UMG geeft tegengas aan Ackman over schrappen notering Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Muziekbedrijf Universal Music Group (UMG), dat bekende popsterren als Taylor Swift en Billie Eilish vertegenwoordigt, geeft tegengas aan de oproep van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman om de beursnotering in Amsterdam te schrappen en naar Wall Street te gaan. Ackman wil ook dat UMG zijn Nederlandse hoofdkantoor verplaatst naar de Verenigde Staten. Volgens de zakenman wordt UMG ondergewaardeerd op het Damrak en is dat mede te wijten aan het feit dat het bedrijf geen hoofdnotering heeft in New York.
Ackman bezit via zijn investeringsbedrijf Pershing Square ruim 10 procent van UMG en is ook bestuurslid van het muziekconcern. Hij schreef vrijdag op X dat hij gesprekken is begonnen met het bestuur van UMG over die verhuizing en dat Pershing een contractueel recht heeft om UMG een notering in de VS te laten krijgen.
UMG zegt kennis te nemen van het bericht van Ackman, maar ontkent dat Pershing het recht heeft om UMG op Wall Street te laten noteren of een verhuizing naar de VS af te dwingen. UMG zegt ook dat bedrijf en de andere bestuursleden geen enkele betrokkenheid hebben gehad bij het formuleren van het bericht van Ackman op X, waarin hij ook melding maakte van de rellen in Amsterdam. Die gewelddadigheden tegen Israëlische voetbalsupporters waren volgens Ackman het "kantelpunt" bij het besluit om de notering van zijn investeringsbedrijf Pershing Square in Amsterdam te schrappen. Ackman is zelf van Joodse komaf.
Londen
Het muziekconcern meldde wel dat Pershing het recht heeft om een notering in de VS aan te vragen "op voorwaarde dat een Pershing-entiteit ten minste 500 miljoen dollar aan UMG-aandelen verkoopt als onderdeel van de notering". "Het bedrijf zal zich inspannen om te voldoen aan zijn contractuele verplichtingen met betrekking tot een Amerikaanse notering." Elk besluit zal worden genomen na analyse over maximale waarde en de beste belangen van alle aandeelhouders, aldus UMG.
Ackman wil Pershing nu alleen nog een notering laten hebben aan de Londense beurs LSE. Hij stelde dat "het concentreren van de notering op één beurs, de LSE, en het verlaten van een jurisdictie die er niet in slaagt om haar toeristen en minderheden te beschermen, zowel goede zakelijke als morele principes combineert". Daarmee verwees hij naar Amsterdam.
Meer uit Financieel
GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
25 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.
47 minuten geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX mikt op een veel hogere waardering bij zijn beursgang dan eerder gemeld. De onderneming van multimiljardair Elon Musk hoopt dat de waarde bij de beursnotering uitkomt op meer dan 2 biljoen dollar, omgerekend 1,73 biljoen of 1730 miljard euro. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Na de overname van Musks AI-bedrijf xAI in februari werd de waarde nog geschat op 1,25 biljoen dollar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse maakindustrie dreigt te verdwijnen als er niet wordt ingezet op robotisering en automatisering. Door vergrijzing, aanhoudende personeelstekorten en hoge loonkosten staat de sector zwaar onder druk. Dat stelt onderzoeksinstituut TNO, dat vrijdag pleit voor een nationale robotiseringsagenda.
3 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.
9 uur geleden