Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitzendbureaus kregen 1,5 miljoen euro aan boetes van inspectie

Uitzendbureaus kregen 1,5 miljoen euro aan boetes van inspectie

DEN HAAG (ANP) - Uitzendbureaus en hun klanten zijn de afgelopen drie jaar honderden keren in de fout gegaan, meldt de Arbeidsinspectie. In die periode legde de toezichthouder uitzendbureaus voor 1,5 miljoen euro aan boetes op. Bij strafzaken vanwege malafide uitzendconstructies die de inspectie aan het Openbaar Ministerie overdroeg, heeft justitie 3,2 miljoen euro aan illegaal verkregen winsten geïnd.

Van 2020 tot en met 2022 ontdekte de Arbeidsinspectie bij 873 werkgevers een overtreding. Twee soorten overtredingen staken er daarbij bovenuit, meldt de toezichthouder op zijn website. Zo stelden werkgevers vaak de identiteit niet vast van werknemers, terwijl dit wel verplicht is voor uitzendbureaus. Daarnaast was er vaak sprake van onderbetaling.

In Nederland zijn ruim 16.000 uitzendbureaus actief, waar jaarlijks bijna 1 miljoen mensen voor werken. De Arbeidsinspectie deed vooral onderzoek naar mogelijke misstanden in sectoren waar uitzendkrachten laagbetaald werk doen, zoals in de horeca, land- en tuinbouw, industrie, de bouw en logistiek. Daar zijn volgens de inspectie de risico's op overtredingen het grootst, onder andere omdat hier vaak arbeidsmigranten werken. Zij spreken vaak geen Nederlands of kennen de plaatselijke wetgeving niet, waardoor ze kwetsbaar zijn.

De Arbeidsinspectie signaleert ook een stijging van het aantal overtredingen van de wetgeving voor het inschakelen van buitenlandse werknemers van buiten de Europese Unie. Ook ziet de toezichthouder dat uitzendbureaus die arbeidsmigranten laten meebetalen voor hun huisvesting vaak het maximaal toegestane bedrag innen. Het gaat dan om 25 procent van het minimumloon.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

4 uur geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

4 uur geleden
Air France vliegt weer naar Dubai

PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

6 uur geleden
Omboeken reizigers in Midden-Oosten lastig voor KLM

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.

7 uur geleden
AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

8 uur geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

9 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

21 uur geleden