Ultranationalistische betogers botsen met politie in Jeruzalem
JERUZALEM (ANP/DPA/BELGA) - Bij de start van een mars van ultranationalistische Israëliërs in Jeruzalem is het donderdagavond tot confrontaties met de politie gekomen. De politie zou hebben verhinderd dat tientallen demonstranten door de Oude Stad, het ommuurde centrum, trokken.
De deelnemers hadden protestborden bij zich, wat niet was toegestaan. Op een van die borden stond "een kogel in het hoofd van elke terrorist en er is geen co-existentie met de vijand", meldt de Israëlische televisiezender Kan. Ook werd opgeroepen tot het "herstel van de volledige Joodse controle in Jeruzalem en op de Tempelberg".
Israël beschouwt Oost-Jeruzalem als eigen grondgebied, terwijl de internationale gemeenschap dat deel van Jeruzalem beschouwt als bezet Palestijns gebied. De Tempelberg, die onder het bestuur van een Jordaanse stichting valt, ligt in het oosten van Jeruzalem en is een heilige plek voor zowel joden als moslims. Joden mogen volgens afspraken de Tempelberg wel op, maar mogen er niet bidden.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een reeks van tien concerten. De eerste optredens zijn in september, meldt zij op Instagram.
11 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.
1 uur geledenADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.
3 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.
4 uur geledenBREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.
6 uur geleden