Uitzender Randstad in kopgroep herstellende AEX
AMSTERDAM (ANP) - Randstad behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers op de Amsterdamse beurs. Het uitzendconcern profiteerde in het eerste kwartaal volop van de grote vraag naar personeel vanwege het sterke economische herstel na de coronacrisis en zag de omzet en winst stijgen. De Europese beurzen veerden wat op na de recente zware verliezen. Beleggers trokken zich onder meer op aan het herstel op Wall Street.
Ook de toezegging van de Chinese centrale bank om meer steun te bieden om de economische impact van de lockdowns in delen van het land te verzachten, bood enige steun aan de aandelenhandel. Verder wordt vooral uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse techbedrijven Microsoft en Google-moederbedrijf Alphabet, die na de slotbel in New York naar buiten komen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,9 procent hoger op 705,19 punten. De hoofdindex verloor een dag eerder 2,5 procent. De MidKap won 0,3 procent tot 1041,27 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,8 procent.
Philips
Randstad dikte 3 procent aan. De uitzender zag de kwartaalomzet met een vijfde stijgen tot 6,6 miljard euro. Onder de streep bleef 280 miljoen euro over. Topman Sander van 't Noordende sprak in een toelichting van een sterke start van het jaar. Analisten van KBC Securities verhoogden het advies voor Randstad naar kopen in een reactie op de resultaten.
Philips won 0,2 procent. Het zorgtechnologiebedrijf raakte maandag ruim 11 procent kwijt na een tegenvallende kwartaalupdate, waarin werd aangekondigd dat Philips meer geld opzij moet zetten vanwege de problemen met de beademingsapparaten. Daarnaast meldde het bedrijf dat het Amerikaanse OM bij meerdere Amerikaanse Philips-dochters, waaronder Respironics, informatie heeft opgevraagd over de terugroepactie van de apparaten.
UBS
In Zürich won UBS 0,9 procent. De Zwitserse bank, die wordt geleid door voormalig ING-topman Ralph Hamers, heeft in het eerste kwartaal een hogere winst behaald. In Madrid vielen de resultaten van de Spaanse bank Santander (plus 3 procent) in de smaak. AB Foods zakte 5 procent in Londen na een handelsupdate. Het Britse moederbedrijf van kledingketen Primark ontkomt er naar eigen zeggen vanwege de hoge inflatie niet aan om de prijzen voor sommige artikelen te verhogen.
De olieprijzen veerden wat op na de recente forse prijsdalingen. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent meer op 99,13 dollar. Brentolie werd 0,8 procent duurder op 103,09 dollar per vat. De euro was 1,0702 dollar waard, tegen 1,0708 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse dronesector telt steeds meer werknemers. Volgens nieuw onderzoek van Rijnland Advies in opdracht van Dutch Drone Delta telt de branche inmiddels ruim 3000 werknemers. Dat waren er in 2023 nog zo'n 2300. De onderzoekers stellen dat er in 2030 meer dan 5100 mensen bij dronebedrijven kunnen werken als de huidige groeitrends doorzetten.
21 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Vluchten van en naar Eindhoven Airport kunnen donderdagavond toch doorgaan. Eindhoven dacht veel vluchten te moeten schrappen, maar een woordvoerder laat weten dat het probleem op het laatste moment is opgelost. Er zou een bezettingsprobleem zijn geweest bij de militaire vluchtverkeersleiding.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi zijn donderdag in de uitverkoop gegaan op de Amsterdamse beurs. Ook andere Europese chipbedrijven verloren flink aan beurswaarde, waardoor de chipsector zijn slechtste beursdag kende sinds de coronacrash van maart 2020.
1 uur geledenKYOTO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse gamesconcerns Nintendo en Sony verwachten dat de nieuwe spellen Zelda: Ocarina of Time en Grand Theft Auto 6 de verkopen van hun spelcomputers in de feestdagenperiode een boost kunnen geven. De nieuwe Zelda-remake werd donderdag uitgebracht, tegelijk met de presentatie van de kwartaalcijfers van Nintendo. GTA 6 verschijnt later deze maand voor Sony's PlayStation 5 en de Xbox Series van Microsoft.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rabobank hoeft een klant geen 3500 euro te vergoeden, ondanks dat de klant zegt dat dit bedrag met Apple Pay zonder haar toestemming van de rekening is afgeschreven. Dat stelt de geschillencommissie van het klachteninstituut Kifid. Volgens de commissie heeft de klant namelijk 'grof nalatig' gehandeld.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is donderdag verdeeld van start gegaan, na de aandelenrally een dag eerder. De stemming werd ook gedrukt door een tegenvallend kwartaalrapport van chipbedrijf Qualcomm, dat woensdag na het slot werd gepubliceerd. Hoewel de resultaten boven verwachting waren, viel de verkoop van chips voor smartphones volgens marktkenners tegen. Qualcomm werd kort na de opening zo'n 9 procent lager gezet.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Verwey-Jonker Instituut heeft bij de rechtbank Utrecht uitstel van betaling aangevraagd. Volgens het onderzoeksinstituut kan de organisatie niet langer voldoen aan haar financiële verplichtingen.
5 uur geleden