Uitzender Randstad bij stijgers in AEX na resultaten
AMSTERDAM (ANP) - Randstad behoorde dinsdag tot de stijgers op de Amsterdamse beurs. De uitzender zag de omzet en winst dalen in het derde kwartaal. Topman Sander van 't Noordende sprak van aanhoudende uitdagende macro-economische omstandigheden in het afgelopen kwartaal. Randstad kondigde ook aan de kleinere branchegenoot Zorgwerk te kopen voor ongeveer 323 miljoen euro. Met de overname wil de uitzender de positie in de zorgsector versterken. Ook kijkt het bedrijf naar meer overnames in groeimarkten als finance, tech en gezondheidszorg. Het aandeel steeg 4 procent.
Ondanks de stevige koerswinst van Randstad noteerde de AEX-index in de ochtendhandel onveranderd op 898,44 punten. De hoofdindex verloor maandag 0,6 procent, mede door een flink koersverlies van Besi. De MidKap bleef ongewijzigd op 893,59 punten. De beurzen in Londen en Parijs verloren tot 0,3 procent. De DAX in Frankfurt steeg 0,5 procent.
De chipbedrijven ASMI en ASML waren de sterkste stijgers bij de Amsterdamse hoofdfondsen, met winst van ruim 1 procent. Branchegenoot Besi won 0,3 procent. Het chipbedrijf, dat woensdag met cijfers komt, zakte een dag nog eerder ruim 2 procent. ING sloot de rij met een verlies van dik 1 procent.
JDE Peet's in de plus
JDE Peet's daalde 0,4 procent. De eigenaar van Douwe Egberts werd maandag 16 procent meer waard. De koerssprong volgde op het nieuws dat grootaandeelhouder JAB zijn belang in het koffie- en theeconcern heeft uitgebreid, waarbij de aandelen werden gekocht tegen een hogere prijs dan de beurskoers.
Ebusco (min 6 procent) zakte verder weg. De noodlijdende fabrikant van elektrische bussen kelderde maandag al 20 procent, nadat het bedrijf liet weten naar de rechter te zijn gestapt om klant Qbuzz te dwingen een order van 45 bussen toch te betalen. Het verlies van de order zou volgens Ebusco flinke druk leggen op de financiële middelen. Ebusco kampt met productieproblemen en grote verliezen. Om te overleven wil het bedrijf geld ophalen door aandelen uit te geven. De aandeelhouders moeten daar deze week toestemming voor geven.
Euro- en oliekoersen
In Frankfurt steeg SAP 5 procent. Het Duitse softwareconcern verhoogde zijn verwachtingen voor het hele jaar, na sterke kwartaalcijfers.
De euro was 1,0827 dollar waard, tegen 1,0823 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 70,50 dollar. Brentolie werd 0,7 procent goedkoper op 73,81 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De olieproducerende landen van OPEC+ stemmen tijdens hun vergadering volgende week zondag waarschijnlijk in met een nieuwe verhoging van de productiequota vanaf september. Dat zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. De oorlog in het Midden-Oosten belemmert sommige landen wel om meer olie op te pompen.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Chocoladefabrikant Lindt & Sprüngli is in de Verenigde Staten aangeklaagd door een activistisch advocatenkantoor. Het Zwitserse bedrijf wordt beschuldigd van het onterecht promoten van zijn inspanningen om kinderarbeid in Ghana en Ivoorkust te bestrijden. Lindt, dat ook in Nederland chocoladeproducten verkoopt, haalt zijn cacao uit deze twee landen.
11 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Meerdere partijen hebben interesse getoond in een overname van het Nederlandse advies- en ingenieursbureau Arcadis. Een van hen is de Canadese branchegenoot WSP Global. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag flink lager gesloten. Ook op andere Europese beurzen was de stemming negatief. Beleggers reageerden onder meer op de flinke stijging van de olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De prijs van Brentolie steeg daardoor naar boven de 100 dollar per vat.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) heeft donderdag de tien mogelijke ontwerpen voor het nieuwe eurobiljet gepresenteerd. Europeanen wordt nu gevraagd hun mening te geven over de verschillende opties. De raad van bestuur van de ECB neemt aan het eind van dit jaar een definitief besluit over het nieuwe ontwerp. De nieuwe eurobiljetten komen in de jaren daarna in omloop.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, en elektrische-autofabrikant Tesla stonden donderdag bij de dalers op de beurzen in New York, na publicatie van de resultaten. Alphabet presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht door de sterke groei van zijn cloudactiviteiten. Het bedrijf kondigde echter aan nog meer te investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Beleggers vragen zich af of de enorme investeringen in AI ook rendementen zullen opleveren.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) verwacht dat de stijging van de energieprijzen de inflatie waarschijnlijk tot in de eerste helft van volgend jaar hoog houdt. Dat heeft ze donderdag gezegd in een toelichting op het besluit eerder op de dag om de rente in de eurozone onveranderd te laten.
5 uur geleden