Uitzendconcern Randstad presenteert kwartaalcijfers
AMSTERDAM (ANP) - Randstad presenteert dinsdag de cijfers over het tweede kwartaal. Doordat lockdownmaatregelen in veel landen werden versoepeld, was er mogelijk behoefte aan meer personeel, daartegenover staat dat sommige sectoren te kampen hadden met krapte op de arbeidsmarkt. Analisten verwachten dat de omzet van het uitzendconcern flink is gegroeid ten opzichte van vorig jaar, maar nog niet het niveau heeft bereikt van voor de coronacrisis.
De uitzendsector is een goede graadmeter voor hoe het gaat met de economie en in de meeste sectoren is sprake van stevige groei. Topman Jacques van den Broek waarschuwde eerder voor krapte op de arbeidsmarkt in sommige regio's. Die liet zich eerder dit jaar al voelen in Nederland en de Verenigde Staten, voor het bedrijf belangrijke markten.
In Nederland is het voor werkgevers in onder meer de zorg, het onderwijs en in de horeca moeilijk om personeel te vinden. Volgens Van den Broek moest er meer gebeuren op het gebied van omscholing en opleiding. In het eerste kwartaal nam Randstad zelf nog duizend nieuwe medewerkers aan om werkzoekenden aan een baan te helpen.
Meer uit Financieel
BOISE (ANP/BLOOMBERG) - Micron Technology gaat zijn medewerkers in Taiwan belonen met een contante bonus van 1 miljoen Taiwanese dollar (ruim 27.000 euro) plus een beloning in aandelen van het bedrijf. Dit gebeurt nadat lokale vakbonden hadden aangedrongen op een extra uitkering als erkenning voor de bijdrage van het personeel aan de enorme winsten van de Amerikaanse chipfabrikant, die profiteert van de grote investeringen in datacenters en infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI).
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Steeds meer Amerikaanse politici dringen aan op nieuwe regels om AI-systemen aan banden te leggen. De oproepen volgen op waarschuwingen van twee onderzoekers van Anthropic, die stellen dat de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) in de nabije toekomst kan leiden tot het uitsterven van de mensheid.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in juli opnieuw gestegen na een groei in juni. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) hebben bedrijven vooral meer machines en apparaten uitgevoerd. Ook de export van chemische producten en transportmiddelen was hoger. De exportgroei kwam uit op 2,1 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in augustus op jaarbasis met 9 procent toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 304 bedrijven failliet. Dat zijn 24 faillissementen meer dan in dezelfde maand een jaar eerder, en 38 meer dan in juli.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI overweegt de ontwikkeling van geavanceerde kunstmatige intelligentie af te remmen. Bronnen van persbureau Bloomberg melden dat topman Sam Altman dat deze week tijdens een vergadering aan zijn medewerkers heeft laten weten.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond CNV zet in op een loonsverhoging van 3 tot 5,5 procent bij de nieuwe cao-onderhandelingen. Deze looneis is vergelijkbaar met de eis uit het cao-seizoen vorig jaar, toen de vakbond ging voor een verhoging van 3,5 tot 5 procent. Daarnaast wil CNV de reiskostenvergoeding verhogen naar 25 cent per kilometer in alle cao's.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag opnieuw met verliezen gesloten. De stemming op Wall Street werd gedrukt door de verder stijgende olieprijzen, waardoor de inflatiezorgen nog meer toenamen. De olieprijzen stegen meer dan 6 procent en staan nu op de hoogste niveaus sinds mei. Brentolie steeg tot 108 dollar per vat en Amerikaanse olie kost ruim 102 dollar per vat.
10 uur geleden