UMG verdient meer aan muziek van onder anderen Taylor Swift
HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) heeft het afgelopen half jaar meer verdiend aan de muziek van populaire artiesten. De omzet is in januari tot en met juni gestegen, vooral dankzij flink hogere inkomsten uit de verkoop van merchandise. Onder anderen Taylor Swift, Billie Eilish, Noah Kahan en Ariana Grande behoorden tot de bestverkopende artiesten van UMG.
De omzet steeg tot 5,5 miljard euro, 7,3 procent meer dan in de eerste zes maanden vorig jaar. Ook de inkomsten via streamingdiensten en abonnementen gingen omhoog. UMG verdiende minder aan het verkopen van cd's en vinylplaten en het downloaden van muziek.
Het muziekconcern met zijn hoofdkantoor in Hilversum boekte meer winst. De nettowinst steeg het afgelopen half jaar met bijna 6 procent tot 809 miljoen euro.
Licenties
Verder leverden licenties UMG meer geld op. De inkomsten uit die tak stegen met 9,3 procent tot 539 miljoen euro.
In het eerste kwartaal waren de inkomsten uit licenties nog iets gedaald. UMG, het grootste muziekconcern van de wereld, verwijderde in februari de muziek van zijn artiesten van TikTok nadat onderhandelingen over een licentieovereenkomst waren mislukt. Video's met nummers van bijvoorbeeld Drake, Rihanna, The Weeknd en Noah Kahan werden op de populaire video-app daardoor zonder geluid afgespeeld.
TikTok
In mei werd bekend dat de bedrijven een nieuwe deal hadden gesloten en dat de muziek weer terugkomt op TikTok. De app wordt voor veel artiesten een steeds belangrijker platform om veel mensen te bereiken.
Bij het bekendmaken van zijn jaarresultaten in februari kondigde UMG aan kosten te willen besparen door onder meer banen te schrappen. Het concern wil de kosten tegen 2026 met 250 miljoen euro per jaar verminderen. Hoeveel banen daarbij verloren gaan, maakte het muziekbedrijf niet bekend. UMG meldt nu dat de herstructureringskosten het afgelopen half jaar flink zijn gestegen tot 113 miljoen euro. In de eerste helft van 2023 was dit nog 15 miljoen euro.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie gaat er nog altijd van uit dat zij voor het einde van het jaar de handtekening zet onder een vrijhandelsverdrag met Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay. Daarvoor moet een ruime meerderheid van EU-lidstaten deze week instemmen. EU-bronnen lieten vorige week nog weten dat dat allerminst zeker is.
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met winst begonnen. De beurshandel staat deze week vooral in het teken van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Ook in het Verenigd Koninkrijk, Japan, Zweden en Noorwegen vergaderen de centrale banken later in de week over de rentetarieven. Daarnaast gaat de aandacht uit naar het uitgestelde Amerikaanse banenrapport, dat dinsdag verschijnt.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische centrale bank eist in een rechtszaak ruim 18 biljoen roebel aan schadevergoeding, omgerekend bijna 196 miljard euro, van Euroclear. Dat meldde een rechtbank in Moskou maandag. De Belgische financiële instelling beheert de meeste van de Russische tegoeden die sinds de Russische inval in Oekraïne door de Europese Unie zijn bevroren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips neemt het Amerikaanse bedrijf SpectraWAVE over. Dit bedrijf gebruikt kunstmatige intelligentie (AI) bij het in kaart brengen en beoordelen van bloedvaten. Volgens Philips helpt de technologie van SpectraWAVE bij de behandeling van patiënten met coronaire hartziekten. Dit zijn de meest voorkomende vormen van hartziekte, waaronder bijvoorbeeld ook een hartinfarct.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In vrijwel alle Pathé-bioscopen kunnen mensen binnenkort statiegeldflesjes inleveren en statiegeld terugkrijgen. Verpact, de stichting die namens onder meer supermarkten verantwoordelijk is voor de inzameling van plastic flesjes, deed al een proef in drie bioscopen. De organisatie heeft nu met Pathé afgesproken ook inzamelmachines te plaatsen in andere vestigingen.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese economische activiteit is in november verder afgezwakt na een zwak begin van het laatste kwartaal van dit jaar. De detailhandelsverkopen in China groeiden afgelopen maand in het zwakste tempo sinds de coronapandemie, terwijl de investeringen verder afnamen. Ook de groei van de industriële productie viel verder terug.
2 uur geledenBEDFORD (ANP/BLOOMBERG) - Robotstofzuigermaker iRobot heeft faillissement aangevraagd in de Verenigde Staten. Het bedrijf, bekend van de Roomba-stofzuigers, wil via een reorganisatie onder toezicht van de rechter doorgaan, maar komt daarbij in handen van zijn belangrijkste leverancier en geldschieter uit China.
4 uur geleden