UMG verdient meer aan muziek van onder anderen Taylor Swift
HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) heeft het afgelopen half jaar meer verdiend aan de muziek van populaire artiesten. De omzet is in januari tot en met juni gestegen, vooral dankzij flink hogere inkomsten uit de verkoop van merchandise. Onder anderen Taylor Swift, Billie Eilish, Noah Kahan en Ariana Grande behoorden tot de bestverkopende artiesten van UMG.
De omzet steeg tot 5,5 miljard euro, 7,3 procent meer dan in de eerste zes maanden vorig jaar. Ook de inkomsten via streamingdiensten en abonnementen gingen omhoog. UMG verdiende minder aan het verkopen van cd's en vinylplaten en het downloaden van muziek.
Het muziekconcern met zijn hoofdkantoor in Hilversum boekte meer winst. De nettowinst steeg het afgelopen half jaar met bijna 6 procent tot 809 miljoen euro.
Licenties
Verder leverden licenties UMG meer geld op. De inkomsten uit die tak stegen met 9,3 procent tot 539 miljoen euro.
In het eerste kwartaal waren de inkomsten uit licenties nog iets gedaald. UMG, het grootste muziekconcern van de wereld, verwijderde in februari de muziek van zijn artiesten van TikTok nadat onderhandelingen over een licentieovereenkomst waren mislukt. Video's met nummers van bijvoorbeeld Drake, Rihanna, The Weeknd en Noah Kahan werden op de populaire video-app daardoor zonder geluid afgespeeld.
TikTok
In mei werd bekend dat de bedrijven een nieuwe deal hadden gesloten en dat de muziek weer terugkomt op TikTok. De app wordt voor veel artiesten een steeds belangrijker platform om veel mensen te bereiken.
Bij het bekendmaken van zijn jaarresultaten in februari kondigde UMG aan kosten te willen besparen door onder meer banen te schrappen. Het concern wil de kosten tegen 2026 met 250 miljoen euro per jaar verminderen. Hoeveel banen daarbij verloren gaan, maakte het muziekbedrijf niet bekend. UMG meldt nu dat de herstructureringskosten het afgelopen half jaar flink zijn gestegen tot 113 miljoen euro. In de eerste helft van 2023 was dit nog 15 miljoen euro.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bakkerijen zullen de stijgende graanprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten niet direct merken, verwachten brancheorganisaties. Bakkers en leveranciers werken vaak met contracten, zegt directeur Marie-Hélène Zengerink van branchevereniging van ambachtelijke bakkers NBOV. "Daardoor werken veranderingen op de graanmarkt meestal niet direct door in de dagelijkse praktijk van de bakkerij en worden effecten vaak pas zichtbaar wanneer nieuwe contracten ingaan."
12 minuten geledenVOORBURG (ANP) - Pompstationhouders merken dat automobilisten sterk inspelen op de snel stijgende prijzen van benzine en diesel. Begin vorige week, vlak na het begin van de oorlog in het Midden-Oosten, was er al een extra toestroom van mensen die hun auto nog even tegen een lagere prijs wilden voltanken. Branchevereniging Drive verwacht de komende dagen weer extra drukte, omdat deze tanks inmiddels waarschijnlijk zijn leeggereden.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV heeft met de benoeming van Hans Spekman "een ervaren bestuurder in huis gehaald". Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB Nederland in een reactie op de aanstelling van de voormalige PvdA-politicus tot nieuwe voorzitter.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rijlessen worden mogelijk duurder als gevolg van de stijgende brandstofprijs. Het is aan rijschoolhouders om te bepalen of die kosten worden doorberekend, stellen brancheverenigingen. Hoe langer de hoge prijzen aanhouden, hoe eerder dat gebeurt, vertelt voorzitter van de Landelijke Beroepsvereniging Kwaliteitsbevordering Rijschoolbranche Irene van Drongelen.
24 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR/FP) - De lidstaten van de Europese Unie hebben voldoende olie en er zijn geen zorgen over acute tekorten door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie maandag gezegd. Door de oorlog zijn de energieprijzen hard aan het stijgen. De olieprijs steeg maandag tot boven de 100 dollar per vat, het hoogste niveau sinds medio 2022.
24 minuten geledenRIYAD (ANP) - Saudi-Arabië is begonnen met het verlagen van de productie op twee van zijn olievelden, meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. De stap volgt op de afsluiting van de Straat van Hormuz, een belangrijke transportroute voor olie uit het land. De opslagtanks in Saudi-Arabië dreigen daardoor vol te raken.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden CNV en De Unie zeggen samen met de nieuwe FNV-voorzitter Hans Spekman op te willen trekken tegen de plannen van het kabinet van premier Rob Jetten. Maandag werd bekend dat de voormalige PvdA-politicus is benoemd tot voorzitter van de grootste vakbond van Nederland. Het nieuwe FNV-bestuur onder leiding van Spekman begint op 1 mei.
1 uur geleden