Uitvaartbedrijf DELA: drukte is aan het afnemen
EINDHOVEN (ANP) - Uitvaartbedrijf DELA krijgt iets minder overlijdensmeldingen dan een maand geleden. "De drukte is gelukkig iets aan het afnemen", aldus een woordvoerder. Wel komen er nog steeds 15 à 20 procent meer meldingen binnen vergeleken met dezelfde periode in andere jaren.
Iets langer dan een maand geleden, op 25 november, ging het om gemiddeld 100 overlijdensmeldingen per dag. Inmiddels gaat het om zo'n 95 meldingen. "Het is dus nog wel steeds druk, maar we hopen dat de dalende trend doorzet", zegt een woordvoerder.
Ondanks de drukte kunnen uitvaarten nog steeds op de gebruikelijke manier doorgaan. "Dat lukt doordat onze medewerkers bereid zijn om lange dagen te werken."
Een maand geleden plaatste het bedrijf tien speciale koelunits bij meerdere uitvaartcentra in Nederland vanwege het hoge aantal sterftegevallen als gevolg van een coronabesmetting en de griepepidemie. De extra koelplekken waren nodig om de lichamen van de overledenen te bewaren tot de uitvaart, meestal een periode van vijf of zes dagen. Inmiddels zijn niet alle units meer in gebruik, maar uit voorzorg blijven ze tijdens de feestdagen nog wel staan, aldus de woordvoerder.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De patiëntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.
4 uur geledenBUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.
8 uur geleden