Uitzender Randstad richt zich op groeimarkten als IT en techniek
DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad wil zich de komende jaren verder gaan specialiseren om de winstgevendheid op te voeren. Daarbij richt het bedrijf zich vooral op de zoektocht naar personeel waar veel vraag naar is, zoals werknemers met een technische of financiële achtergrond. Ook de zorg en IT-sector horen volgens Randstad bij de snelst groeiende markten waar het bedrijf zich op wil richten.
Randstad maakte de nieuwe strategie bekend vanwege zijn beleggersdag die later op de dag begint. Volgens topman Sander van 't Noordende wordt de werkvloer door meerdere fundamentele veranderingen geraakt. Zo is volgens hem sprake van "structurele schaarste" aan geschikt personeel. Ook zal kunstmatige intelligentie een steeds grotere rol spelen bij veel beroepen. Randstad zelf kondigde aan de komende jaren de eigen IT-systemen te willen "upgraden" en sneller te willen innoveren.
Randstad maakte ook bekend de komende jaren tussen de 40 en 50 procent van de winst uit te willen keren aan aandeelhouders. Als de schuldenlast laag genoeg is, kan daar nog meer dividend bij komen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Airbnb en Expedia behoorden vrijdag tot de stijgers op de beurzen in New York na kwartaalcijfers van de twee bedrijven die actief zijn in de reissector. Verhuurplatform Airbnb presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht door de aantrekkende vraag naar accommodaties en gaf een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel klom meer dan 1 procent.
31 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Russische olieconcern Lukoil is in "vergevorderde gesprekken met andere partijen" over de overname van de internationale activiteiten na het afhaken van het Zwitserse Gunvor. Het doel is "zo snel mogelijk tot een nieuwe verkoopovereenkomst te komen", laat de Nederlandse tak van Lukoil weten in een verklaring. Donderdag ging de verkoop aan grondstoffenhandelaar Gunvor niet door na weerstand vanuit de Verenigde Staten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) wil niet zeggen wat China terugkrijgt in ruil voor het hervatten van de levering van Nexperia-chips naar bijvoorbeeld autofabrieken in Europa. De gesprekken daarover met de Chinese overheid zijn vertrouwelijk, zei de VVD-bewindsman vrijdag rond de ministerraad.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ruim twintig Europese luchtvaartmaatschappijen hebben duurzaamheidsclaims aangepast na gesprekken met de Europese Commissie en Europese toezichthouders. Volgens de Nederlandse Autoriteit Consument & Markt (ACM) en andere consumententoezichthouders waren bepaalde claims rondom het compenseren van CO2-uitstoot van een vlucht misleidend.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Een Duitse toeleverancier voor de auto-industrie, Aumovio, zegt weer chips van Nexperia van China naar Europa te kunnen sturen. Eerder was die toelevering onzeker door een exportverbod dat Beijing chipmaker Nexperia had opgelegd. Aumovio-topman Philipp von Hirschheydt zei tegen persbureau Bloomberg dat zijn bedrijf deze week een vergunning voor de export had gekregen.
2 uur geledenROME (ANP/RTR) - De wereldwijde voedselprijzen zijn vorige maand voor de tweede maand op rij gedaald. Dat kwam voornamelijk door ruime voorraden, heeft de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) vrijdag bekendgemaakt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - InPost behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Poolse pakketkluisjesbedrijf heeft opnieuw een recordkwartaal achter de rug. Ook voor het huidige kwartaal voorziet het bedrijf verdere groei van het aantal pakketten. InPost bevestigde daarnaast de omzetverwachting voor het hele jaar. Wel werd het bedrijf wat voorzichtiger over de winstgroei dit jaar door de extra investeringen in het Verenigd Koninkrijk. Het aandeel steeg 1,8 procent.
6 uur geleden