Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UMG en Wolters Kluwer stijgen op afwachtend Damrak

UMG en Wolters Kluwer stijgen op afwachtend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Platenlabel Universal Music Group (UMG) en informatieleverancier Wolters Kluwer behoorden woensdag tot de sterkste stijgers op de Amsterdamse beurs. Beide AEX-bedrijven kwamen met goed ontvangen kwartaalberichten. De stemming op de Europese aandelenmarkten bleef terughoudend. Beleggers zijn vooral in afwachting van het belangrijke rentebesluit van de Federal Reserve.

Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de rente met een half procentpunt gaat verhogen om de hard oplopende inflatie in de Verenigde Staten te bestrijden. De Fed verhoogde de rente in maart al met 0,25 procentpunt. Dat was de eerste renteverhoging sinds 2018. De laatste keer dat de rente met 0,5 procentpunt werd opgeschroefd was in 2000. Beleggers zijn vooral benieuwd of de Fed de rente in de toekomst nog agressiever gaat verhogen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent lager op 703,47 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 1036,77 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,4 procent.

Platenlabel

UMG ging aan kop in de AEX met een plus van 1,6 procent. Het platenlabel profiteerde in het eerste kwartaal met name van de populariteit van Japanse artiesten als de band King & Prince, zanger Fujii Kaze en zangeres Ado. Ook de zanger The Weeknd behoorde tot de topverkopers van UMG, dat de omzet en winst zag stijgen. Het bedrijf verdiende ook bijna een vijfde meer met abonnementen en het streamen van muziek.

Wolters Kluwer volgde met een winst van meer dan 1 procent. De informatieleverancier zag de omzet stijgen in het eerste kwartaal en handhaafde de verwachtingen voor het hele jaar. Topvrouw Nancy McKinstry sprak van een goede start van het jaar, waarin alle vier divisies groei lieten zien.

Techsector

Techinvesteerder Prosus kampte met koersdruk in de Chinese techsector, waarin het bedrijf via Tencent een groot belang heeft, en zakte 1,6 procent. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway was de grootste daler met een min van 1,7 procent. Operationeel directeur Jörg Gerbig vertrekt voorlopig bij het moederbedrijf van Thuisbezorgd vanwege mogelijk grensoverschrijdend gedrag. Gerbig zou zich hebben misdragen tijdens een evenement van het bedrijf.

De olieprijzen gingen omhoog na het besluit van de Europese Commissie om binnen een half jaar de invoer van ruwe aardolie uit Rusland te verbieden en voor het eind van het jaar die van benzine en andere olieproducten. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,5 procent meer op 104,99 dollar. Brent-olie werd 2,4 procent duurder op 107,48 dollar per vat. De euro was 1,0536 dollar waard, tegen 1,0536 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

AEX-index begint licht lager, olieprijs richting 100 dollar

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met een klein verlies begonnen. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gedrukt vanwege de stijgende olieprijzen door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. De prijs van een vat Brentolie, oftewel olie uit het Midden-Oosten en Europa, nadert de 100 dollar per vat. Ook gas werd opnieuw duurder. De hogere energieprijzen dreigen de inflatie verder aan te jagen en vergroten de kans op renteverhogingen door de centrale banken.

53 minuten geleden
Moederbedrijf kledingketen Zara verkoopt meer in eerste jaarhelft

ARTEIXO (ANP) - Het Spaanse Inditex, moederbedrijf van kledingwinkelketens als Zara, Pull&Bear, Bershka, Stradivarius en Massimo Dutti, heeft in zijn eerste jaarhelft meer omzet geboekt door goede verkopen van de lente- en zomercollecties en stelt ook dat zijn collecties voor de herfst en winter goed worden ontvangen door klanten.

53 minuten geleden
Rabo verwacht stijging huizenprijzen ondanks afkoeling markt

UTRECHT (ANP) - De huizenprijzen in Nederland gaan dit jaar en volgend jaar verder omhoog, ondanks een afkoeling van de huizenmarkt door meer aanbod. Dat verwachten economen van Rabobank, de grootste hypotheekverstrekker van het land. In het vorige kwartaalbericht gingen ze voor de rest van dit jaar nog uit van stagnerende huizenprijzen.

1 uur geleden
Olieprijzen nog verder omhoog, Brent nu bijna 100 dollar

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdagochtend verder omhoog waarbij Brent nu bijna op 100 dollar per vat staat. Iran heeft gezegd een Amerikaanse basis in Jordanië en schepen en olietankers rond de Straat van Hormuz te hebben aangevallen. De Verenigde Staten melden aanvallen op Iraanse doelen, onder meer op het eiland Kharg in de Perzische Golf. Daarbij zouden ook tankers vernietigd zijn.

2 uur geleden
Consumenten besteden meer aan goederen en diensten

DEN HAAG (ANP) - De bestedingen van huishoudens in Nederland zijn in juli met 1,2 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Huishoudens kochten die maand vooral meer goederen. Ook aan diensten werd meer uitgegeven. De bestedingen lieten daarmee voor de vijfde maand op rij een stijging zien. In juni groeide de consumptie met 1,7 procent.

3 uur geleden
Ook woensdag nog geannuleerde vluchten vanwege storing in VK

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Door de technische storing op dinsdag bij de Britse luchtverkeersleiding zijn ook woensdag vluchten geannuleerd. Volgens Flightradar24 zijn 177 vluchten geschrapt, bijna allemaal op London Heathrow Airport. De Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS) waarschuwt dat het herstel "tijd zal kosten".

3 uur geleden
VS: extra importheffingen en -verbod op Canadese producten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben in het handelsconflict met Canada opnieuw maatregelen genomen. Dat heeft het Witte Huis dinsdag laten weten.

6 uur geleden