Uitvaartceremonie Gorbatsjov begonnen, zonder Poetin
MOSKOU (ANP/DPA) - In de Russische hoofdstad Moskou is zaterdagochtend de uitvaartdienst van de laatste leider van de Sovjet-Unie Michail Gorbatsjov begonnen. Honderden mensen hebben zich verzameld bij het overheidsgebouw Dom Sojoez, waar zijn lichaam is opgebaard. Naast de kist liggen kransen en staat een portret van de voormalige Sovjetleider, is te zien op de Russische staatstelevisie. Velen wachten met bloemen in hun handen voor het gebouw, nabij het Kremlin.
Gorbatsjov overleed dinsdag op 91-jarige leeftijd na langdurige ziekte. Onder meer de Russische ex-president Dmitri Medvedev heeft zaterdag zijn laatste eer betuigd. Volgens Russische persbureaus heeft hij bloemen op de kist gelegd in de Dom Sojoez, ook wel de Zuilenzaal genoemd.
In de middag wordt Gorbatsjov naar zijn laatste rustplaats gebracht op de Novodevitsji-begraafplaats. Hij komt te liggen naast zijn vrouw Raisa, die in 1999 overleed. Ook oud-Sovjetleider Nikita Chroesjtsjov en de voormalige Russische president Boris Jeltsin liggen er begraven.
Westerse leiders niet naar Moskou
De Russische president Vladimir Poetin is niet aanwezig bij de uitvaart. Hij is op werkbezoek in Kaliningrad. Poetin nam donderdag al afscheid van Gorbatsjov door een bezoek te brengen aan het ziekenhuis in Moskou waar de oud-leider stierf en er een krans te leggen.
Ook zijn er geen westerse leiders naar Moskou afgereisd voor de begrafenis. Wel maakte de Hongaarse regering zaterdagochtend bekend dat premier Viktor Orbán aanwezig is. De Hongaarse premier staat bekend als een van de belangrijkste bondgenoten van Poetin in Europa. Volgens het Kremlin staat er echter geen ontmoeting tussen de twee leiders gepland tijdens het bezoek van Orbán.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn door Israëlische aanvallen zeker zeven mensen omgekomen in de Gazastrook. Ook raakten enkelen gewond, van wie er vier in kritieke toestand verkeren. Dat melden hulpdiensten in de regio. Volgens de woordvoerder werd een politiepost nabij het vluchtelingenkamp Bureij bestookt.
18 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse delegatie is geland in Islamabad voor onderhandelingen met Iran over een duurzaam bestand. Persbureau Reuters meldt op gezag van twee Pakistaanse bronnen dat het toestel is geland. De Amerikanen zijn daar op verzoek van Pakistan, dat optreedt als bemiddelaar.
2 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - Volgens Amerikaanse inlichtingen zijn er aanwijzingen dat China zich opmaakt om binnen enkele weken nieuwe luchtverdedigingssystemen aan Iran te leveren. Dat meldt CNN op basis van drie bronnen die op de hoogte zouden zijn van recente inlichtingenanalyses.
3 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-ruimtemissie zijn overgebracht naar een Amerikaans marineschip, waar ze medisch onderzocht worden. Op beelden van NASA was te zien dat de vier zelf te voet het dek van het schip overstaken.
3 uur geledenCHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.
7 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.
8 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
12 uur geleden