Uitzender Randstad in kopgroep herstellende AEX
AMSTERDAM (ANP) - Randstad behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers op de Amsterdamse beurs. Het uitzendconcern profiteerde in het eerste kwartaal volop van de grote vraag naar personeel vanwege het sterke economische herstel na de coronacrisis en zag de omzet en winst stijgen. De Europese beurzen veerden wat op na de recente zware verliezen. Beleggers trokken zich onder meer op aan het herstel op Wall Street.
Ook de toezegging van de Chinese centrale bank om meer steun te bieden om de economische impact van de lockdowns in delen van het land te verzachten, bood enige steun aan de aandelenhandel. Verder wordt vooral uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse techbedrijven Microsoft en Google-moederbedrijf Alphabet, die na de slotbel in New York naar buiten komen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,9 procent hoger op 705,19 punten. De hoofdindex verloor een dag eerder 2,5 procent. De MidKap won 0,3 procent tot 1041,27 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,8 procent.
Philips
Randstad dikte 3 procent aan. De uitzender zag de kwartaalomzet met een vijfde stijgen tot 6,6 miljard euro. Onder de streep bleef 280 miljoen euro over. Topman Sander van 't Noordende sprak in een toelichting van een sterke start van het jaar. Analisten van KBC Securities verhoogden het advies voor Randstad naar kopen in een reactie op de resultaten.
Philips won 0,2 procent. Het zorgtechnologiebedrijf raakte maandag ruim 11 procent kwijt na een tegenvallende kwartaalupdate, waarin werd aangekondigd dat Philips meer geld opzij moet zetten vanwege de problemen met de beademingsapparaten. Daarnaast meldde het bedrijf dat het Amerikaanse OM bij meerdere Amerikaanse Philips-dochters, waaronder Respironics, informatie heeft opgevraagd over de terugroepactie van de apparaten.
UBS
In Zürich won UBS 0,9 procent. De Zwitserse bank, die wordt geleid door voormalig ING-topman Ralph Hamers, heeft in het eerste kwartaal een hogere winst behaald. In Madrid vielen de resultaten van de Spaanse bank Santander (plus 3 procent) in de smaak. AB Foods zakte 5 procent in Londen na een handelsupdate. Het Britse moederbedrijf van kledingketen Primark ontkomt er naar eigen zeggen vanwege de hoge inflatie niet aan om de prijzen voor sommige artikelen te verhogen.
De olieprijzen veerden wat op na de recente forse prijsdalingen. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent meer op 99,13 dollar. Brentolie werd 0,8 procent duurder op 103,09 dollar per vat. De euro was 1,0702 dollar waard, tegen 1,0708 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag licht lager gesloten door groeiende twijfels over een spoedige oplossing voor het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook de stijgende olieprijzen drukten de stemming bij beleggers.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Fed-bestuurder Beth Hammack zegt dat mogelijk meerdere renteverhogingen nodig zijn om de inflatie in de Verenigde Staten terug te brengen naar de doelstelling van 2 procent van de Amerikaanse centrale bank. Ze wil echter niet vooruitlopen op waar de rente uiteindelijk moet uitkomen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag op de hoogste stand ooit gesloten. Het slotrecord van afgelopen dinsdag van 1112,49 werd dankzij een plus van 0,2 procent iets aangescherpt, tot 1113,35 punten. Verder was er weinig beweging op de Europese beurzen.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven ziet de gevolgen van laagwater verergeren, blijkt uit vervoerscijfers van Havenbedrijf Rotterdam over afgelopen week. Het vervoerde volume van en naar de haven via de Rijn is verder afgenomen en inmiddels meer dan 10 procent lager dan normaal.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe week. De hoop op een spoedig akkoord van de Verenigde Staten en Iran over de heropening van de Straat van Hormuz nam af, nadat Iran verklaarde niet te onderhandelen met de VS. Ook zei Iran alleen met de VS te willen praten als aan het eisenpakket van het land wordt voldaan.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Zonnepanelen in Nederland produceren woensdag minder door de gedeeltelijke zonsverduistering. Hoogspanningsnetbeheerder TenneT verwacht maandag dat dit enkele honderden megawatt minder zal zijn. Een megawatt kan zo'n duizend huishoudens tegelijkertijd van stroom voorzien.
7 uur geledenZOETERMEER/AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie heeft minder last van laagwater dan de Duitse economie, dat zegt ING-econoom Rico Luman. In Nederland zijn er door het uitgebreide vaarwegennetwerk meer alternatieve routes dan in Duitsland en bovendien is een groot deel van Nederland nog relatief goed bevaarbaar, legt hij uit.
9 uur geleden