Uitzendbureaus ABU koppelen huur los van arbeidscontract
LIJNDEN (ANP) - Uitzendbureaus die lid zijn van koepelorganisatie ABU verplichten zich voortaan om het arbeidscontract voor arbeidsmigranten te scheiden van het huurcontract. Dit moet voorkomen dat uitzendkrachten uit het buitenland meteen dakloos raken als ze hun baan verliezen.
Een woordvoerster van ABU zegt dat veel leden de huur en het arbeidscontract al scheiden. Het zou dus vooral om een formalisering gaan. De belangenorganisatie met zo'n 520 uitzendbureaus als lid maakt de stap bekend in de aanloop naar het debat in de Tweede Kamer over goed verhuurderschap.
De ABU zegt zo'n 65 procent van de Nederlandse uitzendbureaus te vertegenwoordigen. Er zijn bij de organisatie vooral zorgen over uitzendbureaus die niet zijn ingeschreven bij de ABU of branchevereniging NBBU.
Onder de radar
Bij dat deel dat "onder de radar" opereert zouden de meeste misstanden met arbeidsmigranten plaatsvinden, bijvoorbeeld op het vlak van uitbuiting of slechte woonomstandigheden, stelt een ABU-woordvoerster. De organisatie pleit daarom al langer voor meer handhaving door de Arbeidsinspectie.
Ook zijn leden van de ABU voorstander van een verplicht certificaat om een uitzendbureau te mogen beginnen. Nu mag nog iedereen een uitzendbureau beginnen, maar een wetsvoorstel dat dit voorjaar naar de Tweede Kamer gaat moet daar verandering in brengen.
Meer uit Financieel
APELDOORN (ANP) - In het afgelopen halfjaar is een forse stijging te zien van phishing rond onlineboekingsplatformen, met name rond Booking.com. Dat constateert Fraudehelpdesk, die de laatste tijd sowieso beduidend meer meldingen krijgt van fraude waarbij criminelen proberen persoonlijke gegevens of wachtwoorden te ontfutselen.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een bitcoin is weer minder dan 80.000 dollar waard. Door het Amerikaanse banenrapport van vrijdag is een einde gekomen aan de recente opmars van 's werelds grootste cryptomunt.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Elon Musks xAI is er niet in geslaagd een verbod op door kunstmatige intelligentie gegenereerde neppe naaktbeelden te laten schrappen. Een verbod hierop in de staat Minnesota, het eerste in zijn soort in de Verenigde Staten, blijft van kracht terwijl een grondwettelijke zaak van het AI-bedrijf van 's werelds rijkste zakenman doorloopt.
19 uur geledenLAS VEGAS (ANP/BLOOMBERG) - De maker van het bekende computerspel Tetris heeft kritiek geuit op een nieuwe game van het Witte Huis die het klassieke blokstapelspel na-aapt. In het door de regering-Trump naar buiten gebrachte Build the Wall moeten spelers een muur bouwen om te voorkomen dat migranten de Amerikaanse grens oversteken.
19 uur geledenBUNNIK (ANP) - Werkgevers sturen door de hogere brandstofkosten scherper op kosten en kilometers, volgens de Vereniging van Nederlandse Autoleasemaatschappijen (VNA). Duurdere benzine en diesel door de oorlog in het Midden-Oosten zijn met name voor middelgrote werkgevers reden om de overstap naar elektrisch rijden te versnellen en werknemers meer te laten thuiswerken.
20 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. De handel op Wall Street werd bepaald door het belangrijke Amerikaanse banenrapport. De groei van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten was in augustus veel sterker dan verwacht. Daardoor werd de verwachting voor een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand verder versterkt.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een programma opzetten waardoor rundveehouders hun eigen vlees mogen verwerken en direct mogen verkopen aan consumenten. Volgens Trump hoeven rundveehouders daardoor niet meer met grote vleesverwerkende bedrijven en tussenhandelaren te werken en zullen de prijzen van rundvlees dalen.
1 dag geleden