UMG verdient meer aan muziek van onder anderen Taylor Swift
HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) heeft het afgelopen half jaar meer verdiend aan de muziek van populaire artiesten. De omzet is in januari tot en met juni gestegen, vooral dankzij flink hogere inkomsten uit de verkoop van merchandise. Onder anderen Taylor Swift, Billie Eilish, Noah Kahan en Ariana Grande behoorden tot de bestverkopende artiesten van UMG.
De omzet steeg tot 5,5 miljard euro, 7,3 procent meer dan in de eerste zes maanden vorig jaar. Ook de inkomsten via streamingdiensten en abonnementen gingen omhoog. UMG verdiende minder aan het verkopen van cd's en vinylplaten en het downloaden van muziek.
Het muziekconcern met zijn hoofdkantoor in Hilversum boekte meer winst. De nettowinst steeg het afgelopen half jaar met bijna 6 procent tot 809 miljoen euro.
Licenties
Verder leverden licenties UMG meer geld op. De inkomsten uit die tak stegen met 9,3 procent tot 539 miljoen euro.
In het eerste kwartaal waren de inkomsten uit licenties nog iets gedaald. UMG, het grootste muziekconcern van de wereld, verwijderde in februari de muziek van zijn artiesten van TikTok nadat onderhandelingen over een licentieovereenkomst waren mislukt. Video's met nummers van bijvoorbeeld Drake, Rihanna, The Weeknd en Noah Kahan werden op de populaire video-app daardoor zonder geluid afgespeeld.
TikTok
In mei werd bekend dat de bedrijven een nieuwe deal hadden gesloten en dat de muziek weer terugkomt op TikTok. De app wordt voor veel artiesten een steeds belangrijker platform om veel mensen te bereiken.
Bij het bekendmaken van zijn jaarresultaten in februari kondigde UMG aan kosten te willen besparen door onder meer banen te schrappen. Het concern wil de kosten tegen 2026 met 250 miljoen euro per jaar verminderen. Hoeveel banen daarbij verloren gaan, maakte het muziekbedrijf niet bekend. UMG meldt nu dat de herstructureringskosten het afgelopen half jaar flink zijn gestegen tot 113 miljoen euro. In de eerste helft van 2023 was dit nog 15 miljoen euro.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.
1 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.
2 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.
11 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
13 uur geleden