UMCG staakt operaties aan hartafwijkingen om sociale veiligheid
GRONINGEN (ANP) - Mensen met een aangeboren hartafwijking worden daar in Groningen voorlopig niet aan geopereerd. Het universitaire ziekenhuis UMCG staakt tijdelijk de geplande operaties. Dat duurt uiterlijk tot het einde van het jaar. Patiënten kunnen voorlopig terecht in Utrecht, Leiden, Amsterdam en Rotterdam.
Het ziekenhuis meldt maandag dat twee medewerkers zorgen hebben geuit "over sociale veiligheid en kwaliteit van zorg en wetenschap". Het UMCG licht verder niet toe wat er aan de hand is en hoe patiënten daar tijdens een operatie last van kunnen hebben. In een verklaring zegt de bestuursvoorzitter van het UMCG, Ate van der Zee: "Hoogcomplexe operaties moeten onder de best mogelijke omstandigheden plaatsvinden. Op dit moment zijn die niet volledig aanwezig. Daarom hebben wij besloten de geplande operaties tijdelijk te stoppen."
Het UMCG doet elk kwartaal ongeveer vijftig operaties aan aangeboren hartafwijkingen. "Sommige kunnen we veilig uitstellen, andere zullen in een ander centrum geopereerd worden. We kunnen dus niet exact zeggen om hoeveel patiënten het gaat", laat een woordvoerder weten.
Acute zorg
In de verklaring meldt het UMCG dat een van de kinderhartchirurgen is vertrokken. Over de achtergronden van dat vertrek doet het ziekenhuis ook geen mededelingen.
Afspraken van hartpatiënten bij de polikliniek gaan gewoon door, net als acute zorg en ingrepen waarvoor mensen niet hoeven te worden geopereerd, zoals hartkatheterisaties. Hartoperaties voor volwassenen zonder aangeboren hartafwijking gaan ook door.
Meer uit Binnenland
BILTHOVEN (ANP) - Bij nog eens acht mensen in Nederland is afgelopen week het westnijlvirus vastgesteld. Dat betekent dat het totaalaantal bevestigde besmettingen dit jaar tot nu toe uitkomt op 72, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam verwacht niet eerder dan in april volgend jaar verder te kunnen met het hoger beroep in de zaak tegen Klimmuur Amsterdam, waar op 3 november 2023 een 11-jarige jongen een fatale val van veertien meter hoogte maakte tijdens een kinderfeestje. Het proces is slopend voor de nabestaanden en de vertraging van het hoger beroep valt ze emotioneel zwaar, aldus hun advocaat.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De dienst waarmee gemeenten, provincies en waterschappen officiële berichten publiceren, is weer online. Deze werd uit voorzorg uitgeschakeld vanwege problemen in programmeertaal PHP. Volgens een woordvoerder van NotuBiz zijn alle websites weer online. "Na grondig testen zijn alle systemen weer up and running."
1 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - De politie heeft dinsdag drie mensen opgepakt en dertig websites offline gehaald. Het trio wordt verdacht van het opzettelijk verkopen van schadelijke producten, die tot de dood van drie mensen hebben geleid. De pillen zagen eruit als oxycodon, maar bevatten zeer schadelijke nitazenen. Dat meldt de politie donderdag. Ze laat weten een cruciale schakel uit een crimineel netwerk te hebben gehaald.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
18 uur geleden