Uitzender vraagt overheid om meer woonlocaties arbeidsmigranten
DEN HAAG (ANP) - Uitzendbureau OTTO Work Force wil dat de overheid samen met marktpartijen ruimte maakt voor extra locaties voor huisvesting van arbeidsmigranten. Met die oproep reageert de onderneming op een door de uitzender verloren rechtszaak van arbeidsmigrant Kevin, waarover EenVandaag berichtte.
Kevin heeft via OTTO zowel werk als huisvesting gekregen. Toen hij van baan veranderde, kreeg hij te horen dat hij het huis uit moest. Dat wilde hij niet en hij won volgens EenVandaag zonder bijstand van een advocaat een zaak hierover, omdat de koppeling van werk- en huurcontracten in strijd is met de wet. Hoewel er nog een bodemprocedure gepland staat, hebben deskundigen tegen het programma gezegd dat de uitspraak gevolgen kan hebben voor tienduizenden migranten.
OTTO vindt dat het volgens de regels handelt, maar begrijpt de wens om wonen en werken verder te scheiden. Het echte probleem zou echter het woningtekort zijn. "Zonder extra woonlocaties blijven internationale medewerkers kwetsbaar. Eén weiland per gemeente zou al een wereld van verschil maken."
Veelbesproken onderwerpen
Arbeidsmigratie is tegenwoordig een veelbesproken onderwerp. De Sociaal-Economische Raad (SER) schreef donderdag in een advies dat Nederland niet zonder arbeidsmigranten kan, maar dat de toestroom wel meer beperkt moet worden. Ook zou de overheid harder moeten optreden tegen misstanden. Afhankelijkheid van de werkgever voor huisvesting noemt de SER daarbij als een van de uitdagingen waarmee migranten te maken hebben. Verder zou de kwaliteit van de huisvesting niet altijd in orde zijn.
OTTO stelt dat het zoeken naar huisvesting voor migranten zelf vaak lastig is. "Daarom faciliteren we dit met onze huisvestingspartners. Het alternatief is mensen overlaten aan de zwarte markt."
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
6 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
7 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
8 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
9 uur geleden