Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitvoeringsinstantie RVO waarschuwt 27.000 mensen voor datalek

Uitvoeringsinstantie RVO waarschuwt 27.000 mensen voor datalek

DEN HAAG (ANP) - Van ongeveer 27.000 klanten van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) zijn persoonsgegevens mogelijk gelekt via een softwareleverancier van marktonderzoeker Blauw. De uitvoeringsinstantie, die onder het ministerie van Economische Zaken en Klimaat valt, zegt bijna al deze mensen te hebben gewaarschuwd voor het lek.

Het gaat om namen, e-mailadressen en telefoonnummers van voornamelijk ondernemers. De RVO voert tal van regelingen uit waar bedrijven gebruik van kunnen maken en liet via Blauw onderzoeken hoe tevreden ondernemers daarover zijn.

Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat zoekt uit of het datalek ook gevolgen heeft voor processen van het departement, meldt een woordvoerster. Ze kon niet direct aangeven of ook andere organisaties die onder het ministerie vallen last hebben van het lek. Die instellingen zijn namelijk zelfstandig en hebben hun eigen ICT-processen.

RIVM en CIBG

Ook het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en het CIBG maakten gebruik van de diensten van Blauw. De marktonderzoeker heeft laten weten dat gegevens die deze organisaties aanleverden niet zijn geraakt door het lek, meldt een woordvoerder van het verantwoordelijke ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS)

Blauw maakte eerder deze week bekend dat bij een softwareleverancier onbevoegden toegang hebben gehad tot persoonsgegevens. Grote bedrijven als NS, VodafoneZiggo, Nationale Postcode Loterij en een aantal woningcoöperaties waarschuwden al dat gegevens van tienduizenden mensen mogelijk op straat liggen.

Sofwareleverancier Nebu

Blauw kondigde ook een kort geding aan tegen de bewuste softwareleverancier, Nebu. Dat bedrijf uit Wormerveer zou nauwelijks informatie geven over het lek.

Meer uit Binnenland

Bemanning cruiseschip Hondius gaat in komende uren van boord

ROTTERDAM (ANP) - De bemanning van het Nederlandse cruiseschip Hondius gaat de komende uren in kleine groepjes van boord. Volgens een woordvoerster van de GGD Rotterdam-Rijnmond zijn ze nu nog op het schip, dat maandagochtend aanmeerde in de haven van Rotterdam.

1 uur geleden
Techkenners willen transparantie bij besluit overname Solvinity

ROTTERDAM (ANP) - Een groep techkenners heeft in de rechtbank het belang van transparantie benadrukt bij de besluitvorming rond de beoogde overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. "De beoordeling van het grote publieke belang dat is gemoeid met deze zaak, past niet in een achterkamertje van het ministerie van Economische Zaken", zei een advocaat namens de groep journalisten, techexperts en wetenschappers die via de rechter proberen de overname van Solvinity door een Amerikaans bedrijf tegen te houden.

1 uur geleden
Twee Nederlanders op Gaza-flotilla door Israël van boot gehaald

DEN HAAG (ANP) - De Global Sumud Flotilla meldt dat de Nederlandse opvarenden Pieter Rambags en Jesse van Schaik door het Israëlische leger van hun afzonderlijke boten zijn gehaald. "We maken ons grote zorgen om hun gezondheid", zegt delegatiehoofd Marieke Stam. Verspreid over vijf schepen varen er zes Nederlanders mee, van wie er nog vier onderweg naar Gaza zouden zijn.

1 uur geleden
Chat politie offline na verkeerd antwoord over Palestijnen

DEN HAAG (ANP) - De virtuele agent van de politie, chatbot Wout, is offline voor onderhoud na een melding over een "oneffenheid", meldt een woordvoerder van de politie. De onjuistheid bestond eruit dat de chatbot op vragen over aangifte van discriminatie tegen Palestijnen een antwoord gaf over antisemitisme. "Wout leert net als zijn collega's elke dag weer bij", aldus de woordvoerder. Hij noemt de chatbot een "geweldig instrument", waar "zeer regelmatig" nieuwe onderwerpen aan worden toegevoegd.

2 uur geleden
Van mishandeling verdachte vrouwen uit Stadskanaal langer vast

GRONINGEN (ANP) - Twee vrouwen uit Stadskanaal die hun kinderen zouden hebben mishandeld, zitten ook de komende dagen vast. De rechter-commissaris heeft dat maandag besloten. Ze zitten nog steeds in beperkingen, wat betekent dat ze alleen contact met hun advocaat mogen hebben.

3 uur geleden
Jongerenplatform: 120 gesprekken over stress in eerste examenweek

UTRECHT (ANP) - Vrijwilligers van In je bol hebben in de eerste week van de eindexamens zo'n 120 gesprekken gevoerd met scholieren die kampen met prestatiedruk en stress. Dat meldt het jongerenplatform.

3 uur geleden
Fiscus is mogelijk georganiseerde miljoenenfraude op het spoor

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is mogelijk een nieuwe, georganiseerde vorm van fraude op het spoor waarbij "groepen Bulgaarse ingezetenen" betrokken zijn. Voor zover bekend is daardoor 6,7 miljoen euro overgemaakt naar bankrekeningen die alleen gebruikt worden om geld te ontvangen van de fiscus.

4 uur geleden