Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UNHCR: wereldwijd meer dan 100 miljoen mensen op de vlucht

UNHCR: wereldwijd meer dan 100 miljoen mensen op de vlucht

GENÈVE (ANP) - Voor het eerst zijn er meer dan 100 miljoen mensen wereldwijd gedwongen op de vlucht. Volgens de vluchtelingenorganisatie van de Verenigde Naties, UNHCR, is die negatieve mijlpaal bereikt door dodelijke conflicten zoals de oorlog in Oekraïne.

Filippo Grandi, de Hoge Commissaris voor de Vluchtelingen vindt dat dit record nooit gevestigd had mogen worden. "Dit moet dienen als een waarschuwing om gewelddadige conflicten op te lossen en te voorkomen."

Door de oorlog in Oekraïne zijn zo'n 8 miljoen mensen binnen het land zelf ontheemd. Daarnaast zijn meer dan 6 miljoen mensen naar andere landen gevlucht. Ook de conflicten in bijvoorbeeld Afghanistan, Burkina Faso en de Democratische Republiek Congo zorgden afgelopen jaar voor grote vluchtelingenstromen.

Dinsdag meldde het Internal Displacement Monitoring Centre (IDMC), onderdeel van de Noorse vluchtelingenraad, al dat bijna 60 miljoen mensen binnen hun eigen land ontheemd zijn. Het IDMC is een autoriteit op het gebied van interne ontheemding en publiceert daar jaarlijks cijfers over. UNHCR telt alle vluchtelingen binnen en buiten hun eigen landsgrenzen.

Meer uit Buitenland

Guterres in Vredespaleis: internationaal recht staat onder druk

DEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.

7 minuten geleden
Mis van paus in Kameroen trekt 120.000 gelovigen

DOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.

9 minuten geleden
Trump wil blokkade Iraanse kust handhaven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de blokkade van kracht blijft tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.

35 minuten geleden
Trump blij met aankondiging Iran over openen Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.

1 uur geleden
Iran opent Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.

1 uur geleden
Duitse reddingswerkers houden hoop op bevrijding walvis Timmy

WISMAR (ANP) - De Duitse organisatoren van de reddingsactie voor walvis Timmy blijven hoop houden dat het dier bevrijd kan worden. De bultrug heeft "een reële kans om daar weg te komen", zei dierenarts Janine Bahr-van Gemmert tijdens een persconferentie.

3 uur geleden
Starmer verbijsterd niet te zijn ingelicht bij benoemen Mandelson

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer is naar eigen zeggen "verbijsterd" dat hij destijds niet voldoende is ingelicht over Peter Mandelson, die hij in 2024 ambassadeur in Washington maakte. "Dat me niet is gezegd dat Mandelson de veiligheidscheck niet was doorgekomen voor hij werd benoemd, is verbijsterend", aldus de premier. "En niet alleen werd mij niks gezegd, geen enkele minister werd op de hoogte gesteld en daar ben ik woedend over", aldus Starmer.

3 uur geleden