Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitzendbureaus kregen 1,5 miljoen euro aan boetes van inspectie

Uitzendbureaus kregen 1,5 miljoen euro aan boetes van inspectie

DEN HAAG (ANP) - Uitzendbureaus en hun klanten zijn de afgelopen drie jaar honderden keren in de fout gegaan, meldt de Arbeidsinspectie. In die periode legde de toezichthouder uitzendbureaus voor 1,5 miljoen euro aan boetes op. Bij strafzaken vanwege malafide uitzendconstructies die de inspectie aan het Openbaar Ministerie overdroeg, heeft justitie 3,2 miljoen euro aan illegaal verkregen winsten geïnd.

Van 2020 tot en met 2022 ontdekte de Arbeidsinspectie bij 873 werkgevers een overtreding. Twee soorten overtredingen staken er daarbij bovenuit, meldt de toezichthouder op zijn website. Zo stelden werkgevers vaak de identiteit niet vast van werknemers, terwijl dit wel verplicht is voor uitzendbureaus. Daarnaast was er vaak sprake van onderbetaling.

In Nederland zijn ruim 16.000 uitzendbureaus actief, waar jaarlijks bijna 1 miljoen mensen voor werken. De Arbeidsinspectie deed vooral onderzoek naar mogelijke misstanden in sectoren waar uitzendkrachten laagbetaald werk doen, zoals in de horeca, land- en tuinbouw, industrie, de bouw en logistiek. Daar zijn volgens de inspectie de risico's op overtredingen het grootst, onder andere omdat hier vaak arbeidsmigranten werken. Zij spreken vaak geen Nederlands of kennen de plaatselijke wetgeving niet, waardoor ze kwetsbaar zijn.

De Arbeidsinspectie signaleert ook een stijging van het aantal overtredingen van de wetgeving voor het inschakelen van buitenlandse werknemers van buiten de Europese Unie. Ook ziet de toezichthouder dat uitzendbureaus die arbeidsmigranten laten meebetalen voor hun huisvesting vaak het maximaal toegestane bedrag innen. Het gaat dan om 25 procent van het minimumloon.

Meer uit Financieel

KPN eist dat Ziggo stopt met 'misleidend gebruik' term glasvezel

DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.

1 uur geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

2 uur geleden
Odido wil niet zeggen of data slachtoffers stalking zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.

2 uur geleden
ChatGPT-maker OpenAI haalt 110 miljard op bij financieringsronde

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.

4 uur geleden
Netflix flink hoger op Wall Street na afzien bod op Warner

NEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.

4 uur geleden
Macron noemt doorgaan Mercosur onaangename verrassing

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.

5 uur geleden
Hypotheekrente daalt zeven weken op rij

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.

7 uur geleden