Uitvaart atleet Kiptum eerder door aanwezigheid president Kenia
NAIROBI (ANP/AFP) - De begrafenis van de verongelukte marathonloper Kelvin Kiptum is met een dag vervroegd, meldt de atletiekbond van Kenia. De aanwezigheid van president William Ruto van Kenia zou de reden zijn voor de verschuiving van zaterdag naar vrijdag.
Een functionaris van de Keniaanse bond verklaarde tegenover persbureau AFP dat de begrafenis een "staatsgelegenheid" is, waarbij Ruto aanwezig zal zijn. De uitvaart zou zijn vervroegd omdat de president dit weekend ook naar de begrafenis gaat van Hage Geingob, de onlangs overleden president van Namibië.
Kiptum kwam op 11 februari om het leven door een eenzijdig verkeersongeval op de weg van Kiptagat naar Eldoret. De 24-jarige atleet overleed ter plaatse, evenals zijn coach Gervais Hakizimana. Kiptum liep in oktober als eerste man de marathon onder de 2 uur en 1 minuut en zette het wereldrecord op 2.00.35.
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
4 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
5 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
6 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
6 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
6 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
6 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.
7 uur geleden