Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Uitzendbranche flink getroffen door coronacrisis'

'Uitzendbranche flink getroffen door coronacrisis'

AMSTERDAM (ANP) - De uitzendbranche wordt dit jaar flink getroffen door de coronacrisis. ABN AMRO verwacht voor die sector een krimp van 12 procent door sluitingen van horeca en winkels. Dat is een grotere klap dan tijdens de financiële crisis in 2009. Toen was sprake van een omzetdaling van 9 procent.

Voor het tweede kwartaal meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) een omzetkrimp in de uitzendbranche van 16,6 procent. "De flexibele schil van werknemers werd als eerste afgestoten", concludeert ABN AMRO.

In 2021 verwacht de bank een licht herstel voor de uitzendbranche van 5 procent ten opzichte van dit jaar. "We verwachten dat de uitzendbranche de aanjager zal zijn van het herstel van de zakelijke dienstverlening als geheel. Zo bevindt deze sector zich door de hoge werkloosheid, ruimere arbeidsmarkt en een economische groei van ruim 2 procent in een goede uitgangssituatie", aldus sectoreconoom Ingrid Laane van de bank.

Voor de hele sector zakelijke dienstverlening verwacht ABN AMRO in 2020 een krimp van 6 procent. Ook de vraag naar schoonmakers en beveiligers loopt terug. Alleen advocaten en fiscalisten kregen tijdelijk extra werk. Zo verrichten ze vaker advieswerk gerelateerd aan de coronacrisis.

Meer uit Financieel

Opnieuw langere wachtrijen op Schiphol door actie beveiligers

SCHIPHOL (ANP) - Reizigers moeten woensdag rekening houden met langere wachttijden bij de security op Schiphol. Beveiligers voeren opnieuw actie voor verbeteringen op de werkvloer. Volgens een woordvoerder van de luchthaven leiden de werkonderbrekingen ertoe dat passagiers gemiddeld zo'n twintig minuten moeten wachten.

1 uur geleden
PostNL mag tarieven volgend jaar opnieuw stevig verhogen

DEN HAAG (ANP) - Het versturen van post kan komend jaar weer flink duurder worden. PostNL mag de tarieven voor het basispakket aan postdiensten in 2027 met bijna 13 procent opschroeven, maakte de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bekend. Het gaat om de sterkste stijging in drie jaar.

1 uur geleden
Van Veldhoven niet bezorgd om weinig gevulde gasopslagen

DEN HAAG (ANP) - Energieminister Stientje van Veldhoven (D66) maakt zich weinig zorgen over de lage vullingsgraad van de gasopslagen. De Gasunie vreest dat het vuldoel voor dit jaar niet wordt gehaald. Vooral tijdens een zeer strenge winter kan dat problemen opleveren.

1 uur geleden
Energiedeskundige verwacht 'zeer hoge gasprijzen' deze winter

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens moeten deze winter rekening houden met "zeer hoge gasprijzen" nu Nederland het vuldoel voor de gasvoorraden niet haalt. "Ik ben niet zozeer bang voor fysieke tekorten, maar vooral voor hele hoge prijzen en de energiearmoede die daaruit kan voortvloeien", zegt energiedeskundige Hans van Cleef van het bureau EqoLibrium. Volgens hem valt niet te zeggen hoe hoog de prijzen kunnen oplopen.

1 uur geleden
Frankrijk versoepelt eisen voor productie lokale kazen om droogte

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk versoepelt tijdelijk de strikte eisen voor de productie van de Franse traditionele lokale kazen vanwege de extreme droogte. Door de droogte en hitte zijn er namelijk problemen ontstaan met het voer voor de koeien die de melk voor die kazen produceren. De regels rond de voeding van koeien worden nu tijdelijk versoepeld, aldus het Franse persbureau AFP.

2 uur geleden
Bill Gates wil beleid tegen risico's AI bespreken met China

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Bill Gates wil later dit jaar de Chinese president Xi Jinping ontmoeten om het met hem te hebben over het beperken van de toenemende risico's van kunstmatige intelligentie. De medeoprichter van Microsoft en miljardair wil hiervoor wereldwijde maatregelen voorstellen.

2 uur geleden
ILT dreigt met dwangsommen om lawaaiige nachtvluchten Schiphol

DEN HAAG (ANP) - De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) dreigt met dwangsommen tegen DHL, El Al en Turkish Airlines om nachtvluchten met lawaaiige toestellen op Schiphol. Tussen 23.00 uur en 07.00 uur mogen veel oudere vliegtuigen niet meer opstijgen en landen. De maatschappijen hebben dit echter toch gedaan, ondanks een eerdere waarschuwing.

2 uur geleden