Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UNHCR verwacht dat komend halfjaar een miljoen Syriërs terugkeren

UNHCR verwacht dat komend halfjaar een miljoen Syriërs terugkeren

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR denkt dat het komende halfjaar ongeveer een miljoen Syrische vluchtelingen terugkeren naar hun land van herkomst, nu het regime van Bashar al-Assad is verdreven. Hoewel de organisatie vooralsnog vrij kleine aantallen terugkeerders ziet, wil ze voorbereid zijn op grotere groepen. Midden-Oosten-directeur Rema Jamous Imseis riep andere landen op om voorlopig geen Syriërs actief terug te sturen.

"In een paar dagen tijd is de kaart van Syrië er heel anders uit komen te zien. Vele frontlinies die al jaren bestonden, hebben plaatsgemaakt voor vrije doorgang - iets dat nog maar een paar weken geleden heel moeilijk voor te stellen was", zei de vertegenwoordiger in Syrië Gonzalo Vargas Llosa eerder dinsdag. Dat levert volgens hem kansen op voor mensen die terug willen en ook voor hulpverleningsorganisaties. Die organisaties hebben daar wel meer geld voor nodig, voegde UNHCR-chef Filippo Grandi daaraan toe.

Sinds 2011 zijn miljoenen Syriërs naar het buitenland gevlucht. De meesten, ongeveer drie miljoen, zitten in buurland Turkije. Volgens Rema Jamous Imseis zijn er sinds de val van Assad een paar duizend mensen teruggekeerd, met name vanuit Turkije, Libanon en Jordanië. De VN-vluchtelingenorganisatie houdt de grensposten in de gaten, omdat de Syrische overheid dat onder de nieuwe leiders nog niet voor elkaar krijgt.

Een aantal landen, waaronder Nederland, heeft de behandeling van asielzaken van Syriërs voorlopig gestaakt. Daar worden pas besluiten genomen als er meer duidelijkheid is over de toekomst van het land. De UNHCR herhaalde een eerdere oproep dat landen asielaanvragen eigenlijk gewoon moeten blijven behandelen.

Meer uit Buitenland

Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

36 minuten geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

37 minuten geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

38 minuten geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

40 minuten geleden
Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

5 uur geleden
Paus benoemt voormalige ongedocumenteerde migrant tot bisschop VS

ROME (ANP) - Paus Leo heeft Evelio Menjivar-Ayala benoemd tot bisschop in het Amerikaanse West Virginia. De 55-jarige geestelijke is volgens de krant The Washington Post een voormalige ongedocumenteerde migrant die in een kofferbak naar de VS is gesmokkeld. Hij had katholieken eerder al opgeroepen zich uit te spreken tegen de wijze waarop de Amerikaanse autoriteiten onder president Donald Trump optreden tegen migranten.

9 uur geleden
Honderden arrestaties gemeld in Turkije bij 1 mei-manifestaties

ISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.

12 uur geleden