Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UMC Utrecht test nieuw coronavaccin

UMC Utrecht test nieuw coronavaccin

UTRECHT (ANP) - Het UMC Utrecht begint nog dit jaar met het testen van een nieuw coronavaccin van het Duitse bedrijf CureVac. Om de pandemie te stoppen, is het volgens het academische ziekenhuis van belang dat er meerdere vaccins op de markt komen. Tot april zoeken de onderzoekers ongeveer tweeduizend vrijwilligers die willen meewerken aan deze fase 3 studie.

De ene helft krijgt een placebo en de andere helft het vaccin. Het gaat hier om de mRNA-technologie. Hierbij herkent het lichaam het corona-eiwit als lichaamsvreemd en activeert afweercellen om antistoffen te produceren. Het eigen afweersysteem wapent zich tegen het virus. Het vaccin wordt in twee doses toegediend. Tussen de eerste en de tweede dosis zit vier weken.

Het UMC begint op 28 december met de studie, die tegelijkertijd in diverse landen wordt uitgevoerd. Waarschijnlijk sluiten meerdere ziekenhuizen zich bij het onderzoek aan, zodat mensen in heel Nederland kunnen deelnemen. Wereldwijd doen 36.500 mensen mee met de test van het vaccin van CureVac.

Er bestaan nu twee vaccins, van Pfizer en Moderna, die in het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) goedkeuringstraject zitten. Maandagmiddag besloot het Europees Geneesmiddelenbureau dat het coronavaccin dat het Amerikaanse Pfizer en het Duitse BioNTech samen hebben gemaakt, veilig is om te worden toegediend. Het EMA buigt zich op 6 januari over goedkeuring van het vaccin van Moderna.

Meer uit Binnenland

COA: meldingen over veiligheid asielschip bleven te lang liggen

DEN HAAG (ANP) - Meldingen over integriteit en de sociale veiligheid van medewerkers op het asielschip Silja in Rotterdam zijn te lang blijven liggen, waardoor medewerkers van het COA zich onvoldoende gehoord en gezien hebben gevoeld. Dit schrijft het Centraal Orgaan opvang asielzoekers in een verklaring in reactie op een artikel van EenVandaag. Medewerkers zouden te maken hebben gehad met racisme en intimidatie door managers op de opvanglocatie.

1 uur geleden
Kinderboekenweek verbreekt verkoop- en oplagerecords

AMSTERDAM (ANP) - Tijdens de Kinderboekenweek zijn dit jaar meerdere records gebroken. Boekenkoepel CPNB meldt dat tussen 30 september en 11 oktober zo'n 200.000 kinderboeken extra zijn verkocht ten opzichte van een 'normale' verkoopweek. Dit is 1 procent méér dan de records die de Kinderboekenweek afgelopen jaar vestigde. CPNB spreekt van een "topjaar".

1 uur geleden
OM eist 30 jaar cel voor doden Vlaamse kleuter Dean

GENT (ANP/BELGA) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag een celstraf van dertig jaar geëist tegen Dave De K. (39) voor het ontvoeren en doden van de Vlaamse kleuter Dean in januari 2022. Het lichaam van de 4-jarige Dean werd op 17 januari 2022 in Nederland gevonden in de bosjes van het voormalige werkeiland Neeltje Jans in Zeeland.

1 uur geleden
Werknemers streekvervoer leggen donderdag opnieuw het werk neer

UTRECHT (ANP) - Buschauffeurs en treinpersoneel in het streekvervoer leggen donderdag opnieuw het werk neer. Dat melden vakbonden FNV en CNV. Het is de tweede landelijke staking in het streekvervoer als gevolg van de vastgelopen onderhandelingen voor een nieuwe cao.

2 uur geleden
Timmermans wordt voorzitter raad van toezicht Dierenbescherming

DEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans wordt de nieuwe voorzitter van de raad van toezicht van de Dierenbescherming. Afgelopen weekend heeft de ledenraad ingestemd met zijn voordracht, meldt de organisatie.

4 uur geleden
Nieuwe campagne: klik weg bij twijfel of een link wel veilig is

DEN HAAG (ANP) - Onder het motto 'Laat je niet interneppen' start maandag een campagne om mensen te wijzen op de gevaren van online-misleiding en - oplichting. Denk altijd drie tellen na voordat je klikt, reageert of betaalt, is de gedachte. En als je twijfelt, klik dan weg.

8 uur geleden
Greenpeace: meer actie nodig om oceanen te beschermen

AMSTERDAM (ANP) - Landen moeten meer doen en beter samenwerken om kwetsbare ecosystemen in internationale wateren te beschermen. Dat stelt Greenpeace op de dag dat in de Armeense hoofdstad Jerevan een VN-biodiversiteitstop begint.

13 uur geleden