UMG verdient meer aan muziek van onder anderen Taylor Swift
HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) heeft het afgelopen half jaar meer verdiend aan de muziek van populaire artiesten. De omzet is in januari tot en met juni gestegen, vooral dankzij flink hogere inkomsten uit de verkoop van merchandise. Onder anderen Taylor Swift, Billie Eilish, Noah Kahan en Ariana Grande behoorden tot de bestverkopende artiesten van UMG.
De omzet steeg tot 5,5 miljard euro, 7,3 procent meer dan in de eerste zes maanden vorig jaar. Ook de inkomsten via streamingdiensten en abonnementen gingen omhoog. UMG verdiende minder aan het verkopen van cd's en vinylplaten en het downloaden van muziek.
Het muziekconcern met zijn hoofdkantoor in Hilversum boekte meer winst. De nettowinst steeg het afgelopen half jaar met bijna 6 procent tot 809 miljoen euro.
Licenties
Verder leverden licenties UMG meer geld op. De inkomsten uit die tak stegen met 9,3 procent tot 539 miljoen euro.
In het eerste kwartaal waren de inkomsten uit licenties nog iets gedaald. UMG, het grootste muziekconcern van de wereld, verwijderde in februari de muziek van zijn artiesten van TikTok nadat onderhandelingen over een licentieovereenkomst waren mislukt. Video's met nummers van bijvoorbeeld Drake, Rihanna, The Weeknd en Noah Kahan werden op de populaire video-app daardoor zonder geluid afgespeeld.
TikTok
In mei werd bekend dat de bedrijven een nieuwe deal hadden gesloten en dat de muziek weer terugkomt op TikTok. De app wordt voor veel artiesten een steeds belangrijker platform om veel mensen te bereiken.
Bij het bekendmaken van zijn jaarresultaten in februari kondigde UMG aan kosten te willen besparen door onder meer banen te schrappen. Het concern wil de kosten tegen 2026 met 250 miljoen euro per jaar verminderen. Hoeveel banen daarbij verloren gaan, maakte het muziekbedrijf niet bekend. UMG meldt nu dat de herstructureringskosten het afgelopen half jaar flink zijn gestegen tot 113 miljoen euro. In de eerste helft van 2023 was dit nog 15 miljoen euro.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
12 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
13 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
16 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
18 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
1 dag geleden