Uitzetting vreemdelingen vaak mislukt om weigeren coronatest
DEN HAAG (ANP) - Het weigeren van een coronatest is dit jaar de belangrijkste oorzaak dat uitzetting van uitgeprocedeerde asielzoekers mislukte. Zij hoeven niet aan de afname van een test mee te werken, terwijl het land van bestemming meestal wel een test of vaccinatie eist.
Tot 1 oktober zijn dit jaar 940 vluchten van mensen geannuleerd omdat een coronatest werd geweigerd. Het ministerie van Justitie en Veiligheid bevestigt berichtgeving hierover donderdag van De Telegraaf. Een jaar eerder ging het nog maar om twintig gevallen.
Het ministerie laat weten dat er wordt gezocht naar "handelingsperspectieven". Het departement wist eind februari al dat het probleem speelde. Toen stelden volgens De Telegraaf al verschillende partijen in de Kamer vragen over de kwestie.
De afgelopen 3,5 jaar zijn ruim 11.800 van de meer dan 22.000 terugkeervluchten geannuleerd. De belangrijkste oorzaken zijn dat vreemdelingen zich onttrokken aan toezicht (5560 gevallen) en (nieuwe) juridische procedures (1290 gevallen). Dit jaar werd 60 procent van de vluchten geannuleerd.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - In een appartement in Eindhoven is zondag een vrouw "onder verdachte omstandigheden" dood gevonden. De politie heeft in de buurt een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar overlijden.
26 minuten geledenSCHIERMONNIKOOG (ANP) - Het aantal gewonden op het vrachtschip UHL Freedom is bijgesteld van vijf naar drie, meldt de kustwacht zondag. Twee van de drie gewonden zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Het is niet bekend hoe het met de derde gewonde gaat.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is dit weekend een vrouw zwaargewond geraakt door een zware mishandeling tijdens een feest. Het incident gebeurde zaterdagochtend vroeg, meldt de politie zondag.
3 uur geledenSCHIERMONNIKOOG (ANP) - Een vrachtschip dat onder Portugese vlag vaart, is stuurloos geraakt op de Noordzee ten noorden van Schiermonnikoog. De eerste prioriteit van de hulpdiensten is het helpen van de vijf gewonden aan boord, zegt een woordvoerder van de kustwacht. Hoe de bemanningsleden gewond zijn geraakt, is nog niet bekend.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Storm Boelo, die momenteel over Nederland raast, is officieel de eerste herfststorm van dit jaar. Op Vlieland kwam het tussen 11.00 en 12.00 uur tot een gemiddelde windkracht 9. Ook in IJmuiden waait het flink en werden windstoten van 115 kilometer per uur gemeten, meldt Weeronline.
6 uur geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - Walibi heeft zaterdagavond tijdens Halloween Fright Nights de scarezones eerder gesloten na vechtpartijen tussen bezoekers. De politie zette de mobiele eenheid in om de orde te herstellen en mensen uit het park te escorteren. Volgens een woordvoerder van het pretpark veroorzaakte een groep bezoekers bewust onrust.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken heeft de harde wind in de nacht van zaterdag op zondag gezorgd voor overlast en schade. Het KNMI waarschuwt in de kustgebieden voor zware windstoten en heeft voor een deel van het land code geel afgegeven. De wind wordt veroorzaakt door het lagedrukgebied Boelo.
10 uur geleden