Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitvaartdienst voor prins Philip begonnen

Uitvaartdienst voor prins Philip begonnen

WINDSOR (ANP) - In St. George's Chapel op Windsor Castle is de uitvaartdienst van prins Philip begonnen. Daaraan voorafgaand is in heel Groot-Brittannië een minuut stilte in acht genomen.

Koningin Elizabeth II zit vanwege de coronaregels met een mondkapje op alleen in de kapel. Ook de vier kinderen van Elizabeth en Philip, acht kleinkinderen, het nichtje en neefje van de koningin en drie van haar neven en nichten zijn bij de dienst aanwezig. Ook de Duitse familieleden van de prins wonen de dienst bij. Die zitten allen in hun eigen bubbel. Meghan, de hoogzwangere vrouw van prins Harry, is er niet bij. Haar werd op doktersadvies afgeraden om nog te vliegen.

De plechtigheid met slechts 30 rouwenden vindt volledig plaats achter de muren van het kasteel. Het publiek is dringend verzocht weg te blijven in verband met de coronapandemie.

Toch hebben kleine groepjes mensen zich verzameld in het centrum van Windsor en op de route naar Windsor Castle.

Meer uit Buitenland

Mogelijk meer dan 20 vermisten na overstromingen Grand Canyon

GRAND CANYON (ANP/AFP) - Mogelijk worden meer dan twintig mensen vermist na overstromingen in het nationale park Grand Canyon in de Amerikaanse staat Arizona. Dat heeft de National Park Service zondag laten weten in een verklaring.

1 uur geleden
Axios: VS vallen Iraanse lanceerinstallaties aan op eiland Larak

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA/BLOOMBERG) - Amerikaanse strijdkrachten hebben zondag twee Iraanse lanceerinstallaties op het Iraanse eiland Larak aangevallen. Dat meldt de nieuwssite Axios op gezag van een Amerikaanse functionaris.

2 uur geleden
Trump wil dat overheidsinstantie kritische journalist straft

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft toezichthouders op de communicatiesector opgeroepen een prominente journaliste van de zender NBC News te "straffen". In een bericht op Truth Social viel hij Kristen Welker aan, omdat ze had gezegd dat de president "wisselende resultaten" heeft geboekt met zijn steun aan politieke kandidaten tijdens voorverkiezingen.

4 uur geleden
Monitor: opnieuw tanker beschoten in Straat van Hormuz

PORTSMOUTH (ANP/AFP) - In de Straat van Hormuz is opnieuw een tanker aangevallen, meldt de Britse maritieme scheepvaartmonitor UKMTO op X. Het schip zou voor de kust van Oman door een "onbekend projectiel" zijn geraakt.

5 uur geleden
Maduro laat van zich horen vanuit gevangenis in VS

NEW YORK (ANP/AFP) - De voormalige Venezolaanse president Nicolás Maduro, die op 3 januari door het Amerikaanse leger werd gevangengenomen en werd overgebracht naar de VS, heeft zondag vanuit zijn cel in New York via sociale media van zich laten horen. Bij foto's die van 25 juni dateren, een dag na de dodelijke aardbeving in zijn land, schreef hij onder meer: "Venezuela zal herrijzen."

7 uur geleden
Uitvaart Noorse koning Harald is op 9 september

OSLO (ANP) - De uitvaart van de vrijdag overleden koning Harald van Noorwegen vindt plaats op woensdag 9 september. Het afscheid vindt plaats in de Dom van Oslo, maakte het paleis zondag bekend. De dienst wordt geleid door de leider van de Noorse Kerk, Olav Fykse Tveit.

7 uur geleden
Bemanning gekapseisde Turkse veerboot opgepakt

NICOSIA (ANP) - De kapitein van de veerboot die zondag kapseisde en zonk voor de noordkust van Cyprus, is opgepakt. Dat meldt Cyprus Mail op gezag van de premier van de zelfbenoemde republiek Noord-Cyprus, Ünal Üstel. Ook acht bemanningsleden zijn gearresteerd. Van acht schipbreukelingen is nu bekend dat ze zijn overleden, zeventien anderen worden nog gezocht. De rest van de in totaal 267 opvarenden kon worden gered.

8 uur geleden