noorse premier noemt heffingen om Groenland onacceptabel

OSLO (ANP) - De Noorse premier Jonas Gahr Støre heeft maandag met afschuw gereageerd op de door Donald Trump aangekondigde importheffingen van 10 procent voor Europese landen die militairen naar Groenland sturen. Støre noemt de heffingen "onacceptabel". Noorwegen is, net als Nederland, een van de acht landen waarvoor de maatregel geldt.

2 uur geleden