Uitzender Randstad bij stijgers in AEX na resultaten
AMSTERDAM (ANP) - Randstad behoorde dinsdag tot de stijgers op de Amsterdamse beurs. De uitzender zag de omzet en winst dalen in het derde kwartaal. Topman Sander van 't Noordende sprak van aanhoudende uitdagende macro-economische omstandigheden in het afgelopen kwartaal. Randstad kondigde ook aan de kleinere branchegenoot Zorgwerk te kopen voor ongeveer 323 miljoen euro. Met de overname wil de uitzender de positie in de zorgsector versterken. Ook kijkt het bedrijf naar meer overnames in groeimarkten als finance, tech en gezondheidszorg. Het aandeel steeg 4 procent.
Ondanks de stevige koerswinst van Randstad noteerde de AEX-index in de ochtendhandel onveranderd op 898,44 punten. De hoofdindex verloor maandag 0,6 procent, mede door een flink koersverlies van Besi. De MidKap bleef ongewijzigd op 893,59 punten. De beurzen in Londen en Parijs verloren tot 0,3 procent. De DAX in Frankfurt steeg 0,5 procent.
De chipbedrijven ASMI en ASML waren de sterkste stijgers bij de Amsterdamse hoofdfondsen, met winst van ruim 1 procent. Branchegenoot Besi won 0,3 procent. Het chipbedrijf, dat woensdag met cijfers komt, zakte een dag nog eerder ruim 2 procent. ING sloot de rij met een verlies van dik 1 procent.
JDE Peet's in de plus
JDE Peet's daalde 0,4 procent. De eigenaar van Douwe Egberts werd maandag 16 procent meer waard. De koerssprong volgde op het nieuws dat grootaandeelhouder JAB zijn belang in het koffie- en theeconcern heeft uitgebreid, waarbij de aandelen werden gekocht tegen een hogere prijs dan de beurskoers.
Ebusco (min 6 procent) zakte verder weg. De noodlijdende fabrikant van elektrische bussen kelderde maandag al 20 procent, nadat het bedrijf liet weten naar de rechter te zijn gestapt om klant Qbuzz te dwingen een order van 45 bussen toch te betalen. Het verlies van de order zou volgens Ebusco flinke druk leggen op de financiële middelen. Ebusco kampt met productieproblemen en grote verliezen. Om te overleven wil het bedrijf geld ophalen door aandelen uit te geven. De aandeelhouders moeten daar deze week toestemming voor geven.
Euro- en oliekoersen
In Frankfurt steeg SAP 5 procent. Het Duitse softwareconcern verhoogde zijn verwachtingen voor het hele jaar, na sterke kwartaalcijfers.
De euro was 1,0827 dollar waard, tegen 1,0823 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 70,50 dollar. Brentolie werd 0,7 procent goedkoper op 73,81 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMERSFOORT (ANP) - Mensen die in deeltijd werken voor het minimumloon dreigen er in hun nettosalaris op achteruit te gaan. Dat meldt salaris- en hr-platform Youforce op basis van eigen berekeningen naar aanleiding van de Prinsjesdagplannen.
57 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - ChatGPT-maker OpenAI werkt met zijn concurrenten Anthropic en Google DeepMind samen om veiligheidsproblemen rond kunstmatige intelligentie (AI) aan te pakken. De AI-bedrijven overleggen gezamenlijk over maatregelen, na groeiende bezorgdheid dat de technologie een bedreiging vormt voor de economie en veiligheid.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag licht lager geëindigd. Beleggers hadden oog voor de begrotingsplannen die het kabinet dinsdag presenteerde, maar richtten de blik vooral op zorgen over de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) en de stijgende olieprijzen. De chipbedrijven ASMI (min 1,2 procent) en ASML (min 0,7 procent) hoorden bij de dalers. Oliebedrijf Shell en maritiem oliedienstverlener SBM Offshore profiteerden van de hogere olieprijzen en voerden de stijgers in de Amsterdamse hoofdindex aan met plussen van 1,9 en 2,1 procent.
2 uur geledenYANBU (ANP/RTR) - Het laden van olie in de Saudische havenstad Yanbu aan de Rode Zee is opgeschort. Dat melden scheepvaartbronnen aan persbureau Reuters. Enkele dagen geleden werd de belangrijke oost-westelijke pijpleiding uit voorzorg stilgelegd na een aanval met drones. Via deze pijpleiding wordt normaal olie vervoerd van de Perzische Golf naar de havenstad aan de Rode Zee om vanuit daar geëxporteerd te worden.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ziggo mikt erop in mei of september volgend jaar naar de beurs in Amsterdam te gaan. Die maanden ziet het telecombedrijf als de meest voor de hand liggende voor een beursgang, is dinsdag bekendgemaakt.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU wordt te weinig gedaan om groenten- en fruittelers lid te laten zijn van een producentenorganisatie, waarmee ze de strijd kunnen aangaan met grote detailhandelaren. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Alleen in Nederland en België zijn dit soort organisaties groot genoeg om vanuit een sterke positie te onderhandelen, aldus de rekenkamer.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU wordt te weinig gedaan om groenten- en fruittelers lid te laten zijn van een producentenorganisatie, waarmee ze de strijd kunnen aangaan met grote detailhandelaren. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Alleen in Nederland en België zijn dit soort organisaties groot genoeg om vanuit een sterke positie te onderhandelen, aldus de rekenkamer.
3 uur geleden