Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitzendbureaus kregen 1,5 miljoen euro aan boetes van inspectie

Uitzendbureaus kregen 1,5 miljoen euro aan boetes van inspectie

DEN HAAG (ANP) - Uitzendbureaus en hun klanten zijn de afgelopen drie jaar honderden keren in de fout gegaan, meldt de Arbeidsinspectie. In die periode legde de toezichthouder uitzendbureaus voor 1,5 miljoen euro aan boetes op. Bij strafzaken vanwege malafide uitzendconstructies die de inspectie aan het Openbaar Ministerie overdroeg, heeft justitie 3,2 miljoen euro aan illegaal verkregen winsten geïnd.

Van 2020 tot en met 2022 ontdekte de Arbeidsinspectie bij 873 werkgevers een overtreding. Twee soorten overtredingen staken er daarbij bovenuit, meldt de toezichthouder op zijn website. Zo stelden werkgevers vaak de identiteit niet vast van werknemers, terwijl dit wel verplicht is voor uitzendbureaus. Daarnaast was er vaak sprake van onderbetaling.

In Nederland zijn ruim 16.000 uitzendbureaus actief, waar jaarlijks bijna 1 miljoen mensen voor werken. De Arbeidsinspectie deed vooral onderzoek naar mogelijke misstanden in sectoren waar uitzendkrachten laagbetaald werk doen, zoals in de horeca, land- en tuinbouw, industrie, de bouw en logistiek. Daar zijn volgens de inspectie de risico's op overtredingen het grootst, onder andere omdat hier vaak arbeidsmigranten werken. Zij spreken vaak geen Nederlands of kennen de plaatselijke wetgeving niet, waardoor ze kwetsbaar zijn.

De Arbeidsinspectie signaleert ook een stijging van het aantal overtredingen van de wetgeving voor het inschakelen van buitenlandse werknemers van buiten de Europese Unie. Ook ziet de toezichthouder dat uitzendbureaus die arbeidsmigranten laten meebetalen voor hun huisvesting vaak het maximaal toegestane bedrag innen. Het gaat dan om 25 procent van het minimumloon.

Meer uit Financieel

Consumentenbond kritisch op prijsverhogingen KPN en Ziggo

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond is kritisch op prijsverhogingen die telecomaanbieders KPN en Ziggo hebben aangekondigd. De belangenbehartiger betwijfelt of die rechtmatig zijn en wil beide bedrijven erover spreken.

8 minuten geleden
ACM: grootverbruikers betalen in 2027 iets meer voor gastransport

DEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriële afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.

1 uur geleden
Snelle rouwpost wordt extra duur door prijsverhoging PostNL

DEN HAAG (ANP) - PostNL gaat extra geld vragen voor rouwpost die nabestaanden met spoed willen versturen. Vanaf 12 juli kost dat per brief 3,25 euro, bevestigt de post- en pakketbezorger. Wie dat extra geld niet wil of kan betalen, moet rouwkaarten via de normale post versturen waar PostNL door een versoepeling van de regels langer over mag doen.

1 uur geleden
Brussel vreest staatssteun bij Chinese overname MediaMarkt-moeder

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.

3 uur geleden
Brussel vreest staatssteun bij Chinese overname MediaMarkt-moeder

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.

3 uur geleden
Bandenfabrikant Michelin schrapt tot 1500 banen in Frankrijk

CLERMONT-FERRAND (ANP) - De Franse bandenfabrikant Michelin is van plan de komende drie jaar tot 1500 banen te schrappen in Frankrijk. Daarmee wil het bedrijf de kosten verminderen en de organisatie vereenvoudigen.

3 uur geleden
EU legt Temu boete van 200 miljoen op om illegale producten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie legt de Chinese webwinkel Temu een boete van 200 miljoen euro op. Brussel doet dat omdat het bedrijf nalaat de verkoop van illegale producten van het platform te weren. Daarmee overtreedt de webwinkel de digitale wetgeving van de EU, concludeert de Commissie.

3 uur geleden