UMG verdient meer aan muziek van onder anderen Taylor Swift
HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) heeft het afgelopen half jaar meer verdiend aan de muziek van populaire artiesten. De omzet is in januari tot en met juni gestegen, vooral dankzij flink hogere inkomsten uit de verkoop van merchandise. Onder anderen Taylor Swift, Billie Eilish, Noah Kahan en Ariana Grande behoorden tot de bestverkopende artiesten van UMG.
De omzet steeg tot 5,5 miljard euro, 7,3 procent meer dan in de eerste zes maanden vorig jaar. Ook de inkomsten via streamingdiensten en abonnementen gingen omhoog. UMG verdiende minder aan het verkopen van cd's en vinylplaten en het downloaden van muziek.
Het muziekconcern met zijn hoofdkantoor in Hilversum boekte meer winst. De nettowinst steeg het afgelopen half jaar met bijna 6 procent tot 809 miljoen euro.
Licenties
Verder leverden licenties UMG meer geld op. De inkomsten uit die tak stegen met 9,3 procent tot 539 miljoen euro.
In het eerste kwartaal waren de inkomsten uit licenties nog iets gedaald. UMG, het grootste muziekconcern van de wereld, verwijderde in februari de muziek van zijn artiesten van TikTok nadat onderhandelingen over een licentieovereenkomst waren mislukt. Video's met nummers van bijvoorbeeld Drake, Rihanna, The Weeknd en Noah Kahan werden op de populaire video-app daardoor zonder geluid afgespeeld.
TikTok
In mei werd bekend dat de bedrijven een nieuwe deal hadden gesloten en dat de muziek weer terugkomt op TikTok. De app wordt voor veel artiesten een steeds belangrijker platform om veel mensen te bereiken.
Bij het bekendmaken van zijn jaarresultaten in februari kondigde UMG aan kosten te willen besparen door onder meer banen te schrappen. Het concern wil de kosten tegen 2026 met 250 miljoen euro per jaar verminderen. Hoeveel banen daarbij verloren gaan, maakte het muziekbedrijf niet bekend. UMG meldt nu dat de herstructureringskosten het afgelopen half jaar flink zijn gestegen tot 113 miljoen euro. In de eerste helft van 2023 was dit nog 15 miljoen euro.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell is dicht bij een verkoop van zijn pompstations in Zuid-Afrika in een deal van ongeveer 1 miljard dollar aan een onderdeel van staatsolieconcern Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Mogelijk wordt al binnen enkele dagen een deal bekendgemaakt.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Streamingdiensten met abonnementen hebben in Nederland voor het eerst meer geld opgebracht dan tv-abonnementen. Volgens marktonderzoeker Telecompaper hebben streamingdiensten in het eerste kwartaal van 2026 vooral door een prijsverhoging van Netflix meer omzet geboekt. Ook blijft tv kampen met een dalend aantal abonnees.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - FNV noemt de halvering van het aantal grondafhandelbedrijven op Schiphol een "historische stap". Volgens de vakbond kiest de luchthaven daarmee voor minder concurrentie tussen bagage- en passagiersafhandelaars, wat leidt tot minder werkdruk en meer rust op de werkvloer.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verzekeraar ASR heeft excuses aangeboden voor het slavernijverleden van rechtsvoorgangers van het bedrijf. Die voorlopers waren betrokken bij het slavernijsysteem en kolonialisme, onder andere door slavenschepen te verzekeren. Dat meldt ASR na de publicatie van een onderzoek naar het slavernijverleden van het bedrijf.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Een voormalige Indonesische minister en medeoprichter van taxidienst Gojek is in Indonesiƫ schuldig bevonden aan corruptie. Nadiem Makarim kreeg tien jaar cel opgelegd vanwege de aankoop van Google-laptops voor scholen tijdens de coronapandemie. De zaak wordt gezien als test voor de rechtszekerheid in Indonesiƫ.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft drie grondafhandelaren gekozen voor de komende zeven jaar. De luchthaven gaat daarmee van zes naar drie bedrijven die onder meer verantwoordelijk zijn voor het laden en lossen van bagage. De drie overgebleven bedrijven zijn KLM, dnata en Viggo.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - SAS, de grootste luchtvaartmaatschappij van Scandinaviƫ, heeft een bestelling geplaatst bij de Europese vliegtuigbouwer Airbus voor maximaal veertig nieuwe toestellen. Daarmee wil SAS zijn vloot voor langeafstandsvluchten uitbreiden. Volgens de maatschappij is het haar grootste investering ooit.
2 uur geleden