Ultee voor anderhalf jaar hoofdtrainer van Fortuna
SITTARD (ANP) - Sjors Ultee is de komende anderhalf jaar hoofdtrainer van Fortuna Sittard. Het bestuur van de Limburgse eredivisionist heeft vertrouwen in de coach die in eerste instantie als interim de in november ontslagen Kevin Hofland opvolgde. Ultee (33) krijgt in Utrechter Robby Alflen een ervaren assistent. De 52-jarige oud-voetballer werkte eerder bij FC Utrecht al samen met zijn stadgenoot.
"Ik ben er heel erg trots op dat de club in mij de geschikte kandidaat ziet voor deze klus. Het is een prachtige uitdaging. Ik heb veel vertrouwen in de groep die er staat en ga er alles aan doen om samen met hen en de stafleden iets moois neer te zetten", zegt Ultee op de website van de club. Fortuna Sittard staat voorlaatste met 3 punten uit tien duels. Met Ultee op de bank werden thuis tegen Feyenoord en uit tegen Vitesse nog geen punten behaald.
"We zijn blij dat we eindelijk duidelijkheid kunnen scheppen rondom de trainerspositie", zegt hoofd internationale scouting Sjoerd Ars. "We hebben de afgelopen periode gebruikt om te kijken welke kandidaat het beste aansluit op het door ons geschetste profiel en de samenstelling van de huidige selectie. Het was een lang proces en uiteindelijk hebben we een weloverwogen keuze gemaakt. Daarbij heeft Sjors ons de afgelopen weken overtuigd van zijn kwaliteiten als hoofdtrainer. Onze primaire doelstelling is handhaving en we zijn er van overtuigd dat we dit samen met Sjors kunnen bewerkstelligen."
Ultee was in het seizoen 2019-2020 op papier al de hoofdtrainer, maar dat was vooral omdat Kevin Hofland nog niet over de benodigde papieren beschikte. Dit seizoen werden de rollen omgedraaid en werd Ultee naast assistent ook technisch manager. Totdat Hofland na acht duels in het lopende seizoen werd ontslagen.
Meer uit Voetbal
NYON/KUALA LUMPUR/MIAMI (ANP) - De voetbalbonden van Europa (UEFA), Azië (AFC) en Noord- en Midden-Amerika (CONCACAF) hebben maandag in een open brief hard uitgehaald naar FIFA-voorzitter Gianni Infantino.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain heeft linksback Lucas Digne overgenomen van Aston Villa. De 33-jarige Franse international heeft in Parijs een contract voor drie jaar getekend, meldt PSG.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is het seizoen begonnen met een 1-0-zege op FC Twente. Luca Oyen maakte het enige doelpunt van de wedstrijd in Friesland.
15 uur geledenZWOLLE (ANP) - Jorthy Mokio en Julian Brandt hebben Ajax aan een uitzege op PEC Zwolle (0-2) geholpen. Beide invallers sloegen toe toen de thuisploeg al even met tien man speelde. Sherel Floranus kreeg in de 57e minuut een rode kaart voor een zware overtreding op Lucas Rosa.
19 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de eigen Euroborg met 2-1 van FC Utrecht gewonnen. Het elftal van Dick Lukkien had de zege te danken aan doelpunten van de IJslander Brynjólfur Willumsson en Thom van Bergen. Adrian Blake scoorde voor FC Utrecht.
19 uur geledenZWOLLE (ANP) - De wedstrijd tussen PEC Zwolle en Ajax is vlak voor rust even stilgelegd vanwege een medisch noodgeval op de tribune. Het duel werd na een paar minuten weer hervat bij een stand van 0-0.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read haalde opgelucht adem na de 1-0-overwinning van Feyenoord bij Sparta. "We hadden heel veel kansen die we niet afmaakten. Op het einde was het daarom nog zwaar. Maar we hebben het overleefd", zei de rechtsback van Feyenoord na afloop tegen ESPN.
22 uur geleden