Uitzetten nijlpaarden Pablo Escobar kost Colombia miljoenen
BOGOTA (ANP/AFP) - Colombia onderneemt opnieuw actie tegen de groeiende populatie nijlpaarden in het land. De dieren, ooit eigendom van drugsbaas Pablo Escobar, veroorzaken overlast en daarom gaat een deel nu naar het buitenland. De kosten worden geschat op zo'n 3,5 miljoen dollar (3,2 miljoen euro).
Escobar haalde in de jaren tachtig vier nijlpaarden naar zijn privédierentuin in het noordwesten van Colombia. De Afrikaanse dieren ontsnapten nadat de beruchte drugsbaron in 1993 werd gedood. De populatie is inmiddels gegroeid tot zo'n 150 nijlpaarden, ondanks een sterilisatieprogramma.
Colombia gaat bijna de helft van de dieren naar buitenlandse opvangcentra sturen. Tien gaan naar Mexico en zestig naar India. De nijlpaarden zullen met aas naar hokken worden gelokt, waar ze blijven totdat ze het land worden uitgezet. De hele operatie zal ongeveer 3,5 miljoen kosten, aldus de eigenaar van het Mexicaanse opvangcentrum.
De populatie dreigt volgens onderzoekers explosief te groeien en is dan helemaal niet meer onder controle te houden. Colombia kan tegen 2040 bijna 1500 wilde nijlpaarden hebben. Ze verstoren volgens experts nu al het ecosysteem in hun leefgebied. Daarnaast vinden er ook incidenten plaats waarbij de dieren mensen aanvallen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet vrijdag in Parijs zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. De twee praten daar onder meer over de veiligheidsgaranties die een groep bondgenoten van Oekraïne kan bieden, meldt het kantoor van Macron. Ook Nederland is lid van die zogenoemde Coalition of the Willing (Coalitie van Bereidwilligen), die mede door Frankrijk wordt aangevoerd.
44 minuten geledenMANAMA (ANP/AFP/DPA) - Iran heeft donderdag brandstoftanks aangevallen in Bahrein. De tanks behoren tot een opslagfaciliteit in het gouvernement Muharraq.
1 uur geledenDAKAR (ANP/AFP/RTR) - Senegal heeft de straf voor relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht verhoogd naar 5 tot 10 jaar cel. Eerder was dat 1 tot 5 jaar cel. De beslissing komt te midden van een harde campagne tegen de lhbti-gemeenschap in het land.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense chef en mede-oprichter van het wereldberoemde Michelinrestaurant Noma, René Redzepi, stapt op na beschuldigingen van mishandeling. "Na meer dan twee decennia waarin ik dit restaurant heb opgebouwd en geleid, heb ik besloten een stap terug te doen", schrijft Redzepi in een verklaring op Instagram.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Twee olietankers zijn in Iraakse wateren aangevallen, waarna op beide schepen brand uitbrak. Het gaat om tankers met Iraakse olie aan boord. Een tanker vaart onder de vlag van de Marshalleilanden, de ander onder de vlag van Malta.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De situatie in vluchtelingenkampen rond Soedan verandert langzaam in een humanitaire nachtmerrie, waarschuwt het Rode Kruis. Buurlanden als Ethiopië, Tsjaad en Zuid-Soedan vangen volgens de hulporganisatie miljoenen vluchtelingen op, terwijl financiering opdroogt en er niet genoeg voedsel en schoon water is. In sommige grensgebieden is het aantal mensen vertienvoudigd.
2 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Een Iraanse drone heeft in de nacht van woensdag op donderdag een toren in Dubai geraakt. Volgens de autoriteiten in het emiraat ging het om een drone die op een gebouw in de buurt van Creek Harbour was gevallen. Hulpdiensten zouden de "kleine" brand hebben geblust en er zijn geen gewonden gevallen.
2 uur geleden