Ultranationalisten mogen in Hannover betogen
HANNOVER (ANP/DPA) - Na juridisch getouwtrek mag de extreemrechtse NPD in Hannover demonstreren. De politie van de stad wilde geen NPD-betoging toestaan waarop de partij naar de rechter stapte. Die gaf de NPD vrijdagavond gelijk. De politie verwacht dat er zaterdag circa honderd NPD-betogers komen die zich keren tegen volgens hen partijdige journalistiek en een aantal journalisten dat over rechts-extremisme heeft bericht. De politie verwacht dat er 2000 tegendemonstranten op af komen.
De Nationaaldemocratische Partij van Duitsland (NPD) kenmerkt zich door racistische denkbeelden en een afkeer van buitenlandse invloeden. De partij wordt ook een neonazi-partij genoemd en er is herhaaldelijk geprobeerd de NPD via de rechter te verbieden. De kiesdrempel van 5 procent van de stemmen om een zetel in de Bondsdag te halen, heeft de partij nooit gehaald.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft dinsdag ingestemd met het ontslag van procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Zijn positie kwam onder druk te staan, nadat de anticorruptiediensten deze maand een inval hadden gedaan in zijn kantoor.
22 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Er zijn vijf "grotere" olievlekken in de Straat van Hormuz zichtbaar op satellietbeelden. Dat meldt de Duitse tak van Greenpeace in een rapport. De drijvende olie heeft inmiddels de Iraanse kust bij het eiland van Qeshm bereikt, waar ook beschermde natuurgebieden zijn.
32 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie kondigt woensdag hoogstwaarschijnlijk een migratienoodwet aan, als antwoord op de onverwachte stroom asielzoekers naar de Spaanse exclave Ceuta. Als die noodwet wordt geactiveerd, kan de behandeling van asielvragen tijdelijk worden opgeschort, meldden diverse Brusselse bronnen. Ook een snellere terugkeer van migranten zou in die noodwet mogelijk worden gemaakt.
44 minuten geledenKYIV (ANP) - Rusland blijft ondanks een maandag door de Amerikaanse president Donald Trump gemeld akkoord doorgaan met het aanvallen van doelen in de energiesector, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij schrijft op X dat Oekraïne op die aanvallen reageert.
49 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft het afschieten van lichtkogels door een Russisch fregat veroordeeld als een "roekeloze actie". De lichtkogels raakten volgens de Deense krijgsmacht maandagavond bijna een militaire helikopter.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - Een reeks reisbeperkingen aangekondigd door China is vanaf dinsdag van kracht. China zegt hiermee de nationale technologische veiligheid te willen beschermen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft door de oorlog in Iran te maken met een tekort aan munitie, aldus de inspecteur-generaal van het ministerie van Defensie. President Donald Trump sprak begin september van "onbeperkte hoeveelheden" en haalde uit naar media die anders berichtten.
3 uur geleden