Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitvaart bisschop Harrie Smeets in Roermondse kathedraal

Uitvaart bisschop Harrie Smeets in Roermondse kathedraal

ROERMOND (ANP) - In de Roermondse kathedraal vindt zaterdag de uitvaart plaats van oud-bisschop Harrie Smeets, in het bijzijn van zestien bisschoppen en andere hoogwaardigheidsbekleders. Na afloop van de mis in de Sint-Christoffelkathedraal wordt de oud-bisschop bijgezet in de bisschoppelijke grafkapel op het Oude Kerkhof in Roermond.

Bisschop Hans van den Hende van Rotterdam, voorzitter van de bisschoppenconferentie, is hoofdcelebrant in de kathedraal. Hij houdt er ook de preek. Voorafgaand aan de uitvaart wordt de baar met het lichaam van de bisschop vanaf de vlakbij gelegen Caroluskapel in processie naar de kathedraal begeleid. Daarin lopen naast de bisschoppen onder anderen ruim 130 priesters en diakens mee.

De mis in de kathedraal is alleen toegankelijk voor genodigden en mensen die daartoe een kaartje hebben aangevraagd. De kerk zit helemaal vol.

Smeets overleed op 20 december 2023 na een slopende ziekte. Hij was sinds eind 2018 bisschop van Roermond.

Meer uit Binnenland

Verkeersongeval met Nederlands gezin in Kroatië, meisje overleden

BALE (ANP) - Een 15-jarig meisje is donderdag omgekomen in Kroatië bij een verkeersongeval, melden lokale media in het land. Het ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt vrijdag dat het ging om de auto van een Nederlandse familie, na berichtgeving van De Telegraaf. Het ministerie verleent consulaire bijstand en wil vanwege privacyredenen verder niets zeggen over het ongeluk.

5 uur geleden
Bromfietser overleden na botsing met fietser en bus in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de Daalseweg in Nijmegen is vrijdagochtend de bestuurder van een bromfiets om het leven gekomen. Dat meldt de politie. Het slachtoffer is een 64-jarige man uit de Gelderse stad.

6 uur geleden
Politie brengt verdachten rellen PSV-feest herkenbaar in beeld

EINDHOVEN (ANP) - De politie heeft herkenbare beelden vrijgegeven van twee verdachten die worden gezocht voor de rellen rond het kampioensfeest van PSV in mei.

8 uur geleden
Storing Odido voorbij, oorzaak lag bij onderhoud aan datacenters

DEN HAAG (ANP) - De storing bij Odido is voorbij, meldt een woordvoerder van de telecomprovider. Door de storing waren er problemen met mobiel bellen, sms'en en internet. De problemen werden veroorzaakt door onderhoudswerkzaamheden aan datacenters, waarbij bepaalde updates niet correct zijn doorgevoerd.

8 uur geleden
Provincie Gelderland wenst Vitesse-supporters veel sterkte

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland vindt het "spijtig om te horen" dat Vitesse na 133 jaar zijn positie in het profvoetbal verliest. "We wensen de medewerkers, supporters en andere betrokkenen veel sterkte met dit nieuws", zegt gedeputeerde Helga Witjes.

8 uur geleden
Ondanks storing Odido zijn meeste veiligheidsregio's bereikbaar

DEN HAAG (ANP) - De meeste veiligheidsregio's in Nederland zijn, ondanks de storing bij telecomprovider Odido, bereikbaar voor bellers naar noodnummer 112. Dat melden ze op sociale media. Wel kunnen Odido-gebruikers zelf mogelijk de hulpdiensten niet bereiken.

9 uur geleden
Netbeheerder Liander beperkt bereikbaar door storing Odido

ARNHEM (ANP) - Liander is vrijdagochtend beperkt bereikbaar door een storing bij telecomprovider Odido. Dat meldt de netbeheerder op zijn website. Mensen in het verzorgingsgebied die gas ruiken en Liander niet kunnen bereiken, wordt verzocht 112 te bellen.

9 uur geleden