UMG geeft tegengas aan Ackman over schrappen notering Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Muziekbedrijf Universal Music Group (UMG), dat bekende popsterren als Taylor Swift en Billie Eilish vertegenwoordigt, geeft tegengas aan de oproep van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman om de beursnotering in Amsterdam te schrappen en naar Wall Street te gaan. Ackman wil ook dat UMG zijn Nederlandse hoofdkantoor verplaatst naar de Verenigde Staten. Volgens de zakenman wordt UMG ondergewaardeerd op het Damrak en is dat mede te wijten aan het feit dat het bedrijf geen hoofdnotering heeft in New York.
Ackman bezit via zijn investeringsbedrijf Pershing Square ruim 10 procent van UMG en is ook bestuurslid van het muziekconcern. Hij schreef vrijdag op X dat hij gesprekken is begonnen met het bestuur van UMG over die verhuizing en dat Pershing een contractueel recht heeft om UMG een notering in de VS te laten krijgen.
UMG zegt kennis te nemen van het bericht van Ackman, maar ontkent dat Pershing het recht heeft om UMG op Wall Street te laten noteren of een verhuizing naar de VS af te dwingen. UMG zegt ook dat bedrijf en de andere bestuursleden geen enkele betrokkenheid hebben gehad bij het formuleren van het bericht van Ackman op X, waarin hij ook melding maakte van de rellen in Amsterdam. Die gewelddadigheden tegen Israëlische voetbalsupporters waren volgens Ackman het "kantelpunt" bij het besluit om de notering van zijn investeringsbedrijf Pershing Square in Amsterdam te schrappen. Ackman is zelf van Joodse komaf.
Londen
Het muziekconcern meldde wel dat Pershing het recht heeft om een notering in de VS aan te vragen "op voorwaarde dat een Pershing-entiteit ten minste 500 miljoen dollar aan UMG-aandelen verkoopt als onderdeel van de notering". "Het bedrijf zal zich inspannen om te voldoen aan zijn contractuele verplichtingen met betrekking tot een Amerikaanse notering." Elk besluit zal worden genomen na analyse over maximale waarde en de beste belangen van alle aandeelhouders, aldus UMG.
Ackman wil Pershing nu alleen nog een notering laten hebben aan de Londense beurs LSE. Hij stelde dat "het concentreren van de notering op één beurs, de LSE, en het verlaten van een jurisdictie die er niet in slaagt om haar toeristen en minderheden te beschermen, zowel goede zakelijke als morele principes combineert". Daarmee verwees hij naar Amsterdam.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP/RTR) - China is begonnen met de productie van in eigen land ontwikkelde geavanceerde chipmachines. De machines zijn belangrijk voor de productie van chips, een markt die lange tijd werd gedomineerd door de Nederlandse toeleverancier ASML. Dat meldt technieuwssite The Information maandag op basis van bronnen.
35 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel dreigt met tegenmaatregelen tegen de Verenigde Staten. Aanleiding zijn uitspraken van hoge functionarissen in de VS dat Chinese AI-bedrijven mogelijk worden onderzocht om vermeende diefstal van Amerikaanse technologie.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winsten geopend. Het sentiment onder beleggers op Wall Street werd gesteund door de gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran en een flinke daling van de olieprijzen. Oliebedrijven kwamen daardoor onder druk te staan, maar in de luchtvaart- en cruisesector stegen de koersen.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche gaat nog eens 5000 banen in de regio Stuttgart schrappen. Volgens het bedrijf wordt de banenreductie op een sociaal verantwoorde manier uitgevoerd, voornamelijk door natuurlijk personeelsverloop, regelingen voor gedeeltelijk vervroegd pensioen en vrijwillige beëindigingsovereenkomsten.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasunie heeft de capaciteit voor groen gas vergroot met een nieuwe koppeling tussen de gasnetwerken bij Ossendrecht in Noord-Brabant en Axel in Zeeland. Noord-Brabant kan dankzij reststromen uit de landbouw veel groen gas produceren en met de nieuwe verbinding kan er meer aan het bestaande netwerk worden geleverd. Met volgende vernieuwingen wil Gasunie de capaciteit in de provincie de komende tijd verder laten groeien.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Prins Bernhard van Oranje verkoopt al zijn zakelijke belangen, onder meer die in circuit Zandvoort en vastgoed. De belangen worden verkocht aan zijn zakenpartners Menno de Jong en Coen Groeneveld. Dat meldt een woordvoerder van prins Bernhard in een verklaring.
6 uur geledenBORDEAUX (ANP/RTR) - De grote natuurbrand nabij de Franse stad Bordeaux is een grote klap voor de lokale economie omdat bijvoorbeeld toerisme en horeca worden geraakt. Dat heeft de Franse minister van Financiën en Economische Zaken Roland Lescure gezegd. Hij heeft overleg gevoerd met de burgemeester van Bordeaux over de economische impact van de natuurbrand.
6 uur geleden