Uitzendbureaus ABU koppelen huur los van arbeidscontract
LIJNDEN (ANP) - Uitzendbureaus die lid zijn van koepelorganisatie ABU verplichten zich voortaan om het arbeidscontract voor arbeidsmigranten te scheiden van het huurcontract. Dit moet voorkomen dat uitzendkrachten uit het buitenland meteen dakloos raken als ze hun baan verliezen.
Een woordvoerster van ABU zegt dat veel leden de huur en het arbeidscontract al scheiden. Het zou dus vooral om een formalisering gaan. De belangenorganisatie met zo'n 520 uitzendbureaus als lid maakt de stap bekend in de aanloop naar het debat in de Tweede Kamer over goed verhuurderschap.
De ABU zegt zo'n 65 procent van de Nederlandse uitzendbureaus te vertegenwoordigen. Er zijn bij de organisatie vooral zorgen over uitzendbureaus die niet zijn ingeschreven bij de ABU of branchevereniging NBBU.
Onder de radar
Bij dat deel dat "onder de radar" opereert zouden de meeste misstanden met arbeidsmigranten plaatsvinden, bijvoorbeeld op het vlak van uitbuiting of slechte woonomstandigheden, stelt een ABU-woordvoerster. De organisatie pleit daarom al langer voor meer handhaving door de Arbeidsinspectie.
Ook zijn leden van de ABU voorstander van een verplicht certificaat om een uitzendbureau te mogen beginnen. Nu mag nog iedereen een uitzendbureau beginnen, maar een wetsvoorstel dat dit voorjaar naar de Tweede Kamer gaat moet daar verandering in brengen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Snack- en frisdrankproducent PepsiCo ging donderdag omhoog op de aandelenbeurzen in New York, nadat het bedrijf negatiever werd over de te behalen winst. De maker van Doritos, Lay's en Pepsi kampt met hogere kosten, met name in Noord-Amerika. Die drukken op de marges. Het aandeel steeg 1,8 procent.
33 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De Wereldhandelsorganisatie (WTO) is veel optimistischer geworden over de groei van de wereldwijde goederenhandel dit en volgend jaar. Dat komt naar voren uit de nieuwe vooruitzichten die de WTO donderdag heeft gepresenteerd.
37 minuten geledenEDE (ANP) - De prijzen in Nederlandse restaurants en cafés zullen volgend jaar stijgen, verwacht het FoodService Instituut Nederland (FSIN). Ook dit jaar ziet het kennisinstituut een toename van de prijzen in de horecasector en bij supermarkten en speciaalzaken. Dat zorgt ervoor dat de consument kritischer is geworden, stelt FSIN-directeur Patrick Bramer.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Makelaarsvereniging NVM verwacht dat de huizenmarkt voorlopig nog krap zal blijven voor kopers, ondanks het gegroeide aanbod van bestaande huizen in het afgelopen kwartaal vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Dat heeft voorzitter van de vakgroep NVM Wonen Lana Goutsmits-Gerssen donderdag gezegd tijdens het toelichten van de ontwikkelingen op de woningmarkt in het derde kwartaal.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse onlinemodewinkel ASOS meldt dat bij een cyberaanval eerder deze week persoonlijke gegevens van klanten zijn buitgemaakt, waaronder namen en contactgegevens. Dat blijkt uit het eerste onderzoek van het bedrijf.
3 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van Uniqlo, Fast Retailing, is op weg om H&M in te halen als het op een na grootste modewinkelconcern ter wereld. Dankzij winkelopeningen in Europa en Noord-Amerika en relatief eenvoudig ogende kleding die goed aanslaat, stegen de opbrengsten voor de Japanse retailer in een jaar tijd met 17 procent.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De EU en China bereiken geen "allesomvattend akkoord", verwacht minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66). Dat zei hij donderdag in de Tweede Kamer over het overleg dat de twee blokken momenteel in Beijing voeren.
3 uur geleden