Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UMG en Wolters Kluwer stijgen op afwachtend Damrak

UMG en Wolters Kluwer stijgen op afwachtend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Platenlabel Universal Music Group (UMG) en informatieleverancier Wolters Kluwer behoorden woensdag tot de sterkste stijgers op de Amsterdamse beurs. Beide AEX-bedrijven kwamen met goed ontvangen kwartaalberichten. De stemming op de Europese aandelenmarkten bleef terughoudend. Beleggers zijn vooral in afwachting van het belangrijke rentebesluit van de Federal Reserve.

Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de rente met een half procentpunt gaat verhogen om de hard oplopende inflatie in de Verenigde Staten te bestrijden. De Fed verhoogde de rente in maart al met 0,25 procentpunt. Dat was de eerste renteverhoging sinds 2018. De laatste keer dat de rente met 0,5 procentpunt werd opgeschroefd was in 2000. Beleggers zijn vooral benieuwd of de Fed de rente in de toekomst nog agressiever gaat verhogen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent lager op 703,47 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 1036,77 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,4 procent.

Platenlabel

UMG ging aan kop in de AEX met een plus van 1,6 procent. Het platenlabel profiteerde in het eerste kwartaal met name van de populariteit van Japanse artiesten als de band King & Prince, zanger Fujii Kaze en zangeres Ado. Ook de zanger The Weeknd behoorde tot de topverkopers van UMG, dat de omzet en winst zag stijgen. Het bedrijf verdiende ook bijna een vijfde meer met abonnementen en het streamen van muziek.

Wolters Kluwer volgde met een winst van meer dan 1 procent. De informatieleverancier zag de omzet stijgen in het eerste kwartaal en handhaafde de verwachtingen voor het hele jaar. Topvrouw Nancy McKinstry sprak van een goede start van het jaar, waarin alle vier divisies groei lieten zien.

Techsector

Techinvesteerder Prosus kampte met koersdruk in de Chinese techsector, waarin het bedrijf via Tencent een groot belang heeft, en zakte 1,6 procent. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway was de grootste daler met een min van 1,7 procent. Operationeel directeur Jörg Gerbig vertrekt voorlopig bij het moederbedrijf van Thuisbezorgd vanwege mogelijk grensoverschrijdend gedrag. Gerbig zou zich hebben misdragen tijdens een evenement van het bedrijf.

De olieprijzen gingen omhoog na het besluit van de Europese Commissie om binnen een half jaar de invoer van ruwe aardolie uit Rusland te verbieden en voor het eind van het jaar die van benzine en andere olieproducten. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,5 procent meer op 104,99 dollar. Brent-olie werd 2,4 procent duurder op 107,48 dollar per vat. De euro was 1,0536 dollar waard, tegen 1,0536 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Schone Kleren Campagne begint rechtszaak tegen jeansmerk Levi's

AMSTERDAM (ANP) - Schone Kleren Campagne (SKC) begint een rechtszaak tegen het Amerikaanse spijkerbroekenmerk Levi Strauss. Volgens de stichting heeft Levi's misleidende claims gedaan in de uitingen richting consumenten over de arbeidsomstandigheden in de keten van het bedrijf. Vier individuele consumenten treden op als mede-eisers in de zaak.

15 minuten geleden
Britten gaan meer inzetten op hernieuwbare energie door oorlog

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt dinsdag met een pakket maatregelen om de groei van hernieuwbare energie te versnellen. Het land wil zijn afhankelijkheid van fossiele brandstoffen verminderen, nu die markt opnieuw flink wordt verstoord door de oorlog in het Midden-Oosten.

18 minuten geleden
ABN AMRO: tanktoerisme naar België in grensregio groeit

AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.

8 uur geleden
Tim Cook stopt als topman van Apple

CUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.

9 uur geleden
Wall Street beperkt verlies door nieuwe hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.

10 uur geleden
Siemens: EU raakt achterop in AI-race en moet regels versoepelen

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.

11 uur geleden
Handelaar: minder kerosine door militair gebruik leidingen

ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.

14 uur geleden