Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitzender Randstad stijgt in licht hogere AEX

Uitzender Randstad stijgt in licht hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - Uitzender Randstad stond woensdag bij de winnaars in een licht hogere AEX-index van de beurs in Amsterdam. Randstad houdt een beleggersdag en kwam met een update over de gang van zaken die werd gewaardeerd door beleggers. Ook technologiebedrijf TKH zat in de lift na een strategische update op zijn beleggersdag. De Poolse aanbieder van postkluisjes InPost meldde tegenvallende vooruitzichten en het aandeel ging hard omlaag op het Damrak.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel een plusje van 0,2 procent op 828,03 punten. De MidKap daalde 0,5 procent tot 1086,68 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen licht, Londen daalde 0,2 procent na cijfers over de Britse inflatie.

Randstad steeg 0,5 procent. Het bedrijf zei goed gepositioneerd te zijn voor verdere winstgevende groei en stelt dat het positieve momentum doorzet in de tweede helft van dit jaar, ondanks de onzekerheden door de coronapandemie. Volgens Randstad ging de omzet in oktober flink omhoog en worden de financiƫle doelstellingen voor de langere termijn gehandhaafd.

TKH

Chiptoeleverancier ASMI was de grootste stijger bij de hoofdfondsen met een plus van 1,7 procent. Sterkste daler in de AEX was winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield met een min van 0,8 procent.

In de MidKap won TKH 3,3 procent en stond daarmee bovenaan. Het bedrijf gaf aan voor 2025 onder meer te mikken op een omzet van meer dan 2 miljard euro. InPost was de grootste daler bij de middelgrote fondsen met een min van 12 procent. De onderneming sprak van goede prestaties in het derde kwartaal, met meer marktaandeel. Wel werden de verwachtingen voor het gehele jaar verlaagd.

SBM Offshore

Maritiem dienstverlener SBM Offshore maakte bekend dat het een contract heeft gekregen van ExxonMobil voor de bouw van een vierde productieschip voor winning van olie voor de kust van het Zuid-Amerikaanse Guyana. De olieproductie door dat schip moet in 2025 gaan beginnen. SBM Offshore ging 1,8 procent vooruit in de MidKap. Bij de kleinere bedrijven op het Damrak zakte logistiek vastgoedbedrijf CTP 0,5 procent na resultaten.

De euro was 1,1316 dollar waard, tegen 1,1338 dollar bij het Europese slot van de handel een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent goedkoper op 80,36 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent minder op 82,08 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Gasunie vreest dat gasvoorraad te laat wordt gevuld voor winter

GRONINGEN (ANP) - Gasunie maakt zich zorgen dat de gasvoorraad van Nederland niet op tijd wordt aangevuld voor de komende winter. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door De Telegraaf. Deze tijd van het jaar moeten marktpartijen gas inkopen om de voorraad te vullen, maar dat gaat volgens de gasnetbeheerder te langzaam.

28 minuten geleden
TNO: inzet AI leidt niet automatisch tot productiviteitswinst

DEN HAAG (ANP) - De inzet van kunstmatige intelligentie leidt niet vanzelf tot meer productiviteit op de werkvloer. Dat stelt TNO na onderzoek. Organisaties staan volgens het onderzoeksbureau te weinig stil bij de manier waarop AI het werk voor medewerkers verandert.

29 minuten geleden
CBS: productie industrie groeit sterkst sinds najaar 2022

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in april flink aangetrokken. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was sprake van de sterkste groei sinds het najaar van 2022. Dit is mogelijk een gevolg van paniekaankopen van klanten door verstoringen in de toeleveringsketens door de oorlog in het Midden-Oosten.

54 minuten geleden
ING biedt goedkoopste betaalpakket niet meer aan om cashwetgeving

AMSTERDAM (ANP) - ING biedt niet langer zijn goedkoopste betaalpakketten aan. Klanten kunnen nu nog kiezen voor een pakket met korting, waarbij apart 80 cent moet worden betaald per contante geldopname. Maar door aanstaande wetgeving rond cash mag de bank dit zo niet langer aanbieden.

4 uur geleden
Chipaandelen toch weer in de verkoop in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen de handel uitgegaan, waarbij vooral techaandelen omlaag gingen. Beleggers deden relatief dure chipfondsen in de verkoop, mogelijk om zich meer te richten op andere sectoren die binnenkort kunnen profiteren van een veerkrachtige Amerikaanse economie. Tegelijkertijd bleven de spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten boven de markt hangen.

9 uur geleden
Rabo verwacht geen verdere stijging huizenprijzen meer dit jaar

UTRECHT (ANP) - De prijsstijging van bestaande koopwoningen op de krappe huizenmarkt vlakt in de rest van dit jaar af tot nul, verwachten economen van RaboResearch. Dat komt volgens hen deels doordat de economische omstandigheden zijn verslechterd door de oorlog in het Midden-Oosten vergeleken met de voorspellingen van eerder dit jaar.

11 uur geleden
Anthropic stelt krachtigste AI-model beschikbaar met 'vangrails'

SAN FRANCISCO (ANP) - Anthropic zet zijn krachtigste AI-model op de markt, maar wel met veiligheidswaarborgen. Dat moet voorkomen dat het model wordt gebruikt voor geavanceerde cyberaanvallen of de ontwikkeling van biologische wapens, stelt het bedrijf. Eerder ontstond veel commotie om het Mythos-model, omdat het razendsnel zwakke plekken in softwarebeveiliging kon opsporen en zo ook voor cybercriminelen een machtig wapen kon worden.

11 uur geleden