Ultee voor anderhalf jaar hoofdtrainer van Fortuna
SITTARD (ANP) - Sjors Ultee is de komende anderhalf jaar hoofdtrainer van Fortuna Sittard. Het bestuur van de Limburgse eredivisionist heeft vertrouwen in de coach die in eerste instantie als interim de in november ontslagen Kevin Hofland opvolgde. Ultee (33) krijgt in Utrechter Robby Alflen een ervaren assistent. De 52-jarige oud-voetballer werkte eerder bij FC Utrecht al samen met zijn stadgenoot.
"Ik ben er heel erg trots op dat de club in mij de geschikte kandidaat ziet voor deze klus. Het is een prachtige uitdaging. Ik heb veel vertrouwen in de groep die er staat en ga er alles aan doen om samen met hen en de stafleden iets moois neer te zetten", zegt Ultee op de website van de club. Fortuna Sittard staat voorlaatste met 3 punten uit tien duels. Met Ultee op de bank werden thuis tegen Feyenoord en uit tegen Vitesse nog geen punten behaald.
"We zijn blij dat we eindelijk duidelijkheid kunnen scheppen rondom de trainerspositie", zegt hoofd internationale scouting Sjoerd Ars. "We hebben de afgelopen periode gebruikt om te kijken welke kandidaat het beste aansluit op het door ons geschetste profiel en de samenstelling van de huidige selectie. Het was een lang proces en uiteindelijk hebben we een weloverwogen keuze gemaakt. Daarbij heeft Sjors ons de afgelopen weken overtuigd van zijn kwaliteiten als hoofdtrainer. Onze primaire doelstelling is handhaving en we zijn er van overtuigd dat we dit samen met Sjors kunnen bewerkstelligen."
Ultee was in het seizoen 2019-2020 op papier al de hoofdtrainer, maar dat was vooral omdat Kevin Hofland nog niet over de benodigde papieren beschikte. Dit seizoen werden de rollen omgedraaid en werd Ultee naast assistent ook technisch manager. Totdat Hofland na acht duels in het lopende seizoen werd ontslagen.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Drie veiligheidsmedewerkers van FC Utrecht en een speurhond zijn donderdag gewond geraakt bij ongeregeldheden met fans van KRC Genk. De club uit de domstad gaat de rellen samen met de lokale driehoek grondig evalueren, zo staat in een statement.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.
10 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.
10 uur geledenGENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
13 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
22 uur geleden