Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitvaartceremonie Gorbatsjov begonnen, zonder Poetin

Uitvaartceremonie Gorbatsjov begonnen, zonder Poetin

MOSKOU (ANP/DPA) - In de Russische hoofdstad Moskou is zaterdagochtend de uitvaartdienst van de laatste leider van de Sovjet-Unie Michail Gorbatsjov begonnen. Honderden mensen hebben zich verzameld bij het overheidsgebouw Dom Sojoez, waar zijn lichaam is opgebaard. Naast de kist liggen kransen en staat een portret van de voormalige Sovjetleider, is te zien op de Russische staatstelevisie. Velen wachten met bloemen in hun handen voor het gebouw, nabij het Kremlin.

Gorbatsjov overleed dinsdag op 91-jarige leeftijd na langdurige ziekte. Onder meer de Russische ex-president Dmitri Medvedev heeft zaterdag zijn laatste eer betuigd. Volgens Russische persbureaus heeft hij bloemen op de kist gelegd in de Dom Sojoez, ook wel de Zuilenzaal genoemd.

In de middag wordt Gorbatsjov naar zijn laatste rustplaats gebracht op de Novodevitsji-begraafplaats. Hij komt te liggen naast zijn vrouw Raisa, die in 1999 overleed. Ook oud-Sovjetleider Nikita Chroesjtsjov en de voormalige Russische president Boris Jeltsin liggen er begraven.

Westerse leiders niet naar Moskou

De Russische president Vladimir Poetin is niet aanwezig bij de uitvaart. Hij is op werkbezoek in Kaliningrad. Poetin nam donderdag al afscheid van Gorbatsjov door een bezoek te brengen aan het ziekenhuis in Moskou waar de oud-leider stierf en er een krans te leggen.

Ook zijn er geen westerse leiders naar Moskou afgereisd voor de begrafenis. Wel maakte de Hongaarse regering zaterdagochtend bekend dat premier Viktor Orbán aanwezig is. De Hongaarse premier staat bekend als een van de belangrijkste bondgenoten van Poetin in Europa. Volgens het Kremlin staat er echter geen ontmoeting tussen de twee leiders gepland tijdens het bezoek van Orbán.

Meer uit Buitenland

'Noord-Korea heeft tien ballistische raketten afgevuurd'

SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.

49 minuten geleden
Venezuela en Colombia houden topoverleg na gevangenname Maduro

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.

8 uur geleden
President Trump vervangt hoofd van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.

9 uur geleden
Axios: Trump wees aanbod Poetin af over Iraans verrijkt uranium

WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.

9 uur geleden
Zelensky ontmoet zoon laatste sjah van Iran

PARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.

10 uur geleden
Rode Kruis slaat alarm over lot burgers in Libanon

BEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.

10 uur geleden
Hezbollah klaar voor 'lang conflict' met Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.

11 uur geleden