Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitzendbureaus kregen 1,5 miljoen euro aan boetes van inspectie

Uitzendbureaus kregen 1,5 miljoen euro aan boetes van inspectie

DEN HAAG (ANP) - Uitzendbureaus en hun klanten zijn de afgelopen drie jaar honderden keren in de fout gegaan, meldt de Arbeidsinspectie. In die periode legde de toezichthouder uitzendbureaus voor 1,5 miljoen euro aan boetes op. Bij strafzaken vanwege malafide uitzendconstructies die de inspectie aan het Openbaar Ministerie overdroeg, heeft justitie 3,2 miljoen euro aan illegaal verkregen winsten geïnd.

Van 2020 tot en met 2022 ontdekte de Arbeidsinspectie bij 873 werkgevers een overtreding. Twee soorten overtredingen staken er daarbij bovenuit, meldt de toezichthouder op zijn website. Zo stelden werkgevers vaak de identiteit niet vast van werknemers, terwijl dit wel verplicht is voor uitzendbureaus. Daarnaast was er vaak sprake van onderbetaling.

In Nederland zijn ruim 16.000 uitzendbureaus actief, waar jaarlijks bijna 1 miljoen mensen voor werken. De Arbeidsinspectie deed vooral onderzoek naar mogelijke misstanden in sectoren waar uitzendkrachten laagbetaald werk doen, zoals in de horeca, land- en tuinbouw, industrie, de bouw en logistiek. Daar zijn volgens de inspectie de risico's op overtredingen het grootst, onder andere omdat hier vaak arbeidsmigranten werken. Zij spreken vaak geen Nederlands of kennen de plaatselijke wetgeving niet, waardoor ze kwetsbaar zijn.

De Arbeidsinspectie signaleert ook een stijging van het aantal overtredingen van de wetgeving voor het inschakelen van buitenlandse werknemers van buiten de Europese Unie. Ook ziet de toezichthouder dat uitzendbureaus die arbeidsmigranten laten meebetalen voor hun huisvesting vaak het maximaal toegestane bedrag innen. Het gaat dan om 25 procent van het minimumloon.

Meer uit Financieel

ASML nodigt Elon Musk uit voor besloten technologie-evenement

VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.

5 uur geleden
Topman Rosneft: bedrijven VS profiteren van blokkade Hormuz

SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.

6 uur geleden
Franse meelindustrie in problemen door goedkope import

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.

7 uur geleden
Netflix benoemt nieuwe voorzitter na vertrek medeoprichter

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.

9 uur geleden
Media: staten VS willen overname Warner door Paramount blokkeren

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.

11 uur geleden
Dieprode cijfers voor beurzen New York, Nasdaq keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.

21 uur geleden
FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

23 uur geleden