Umtiti levert salaris in bij verlenging contract bij Barcelona
BARCELONA (ANP) - De Franse verdediger Samuel Umtiti heeft zijn contract bij FC Barcelona met drie jaar verlengd, tot de zomer van 2026. De 28-jarige international neemt de komende 1,5 jaar wel genoegen met minder salaris. Barcelona moet vanwege de grote financiële problemen de salarishuishouding flink terugschroeven.
Door het financiële 'offer' van Umtiti kan de Catalaanse club aanvaller Ferran Torres inschrijven bij de Spaanse bond. Barcelona nam de 21-jarige Torres onlangs voor 55 miljoen euro over van Manchester City, maar moest vanwege de regels op gebied van financial fair play eerst ruimte maken in het salarisbudget. Torres mag nu gaan voetballen voor zijn nieuwe club.
De Catalaanse club nam Umtiti in 2016 voor 25 miljoen euro over van Olympique Lyon. De Fransman werd met Barcelona twee keer landskampioen. Vanwege heel wat blessures kwam de verdediger, die in 2018 met Frankrijk het WK won, de afgelopen jaren weinig in actie. Umtiti speelde dit seizoen pas één competitiewedstrijd, begin december. Hij ontbrak de afgelopen tijd vanwege een coronabesmetting. Umtiti behoort deze week wel tot de selectie voor het toernooi om de Spaanse Supercup in Saudi-Arabië.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
14 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
16 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
17 uur geleden