Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitvinder crompouce sleept na-apers voor rechter

Uitvinder crompouce sleept na-apers voor rechter

UTRECHT (ANP) - Het in korte tijd razend populair geworden crompouce-gebakje wordt inzet van een reeks rechtszaken. De Utrechtse bakker die deze kruising tussen een tompouce en een croissant als eerste op de markt bracht, gaat navolgers voor de rechter slepen.

Ulrika Menig, eigenaar van Bammetje Bakery, beweert de crompouce in 2020 tijdens de coronalockdown te hebben bedacht. Toen klanten in haar Utrechtse bakkerij naar het roze gebakje bleven vragen, besloot ze de merknaam en het product te laten registreren. In 2021 kwam ze met een oranje versie op Koningsdag. Menig schrijft op Instagram: "Ik voelde me door de massale positieve reacties via allerlei media gesterkt en wist dat dit product dat ik ontwikkeld had, een blijvertje was."

Dit jaar groeide de crompouce uit tot een rage, vooral dankzij massale aandacht op sociale media. Bakkers in heel Nederland gingen met het product aan de haal. Zelfs Albert Heijn en Jumbo kwamen met een eigen versie.

Licentie

Tot ergernis van Menig, die een advocaat inschakelde. Het product en de merknaam van de crompouce mogen nu niet meer zonder toestemming worden gebruikt. Volgens Menig zal "zeer hard opgetreden worden" tegen inbreuk. De advocaten van Menig hebben al tientallen bakkers aangeschreven, waaronder verschillende ketens en de twee supermarkten. Ambachtelijke bakkers mogen voortaan alleen in licentie het product verkopen, anderen worden gesommeerd de verkoop te staken.

Hoe nieuw de crompouce echt is, blijft onderwerp van discussie. Een bakker in Meliskerke zegt het product al dertig jaar te verkopen.

Meer uit Financieel

Storing bij Poolse luchtverkeersleiding, vliegverkeer ontregeld

WARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - De Poolse luchtverkeersleiding heeft zaterdag enkele uren te maken gehad met een storing in het computersysteem waardoor het vliegverkeer in Polen werd ontregeld. Veiligheidsdiensten onderzoeken de storing in het systeem voor luchtverkeersmanagement waarbij ook wordt gekeken of er sprake is van sabotage, aldus de Poolse autoriteiten.

12 uur geleden
Bloomberg: Carrefour overweegt verkoop Italiaanse tak

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het grote Franse supermarktconcern Carrefour overweegt een verkoop van zijn Italiaanse tak. Dat meldden bronnen aan persbureau Bloomberg. Carrefour heeft bijna 1200 winkels in Italië, zoals grote supermarkten, gemakswinkels en groothandels. Italië is na Frankrijk, Brazilië, Spanje en België de grootste markt voor het bedrijf.

13 uur geleden
Pakistaanse minister voor handelsgesprekken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Pakistaanse minister van Financiën is in Washington voor gesprekken over handel en de importheffingen die president Donald Trump wil opleggen op goederen uit Pakistan. Minister Muhammad Aurangzeb had vrijdag gesprekken met de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick en handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer.

14 uur geleden
Reuters: grote spoorvrachtvervoerders VS bekijken fusie

NEW YORK (ANP/RTR) - De grote Amerikaanse spoorvrachtvervoerders Union Pacific en Norfolk Southern zijn in gesprek over een mogelijke fusie. Dat meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Union Pacific is de grootste vervoerder van vracht op het Amerikaanse spoornetwerk en zou het kleinere Norfolk Southern willen overnemen.

15 uur geleden
Totale marktwaarde cryptomunten voor het eerst boven 4 biljoen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De totale waarde van de markt voor cryptomunten is voor het eerst gestegen tot meer dan 4 biljoen dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van gegevens van crypto-informatieleverancier CoinGecko. In de Verenigde Staten is federale wetgeving goedgekeurd voor breder gebruik van digitale munten in de financiële wereld en er wordt verwacht dat daardoor nog meer geld van grote investeerders naar de cryptosector zal stromen.

17 uur geleden
Terughoudendheid op Wall Street na eerdere recordstanden

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag weinig beweging zien, na de nieuwe recordstanden van een dag eerder. Beleggers leken te zijn geschrokken van een artikel in de Financial Times. Ingewijden zeiden tegen de krant dat Donald Trump aandringt op een importheffing van minstens 15 tot 20 procent op goederen uit de Europese Unie.

1 dag geleden
Facebook-moederbedrijf Meta ondertekent AI-gedragscode EU niet

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Meta Platforms, het moederbedrijf van onder meer Facebook en Instagram, zal de gedragscode voor AI-systemen van de Europese Commissie niet ondertekenen. Dit meldt de directeur voor internationale aangelegenheden bij Meta, Joel Kaplan, op het socialemediaplatform LinkedIn.

1 dag geleden