Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitzender Randstad bij stijgers in AEX na resultaten

Uitzender Randstad bij stijgers in AEX na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Randstad behoorde dinsdag tot de stijgers op de Amsterdamse beurs. De uitzender zag de omzet en winst dalen in het derde kwartaal. Topman Sander van 't Noordende sprak van aanhoudende uitdagende macro-economische omstandigheden in het afgelopen kwartaal. Randstad kondigde ook aan de kleinere branchegenoot Zorgwerk te kopen voor ongeveer 323 miljoen euro. Met de overname wil de uitzender de positie in de zorgsector versterken. Ook kijkt het bedrijf naar meer overnames in groeimarkten als finance, tech en gezondheidszorg. Het aandeel steeg 4 procent.

Ondanks de stevige koerswinst van Randstad noteerde de AEX-index in de ochtendhandel onveranderd op 898,44 punten. De hoofdindex verloor maandag 0,6 procent, mede door een flink koersverlies van Besi. De MidKap bleef ongewijzigd op 893,59 punten. De beurzen in Londen en Parijs verloren tot 0,3 procent. De DAX in Frankfurt steeg 0,5 procent.

De chipbedrijven ASMI en ASML waren de sterkste stijgers bij de Amsterdamse hoofdfondsen, met winst van ruim 1 procent. Branchegenoot Besi won 0,3 procent. Het chipbedrijf, dat woensdag met cijfers komt, zakte een dag nog eerder ruim 2 procent. ING sloot de rij met een verlies van dik 1 procent.

JDE Peet's in de plus

JDE Peet's daalde 0,4 procent. De eigenaar van Douwe Egberts werd maandag 16 procent meer waard. De koerssprong volgde op het nieuws dat grootaandeelhouder JAB zijn belang in het koffie- en theeconcern heeft uitgebreid, waarbij de aandelen werden gekocht tegen een hogere prijs dan de beurskoers.

Ebusco (min 6 procent) zakte verder weg. De noodlijdende fabrikant van elektrische bussen kelderde maandag al 20 procent, nadat het bedrijf liet weten naar de rechter te zijn gestapt om klant Qbuzz te dwingen een order van 45 bussen toch te betalen. Het verlies van de order zou volgens Ebusco flinke druk leggen op de financiële middelen. Ebusco kampt met productieproblemen en grote verliezen. Om te overleven wil het bedrijf geld ophalen door aandelen uit te geven. De aandeelhouders moeten daar deze week toestemming voor geven.

Euro- en oliekoersen

In Frankfurt steeg SAP 5 procent. Het Duitse softwareconcern verhoogde zijn verwachtingen voor het hele jaar, na sterke kwartaalcijfers.

De euro was 1,0827 dollar waard, tegen 1,0823 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 70,50 dollar. Brentolie werd 0,7 procent goedkoper op 73,81 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ECB beoordeelt effect wisselkoers euro op prijzen in maart

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) beoordeelt de effecten van de recente stijging van de euro op de groei van de consumentenprijzen in haar kwartaalprognoses die in maart worden verwacht. Dat zei ECB-bestuurslid Piero Cipollone tegen het Cypriotische nieuwsagentschap CNA.

12 uur geleden
Concurrent Novo Nordisk stopt met verkoop namaakversie afslankpil

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.

15 uur geleden
Topman Washington Post vertrekt na groot banenverlies bij krant

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.

17 uur geleden
Batterijbedrijf ACC schrapt plannen voor bouw Europese fabrieken

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.

1 dag geleden
Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 dag geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

1 dag geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

1 dag geleden