Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitvoeringsinstantie RVO waarschuwt 27.000 mensen voor datalek

Uitvoeringsinstantie RVO waarschuwt 27.000 mensen voor datalek

DEN HAAG (ANP) - Van ongeveer 27.000 klanten van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) zijn persoonsgegevens mogelijk gelekt via een softwareleverancier van marktonderzoeker Blauw. De uitvoeringsinstantie, die onder het ministerie van Economische Zaken en Klimaat valt, zegt bijna al deze mensen te hebben gewaarschuwd voor het lek.

Het gaat om namen, e-mailadressen en telefoonnummers van voornamelijk ondernemers. De RVO voert tal van regelingen uit waar bedrijven gebruik van kunnen maken en liet via Blauw onderzoeken hoe tevreden ondernemers daarover zijn.

Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat zoekt uit of het datalek ook gevolgen heeft voor processen van het departement, meldt een woordvoerster. Ze kon niet direct aangeven of ook andere organisaties die onder het ministerie vallen last hebben van het lek. Die instellingen zijn namelijk zelfstandig en hebben hun eigen ICT-processen.

RIVM en CIBG

Ook het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en het CIBG maakten gebruik van de diensten van Blauw. De marktonderzoeker heeft laten weten dat gegevens die deze organisaties aanleverden niet zijn geraakt door het lek, meldt een woordvoerder van het verantwoordelijke ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS)

Blauw maakte eerder deze week bekend dat bij een softwareleverancier onbevoegden toegang hebben gehad tot persoonsgegevens. Grote bedrijven als NS, VodafoneZiggo, Nationale Postcode Loterij en een aantal woningcoöperaties waarschuwden al dat gegevens van tienduizenden mensen mogelijk op straat liggen.

Sofwareleverancier Nebu

Blauw kondigde ook een kort geding aan tegen de bewuste softwareleverancier, Nebu. Dat bedrijf uit Wormerveer zou nauwelijks informatie geven over het lek.

Meer uit Binnenland

Twee gewonden aangehouden na steekincident in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Bij een steekincident in Aduard zijn in de nacht van maandag op dinsdag twee gewonden aangehouden. De politie kreeg rond 02.45 uur een melding van een steekincident in een woning aan de Albert Harkemaweg in de plaats even ten noordwesten van de stad Groningen. Een man en een vrouw werden aangetroffen met steek- of snijwonden.

2 uur geleden
Code geel voor mist in noorden en westen

DE BILT (ANP) - In het noorden en westen van het land geldt in de nacht van maandag op dinsdag en dinsdagochtend code geel om plaatselijk dichte, verkeersbelemmerende mist. Soms verbetert het zicht ineens weer, om later weer slechter te worden, waarschuwt het KNMI.

6 uur geleden
Lale Gül: de staat en politie laten me in de steek

HILVERSUM (ANP) - Schrijfster Lale Gül voelt zich "in de steek gelaten door de politie en de staat". Dat zegt Gül in RTL Tonight over de beslissing van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) om haar beveiliging stop te zetten. "Ik ben eigenlijk in volle paniek, ook al zie je dat nu niet aan me", aldus Gül. "Ik ben vooral heel bang, omdat ik dagelijks nog steeds de meest walgelijke doodsbedreigingen krijg. Dat is nooit opgehouden."

9 uur geleden
Raad Den Haag wil Van Zanen nog een termijn als burgemeester

DEN HAAG (ANP) - De gemeenteraad van Den Haag heeft huidig burgemeester Jan van Zanen voorgedragen voor een nieuwe termijn van maximaal zes jaar. De termijn van de 64-jarige VVD'er loopt op 1 juli 2026 af.

9 uur geleden
Hugo de Jonge wil niet dat burgemeester van Terneuzen aftreedt

MIDDELBURG (ANP) - Hugo de Jonge, commissaris van de Koning in Zeeland, heeft de aftredende burgemeester van Terneuzen "indringend verzocht" om niet op te stappen. Dat staat in een brief die De Jonge aan de gemeenteraad van Terneuzen richt. In het "belang van de bestuurbaarheid" van de gemeente Terneuzen kan burgemeester Erik van Merrienboer beter aanblijven, vindt De Jonge.

10 uur geleden
HEMA waarschuwt mensen met allergieën voor roomboter kaasstengels

AMSTERDAM (ANP) - Winkelketen HEMA waarschuwt consumenten voor het ontbreken van de vermelding van sesamzaad en pinda's op de verpakking van roomboter kaasstengels. HEMA raadt mensen die allergisch zijn voor een of beide ingrediënten aan om de kaasstengels niet te eten.

12 uur geleden
Directeur van marathon Rotterdam vertrekt in december

ROTTERDAM (ANP) - Wilbert Lek vertrekt als directeur van de marathon van Rotterdam. Hij meldt op 12 december zijn functie bij organisator Golazo Events Nederland neer te leggen.

13 uur geleden