Ultranationalisten mogen in Hannover betogen
HANNOVER (ANP/DPA) - Na juridisch getouwtrek mag de extreemrechtse NPD in Hannover demonstreren. De politie van de stad wilde geen NPD-betoging toestaan waarop de partij naar de rechter stapte. Die gaf de NPD vrijdagavond gelijk. De politie verwacht dat er zaterdag circa honderd NPD-betogers komen die zich keren tegen volgens hen partijdige journalistiek en een aantal journalisten dat over rechts-extremisme heeft bericht. De politie verwacht dat er 2000 tegendemonstranten op af komen.
De Nationaaldemocratische Partij van Duitsland (NPD) kenmerkt zich door racistische denkbeelden en een afkeer van buitenlandse invloeden. De partij wordt ook een neonazi-partij genoemd en er is herhaaldelijk geprobeerd de NPD via de rechter te verbieden. De kiesdrempel van 5 procent van de stemmen om een zetel in de Bondsdag te halen, heeft de partij nooit gehaald.
Meer uit Buitenland
MAGDEBURG (ANP/DPA) - De verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt werden gekenmerkt door een "enorme" hoeveelheid desinformatie, stellen waarnemers van Plattform Wahlen, een non-profitorganisatie die verkiezingen monitort. Zowel vanuit binnen- als buitenland zouden er campagnes zijn opgezet om nepnieuws te verspreiden voor de verkiezingen, die eindigden in een grote overwinning voor de rechts-radicale Alternative für Deutschland (AfD).
2 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gezegd dat de verkiezingsuitslag in de oostelijke deelstaat Saksen-Anhalt zijn partij CDU "tot in de kern heeft geschokt", schrijft de krant Bild. De radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) werd daar zondag veruit de grootste partij.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft zich maandag fel uitgesproken tegen de manier waarop de begrafenis van de Servische veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić plaatsvindt. "Elke verheerlijking van oorlogsmisdadigers, ontkenning van genocide en revisionisme is in strijd met de meest fundamentele Europese waarden en heeft geen plaats in de EU of in EU-kandidaatlanden", stelt de Commissie maandag in een schriftelijke verklaring.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin noemt het nog te vroeg voor concrete afspraken voor een vervolg aan de vredesonderhandelingen met Oekraïne en de Verenigde Staten. Dat zei Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov maandag in reactie op vragen van journalisten over het bezoek van het Amerikaanse onderhandelingsteam aan eerst Moskou en vervolgens Kyiv. Hij voegde eraan toe nog geen details te hebben gehoord over de besprekingen tussen de VS en Oekraïne van zondag in Kyiv.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk eist verantwoording van Washington voor het toenemende aantal sterfgevallen in vreemdelingendetentie in de Verenigde Staten. Dit zei hij maandag aan het begin van de VN-Mensenrechtenraad in Genève. Sinds juni zijn er vier mensen omgekomen in Amerikaanse vreemdelingendetentie. In 2026 waren dat er tot nu toe 23.
1 uur geledenCEUTA (ANP) - De Spaanse autoriteiten in Ceuta hebben 2000 minderjarige migranten geïdentificeerd, meldt persbureau EFE. Het is de bedoeling dat deze jongeren "met prioriteit" worden teruggestuurd naar hun land van herkomst om herenigd te worden met hun families.
1 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP/RTR) - In het Servische Belgrado is drukte ontstaan in aanloop naar de begrafenis van de veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić. Verslaggevers spreken van duizenden mensen die zijn samengekomen bij de kerk waar Mladić ligt opgebaard, om daar een laatste eer te bewijzen. Enkelen van hen verwijzen expliciet naar zijn oorlogsverleden.
2 uur geleden