Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ultranationalisten mogen in Hannover betogen

Ultranationalisten mogen in Hannover betogen

HANNOVER (ANP/DPA) - Na juridisch getouwtrek mag de extreemrechtse NPD in Hannover demonstreren. De politie van de stad wilde geen NPD-betoging toestaan waarop de partij naar de rechter stapte. Die gaf de NPD vrijdagavond gelijk. De politie verwacht dat er zaterdag circa honderd NPD-betogers komen die zich keren tegen volgens hen partijdige journalistiek en een aantal journalisten dat over rechts-extremisme heeft bericht. De politie verwacht dat er 2000 tegendemonstranten op af komen.

De Nationaaldemocratische Partij van Duitsland (NPD) kenmerkt zich door racistische denkbeelden en een afkeer van buitenlandse invloeden. De partij wordt ook een neonazi-partij genoemd en er is herhaaldelijk geprobeerd de NPD via de rechter te verbieden. De kiesdrempel van 5 procent van de stemmen om een zetel in de Bondsdag te halen, heeft de partij nooit gehaald.

Meer uit Buitenland

Zelensky: Oekraïne krijgt weer inlichtingen van VS

KYIV (ANP) - Na enige tijd van onderbreking krijgt Kyiv weer inlichtingen van de Verenigde Staten. Dat zei president Volodymyr Zelensky zondag tegen de Amerikaanse zender NBC. Volgens de Oekraïense leider zouden de VS het delen van inlichtingen korte tijd hebben "geblokkeerd", waardoor Kyiv praktisch niet in staat was zich te beschermen tegen inkomende ballistische raketten.

36 minuten geleden
Arrestaties in centrum Parijs na nieuwe samenscholing

PARIJS (ANP) - Nadat zaterdag op grote schaal rellen waren uitgebroken in Parijs en de rest van Frankrijk, zijn zondag opnieuw mensen samengekomen in het centrum van de Franse hoofdstad. Op Place de la République, waar zaterdag protesten ook escaleerden, hebben ordediensten traangas ingezet en enkele arrestaties verricht, meldt Le Parisien.

1 uur geleden
Paus gaat voor in gebed na longoperatie

VATICAANSTAD (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is voor het eerst sinds zijn longoperatie van afgelopen week weer in functie verschenen. Traditiegetrouw ging hij voor in het zogenoemde angelusgebed vanuit een raam in het Vaticaan, ten overstaan van een volgestroomd Sint-Pietersplein.

4 uur geleden
Franse minister: 1800 aanhoudingen bij protesten van zaterdag

PARIJS (ANP) - Bij de grote, uit de hand gelopen protesten en gewelddadigheden van zaterdag zijn in Frankrijk 1800 mensen aangehouden. Vijfhonderd politiemensen, gendarmes, ambulancemedewerkers en brandweerlieden zijn gewond geraakt, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez op X. "Helaas zijn dit voorlopige cijfers. De materiële schade is aanzienlijk, onder meer voor honderden ondernemers."

5 uur geleden
Zelensky: Rusland viel 76 keer aan na voorstel energiebestand VS

KYIV (ANP) - De Oekraïense stroom-, olie- en gasvoorzieningen zijn sinds de aankondiging van een energiebestand door Donald Trump 76 keer aangevallen door Rusland, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij zegt dat de Verenigde Staten moeten inzien dat sanctieverlichting en deals met Rusland er alleen maar toe leiden dat de oorlog langer duurt.

6 uur geleden
Canadese krijgsmacht zwijgt nog over aantal slachtoffers brand

WAINWRIGHT (ANP) - De Canadese krijgsmacht deelt nog altijd geen informatie over het aantal slachtoffers van de brand op de belangrijke militaire basis CFB Wainwright. Dat is omdat eerst de nabestaanden op de hoogte worden gebracht, meldt de omroep CBC op basis van een verklaring van de krijgsmacht. Duidelijk is wel dat er meerdere doden en gewonden zijn. Burgemeester Bruce Pugh van de gemeente Wainwright zegt dat er waarschijnlijk nog nooit zoveel slachtoffers zijn gevallen in zijn gemeente.

6 uur geleden
Brand stadhuis Limoges onder controle, justitie doet onderzoek

LIMOGES (ANP/AFP) - De brand in het stadhuis van Limoges is onder controle, zeggen de autoriteiten. "De brand werd bewust aangestoken", stelt bestuurder Maurice Barate, die spreekt van "een wilde horde". Justitie zegt tegen BFMTV dat in de stad zeventien mensen zijn aangehouden, onder wie zeven minderjarigen.

7 uur geleden