Uitzender Randstad stijgt in licht hogere AEX
AMSTERDAM (ANP) - Uitzender Randstad stond woensdag bij de winnaars in een licht hogere AEX-index van de beurs in Amsterdam. Randstad houdt een beleggersdag en kwam met een update over de gang van zaken die werd gewaardeerd door beleggers. Ook technologiebedrijf TKH zat in de lift na een strategische update op zijn beleggersdag. De Poolse aanbieder van postkluisjes InPost meldde tegenvallende vooruitzichten en het aandeel ging hard omlaag op het Damrak.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel een plusje van 0,2 procent op 828,03 punten. De MidKap daalde 0,5 procent tot 1086,68 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen licht, Londen daalde 0,2 procent na cijfers over de Britse inflatie.
Randstad steeg 0,5 procent. Het bedrijf zei goed gepositioneerd te zijn voor verdere winstgevende groei en stelt dat het positieve momentum doorzet in de tweede helft van dit jaar, ondanks de onzekerheden door de coronapandemie. Volgens Randstad ging de omzet in oktober flink omhoog en worden de financiële doelstellingen voor de langere termijn gehandhaafd.
TKH
Chiptoeleverancier ASMI was de grootste stijger bij de hoofdfondsen met een plus van 1,7 procent. Sterkste daler in de AEX was winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield met een min van 0,8 procent.
In de MidKap won TKH 3,3 procent en stond daarmee bovenaan. Het bedrijf gaf aan voor 2025 onder meer te mikken op een omzet van meer dan 2 miljard euro. InPost was de grootste daler bij de middelgrote fondsen met een min van 12 procent. De onderneming sprak van goede prestaties in het derde kwartaal, met meer marktaandeel. Wel werden de verwachtingen voor het gehele jaar verlaagd.
SBM Offshore
Maritiem dienstverlener SBM Offshore maakte bekend dat het een contract heeft gekregen van ExxonMobil voor de bouw van een vierde productieschip voor winning van olie voor de kust van het Zuid-Amerikaanse Guyana. De olieproductie door dat schip moet in 2025 gaan beginnen. SBM Offshore ging 1,8 procent vooruit in de MidKap. Bij de kleinere bedrijven op het Damrak zakte logistiek vastgoedbedrijf CTP 0,5 procent na resultaten.
De euro was 1,1316 dollar waard, tegen 1,1338 dollar bij het Europese slot van de handel een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent goedkoper op 80,36 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent minder op 82,08 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De geplande investering van 4 miljard dollar in de Verenigde Staten zal de wereldwijde positie van het merk Volkswagen ten goede komen. Dat zegt Gernot Döllner, de topman van Audi. Audi valt onder het Volkswagen-concern.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.
8 uur geledenPERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.
1 dag geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
1 dag geleden