Uitzender Randstad in kopgroep herstellende AEX
AMSTERDAM (ANP) - Randstad behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers op de Amsterdamse beurs. Het uitzendconcern profiteerde in het eerste kwartaal volop van de grote vraag naar personeel vanwege het sterke economische herstel na de coronacrisis en zag de omzet en winst stijgen. De Europese beurzen veerden wat op na de recente zware verliezen. Beleggers trokken zich onder meer op aan het herstel op Wall Street.
Ook de toezegging van de Chinese centrale bank om meer steun te bieden om de economische impact van de lockdowns in delen van het land te verzachten, bood enige steun aan de aandelenhandel. Verder wordt vooral uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse techbedrijven Microsoft en Google-moederbedrijf Alphabet, die na de slotbel in New York naar buiten komen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,9 procent hoger op 705,19 punten. De hoofdindex verloor een dag eerder 2,5 procent. De MidKap won 0,3 procent tot 1041,27 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,8 procent.
Philips
Randstad dikte 3 procent aan. De uitzender zag de kwartaalomzet met een vijfde stijgen tot 6,6 miljard euro. Onder de streep bleef 280 miljoen euro over. Topman Sander van 't Noordende sprak in een toelichting van een sterke start van het jaar. Analisten van KBC Securities verhoogden het advies voor Randstad naar kopen in een reactie op de resultaten.
Philips won 0,2 procent. Het zorgtechnologiebedrijf raakte maandag ruim 11 procent kwijt na een tegenvallende kwartaalupdate, waarin werd aangekondigd dat Philips meer geld opzij moet zetten vanwege de problemen met de beademingsapparaten. Daarnaast meldde het bedrijf dat het Amerikaanse OM bij meerdere Amerikaanse Philips-dochters, waaronder Respironics, informatie heeft opgevraagd over de terugroepactie van de apparaten.
UBS
In Zürich won UBS 0,9 procent. De Zwitserse bank, die wordt geleid door voormalig ING-topman Ralph Hamers, heeft in het eerste kwartaal een hogere winst behaald. In Madrid vielen de resultaten van de Spaanse bank Santander (plus 3 procent) in de smaak. AB Foods zakte 5 procent in Londen na een handelsupdate. Het Britse moederbedrijf van kledingketen Primark ontkomt er naar eigen zeggen vanwege de hoge inflatie niet aan om de prijzen voor sommige artikelen te verhogen.
De olieprijzen veerden wat op na de recente forse prijsdalingen. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent meer op 99,13 dollar. Brentolie werd 0,8 procent duurder op 103,09 dollar per vat. De euro was 1,0702 dollar waard, tegen 1,0708 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ING meldt dat een deel van zijn klanten mogelijk is geraakt door een datalek bij een logistieke partner. Het gaat volgens de bank om een groep klanten die met gespaarde punten bij ING een fysiek product heeft besteld dat is thuisbezorgd, bijvoorbeeld een koffer of barbecue. Bankrekeningen, betaalgegevens, spaargelden, financiële gegevens of inloggegevens van klanten en de systemen van ING zouden er niet bij betrokken zijn.
19 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse luchtvaartmaatschappij easyJet wordt overgenomen door de Amerikaanse investeringsmaatschappij Apollo Global Management voor een bedrag van 5,7 miljard pond, omgerekend ruim 6,6 miljard euro. Apollo betaalt 7,15 pond per aandeel in contanten voor easyJet.
37 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Sandisk en Western Digital zijn donderdag onderuitgegaan op de beurzen in New York. De fabrikanten van geheugenchips en dataopslagapparatuur deden afgelopen kwartaal opnieuw goede zaken door de sterke groei van datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). De vooruitzichten van beide bedrijven voor het huidige kwartaal voldeden echter niet aan de hoge marktverwachtingen. Sandisk zakte 13 procent en Western Digital raakte 19 procent kwijt. Beide aandelen zijn dit jaar hard gestegen door de AI-opmars.
1 uur geledenMIAMI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van onder meer Burger King heeft het afgelopen kwartaal meer verdiend met de verkoop van Whoppers en ander fastfood van zijn ketens. Het bedrijf, Restaurant Brands International (RBI), boekte in de eerste helft van dit jaar meer omzet en winst, mede door goede resultaten bij Burger King.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Warner Bros. Discovery merkt de gevolgen van het verliezen van de uitzendrechten van de Amerikaanse basketbalcompetitie en het uitblijven van groot filmsucces. Het moederbedrijf van onder meer HBO, TNT en CNN heeft het afgelopen kwartaal minder omzet geboekt dan in dezelfde periode een jaar geleden.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse drankenconcern Diageo gaat de komende drie jaar zo'n 1 miljard dollar besparen. Dat heeft topman Dave Lewis van het bedrijf achter merken als Guinness, Smirnoff en Johnnie Walker bekendgemaakt. Lewis voorspelt groei voor de distilleerder en richt zich op herstel op de Noord-Amerikaanse markt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft TOTO Winkel en Betcity aangesproken op een overtreding van het rolmodellenverbod. In beide gevallen maakten de aanbieders volgens de Ksa gebruik van herkenbare verwijzingen naar bekende beroepsvoetballers. Eerder werd aanbieder TonyBet voor hetzelfde vergrijp aangesproken.
4 uur geleden