Uitzonderlijke tv-toespraak Duitse president Steinmeier
BERLIJN (ANP) - De Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier houdt zaterdag een uitzonderlijke tv-toespraak waarin hij ingaat op de actuele situatie rond de coronacrisis in zijn land. Het is bijzonder dat een bondspresident op een actueel onderwerp ingaat dat niet direct met zijn ambt te maken heeft. Normaal spreekt hij het Duitse volk alleen met kerst via de televisie toe.
De toespraak wordt van tevoren opgenomen en uitgezonden na de journaals van acht uur te zien op de zenders ARD en ZDF en enkele andere zenders.
De afgelopen tijd heeft Steinmeier zijn burgers in eerdere videoboodschappen op zijn website tot eenheid en geduld opgeroepen in verband met de beperkende maatregelen die in Duitsland van kracht zijn. Daarin appelleerde hij onder andere aan medemenselijkheid en hulpbereidheid.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Iraanse veiligheidsdiensten pleegden massamoorden op demonstranten nadat de grote protesten in het land op 8 januari escaleerden, meldt mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch. Naar schatting zijn hierbij duizenden demonstranten omgekomen, hoewel het door een internetblokkade moeilijk is een dodental vast te stellen.
33 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR) - In de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul heeft een bus een gebouw geramd. Daarbij zijn dertien gewonden gevallen, onder wie twee zwaargewonden. Dat melden persbureaus YTN TV en Yonhap.
41 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-president Yoon Suk-yeol is veroordeeld tot vijf jaar cel wegens het belemmeren van de rechtsgang. Hij zou de politie hebben tegengewerkt bij zijn arrestatie in januari 2025. Yoon riep een maand eerder kortstondig de militaire noodtoestand uit om het parlement buitenspel te zetten. Aanklagers hadden een gevangenisstraf van tien jaar tegen hem geëist.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - In een achtergestelde wijk van het chique district Gangnam in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul woedt een grote brand. Bijna 300 brandweerlieden bestrijden de brand. In totaal werden 85 brandweerwagens naar de plek gestuurd.
3 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zei de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Een functionaris van het Witte Huis bevestigde dat Trump van plan is de medaille te houden.
10 uur geleden