Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ultimatum Veiligheidsregio Groningen rondom Ter Apel is van tafel

Ultimatum Veiligheidsregio Groningen rondom Ter Apel is van tafel

GRONINGEN (ANP) - De Veiligheidsregio Groningen heeft vertrouwen in de door het kabinet aangekondigde maatregelen om de asielcrisis te bezweren. Een eerder gesteld ultimatum is van tafel, zegt een woordvoerster van de Groningse burgemeester Koen Schuiling.

Schuiling, voorzitter van de veiligheidsregio, zei afgelopen woensdag dat het kabinet opvang moet regelen voor ongeregistreerde buitenslapers bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Hij stelde een ultimatum, zonder precies aan te geven wat eventuele vervolgstappen zouden zijn.

Vrijdag werd bekend dat het ministerie van Defensie een locatie beschikbaar gaat stellen waar asielzoekers kunnen worden ondergebracht. Vanuit die plek zullen ze naar het aanmeldcentrum worden gebracht zodat ze zich kunnen laten registeren. Verder is er geld en steun toegezegd voor verbeterde asieltoegang.

Emmen

"Wij denken dat dit een goed begin is van een oplossing is voor het probleem in Ter Apel. Wat ons betreft hoe eerder hoe liever, maar we snappen dat dit even wat tijd kost om het logistiek in te richten en hebben er vertrouwen in dat dit gaat lukken", aldus de woordvoerster.

RTL Nieuws meldde vrijdag dat de extra noodopvang opgezet zal worden in de gemeente Emmen, maar die gemeente zegt van niks te weten. "Wij zijn verrast door de berichtgeving in de media dat de noodopvang van Ter Apel in onze gemeente komt", stelt de gemeente. Emmen zegt hierover geen besluit te hebben genomen of toezeggingen te hebben gedaan.

Extra schoongemaakt

Toch maakt de Veiligheidsregio Groningen zich hierover geen zorgen en heeft die er vertrouwen in dat het geregeld wordt.

Omdat vrijdag de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) alarm had geslagen bij gezondheidsminister Ernst Kuipers en Schuiling over de gezondheidssituatie op het terrein bij het aanmeldcentrum is de veiligheidsregio zaterdag bezig om de situatie te verbeteren. Er wordt extra schoongemaakt en er worden extra dixies geplaatst, aldus de woordvoerster.

De bedoeling is dat de extra opvanglocatie binnen een week is opgetuigd door Defensie. De veiligheidsregio hoopt dat er tot die tijd "zo min mogelijk" buitenslapers zullen zijn bij Ter Apel. "Wij zijn samen met het COA constant aan het kijken waar mensen de nacht kunnen doorbrengen en staan voortdurend met gemeenten in contact om ze onder te kunnen brengen."

Meer uit Binnenland

Dode door ongeval tussen tram en fietser in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Een fietser is in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen door een ongeval met een tram in Den Haag. Dat meldt de politie Den Haag op X.

2 uur geleden
Gemeenteraad Berg en Dal wil minder asielzoekers in hotel Ooij

GROESBEEK (ANP) - De gemeenteraad van Berg en Dal gaat akkoord met het verzoek van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) om asielzoekers op te vangen in een hotel in Ooij. Wel wil de raad dat er geen 86, maar maximaal 64 asielzoekers worden opgevangen. Op die manier voldoet de gemeente aan de spreidingswet.

5 uur geleden
Rapport: nachttrein tussen Schiphol en Lelystad niet rendabel

LELYSTAD (ANP) - De proef met een Arriva-nachttrein die op vrijdag- en zaterdagnacht van Schiphol naar Zwolle en terug rijdt is voor het eerste deel van het traject niet rendabel. Dat blijkt uit een rapport dat vervoersbedrijf Arriva heeft gedeeld met de gemeente Lelystad. Lelystad en Almere betalen voor de proef.

5 uur geleden
Rechter op Aruba veroordeelt agenten voor doodschieten 19-jarige

ORANJESTAD (ANP) - Op Aruba heeft de rechter donderdagmiddag (lokale tijd) twee agenten veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar, waarvan een jaar voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Ze schoten in januari 2025 de 19-jarige Ayden Lanoy dood.

5 uur geleden
Asscher moet kabinet helpen bij afspraak vergroening Tata Steel

DEN HAAG (ANP) - Lodewijk Asscher gaat het kabinet helpen om tot definitieve afspraken te komen met Tata Steel Nederland over vergroening van het staalbedrijf. De voormalige leider van de PvdA wordt ministerieel gezant, schrijft minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer.

5 uur geleden
Twintig aanhoudingen om bezetting gebouw universiteit Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twintig mensen aangehouden voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht (UM). Pro-Palestijnse actievoerders drongen donderdagochtend het pand aan de Oxfordlaan binnen. Rond 17.00 uur zijn zij door de politie uit het gebouw gehaald. Ze worden verdacht van huisvredebreuk en een activist ook van bedreiging.

9 uur geleden
NOS-correspondent Groot Koerkamp mag niet meer in Rusland werken

MOSKOU (ANP) - NOS-correspondent Geert Groot Koerkamp mag in Rusland niet langer zijn werkzaamheden als journalist uitvoeren. Dat heeft de NOS donderdagavond bekendgemaakt. Eerder deze week werd bekend dat een Nederlandse journalist Rusland uit zou worden gezet. Volgens de NOS is de persaccreditatie van Groot Koerkamp ingetrokken, maar mag hij voorlopig wel in Rusland blijven wonen.

9 uur geleden