Uittocht grote zeilschepen Den Helder vervroegd vanwege het weer
DEN HELDER (ANP) - De grote zeilschepen die in Den Helder liggen voor de zesde editie van SAIL zullen zondag de Noord-Hollandse havenstad iets eerder verlaten. De organisatie meldt dat de zogenoemde tallships al vanaf 14.00 uur vertrekken in plaats van 16.00 uur in verband met de verwachte tegenwind en de stroming. Ook zullen de schepen geen lus varen richting Oudeschild, maar gelijk via het Marsdiep de Noordzee op varen.
Tijdens SAIL Den Helder doen honderden schepen de stad aan. Onder meer het Indonesische marineschip Bima Suci is voor het eerst in Europa aangemeerd. Dit weekend zijn ook de Marinedagen in Den Helder. Verder is er aandacht voor meer maatschappelijke onderwerpen in Den Helder, zoals de energietransitie en de bescherming van het leven op en onder water.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Staat gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechtbank Den Haag die beveelt dat de overheid meer moet doen om Bonaire te beschermen tegen klimaatverandering. Dat maakt minister Stientje van Veldhoven (Klimaat, D66) bekend. De zaak was aangespannen door Greenpeace. De rechter oordeelde onder meer dat de Staat binnen anderhalf jaar "heldere, bindende doelen" moet opstellen om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen.
24 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Alle zeventien mensen die dinsdag bij de huldiging van PSV in Eindhoven werden aangehouden, zijn vrijgelaten, meldt de politie. "Enkelen hebben een boete gekregen voor vernieling, vechten op straat, openbare ordeverstoring, afsteken van vuurwerk, belediging en openbare dronkenschap", zegt een woordvoerder.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een landelijke actiedag op donderdag 16 april in universitaire ziekenhuizen is van de baan. Twee zorgvakbonden melden aanvullende afspraken te hebben gemaakt over de cao met werkgeversorganisatie UMCNL. Eerder draaiden die twee bonden (LAD en FBZ) al een zondagsdienst in Nijmegen en Maastricht uit onvrede met de cao. FNV, CNV en NU'91 hadden dat akkoord wel al getekend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Negen scheidingsadvocaten "met grote impact" voldoen niet aan de standaarden die gelden in de advocatuur. Dat meldt een woordvoerder van de Landelijke Organisatie Toezicht Advocatuur na berichtgeving hierover in Trouw.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het onderzoek naar "de oorzaak en reikwijdte" van de ransomware-aanval bij softwareleverancier ChipSoft is "in volle gang". Dat meldt een woordvoerder van het bedrijf. Het staat daarbij in nauw contact met zorgorganisaties die gebruikmaken van de software.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Beveiligers van de woning van prinses Beatrix, kasteel Drakensteyn in het Utrechtse dorp Lage Vuursche, hebben afgelopen november drones bij het terrein gezien. De Koninklijke Marechaussee zag ook onbemande toestellen bij een goudkluis van De Nederlandsche Bank in Huis ter Heide, enkele kilometers verderop. Een woordvoerder van de marechaussee bevestigt dat na berichtgeving van het AD.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het dossier in de strafzaak tegen voormalig advocaat Inez Weski bevat geen enkel belastend bericht dat de aanklacht tegen haar kan ondersteunen. Het Openbaar Ministerie baseert zich op "een vergaring van aannames", die niet getoetst of geobjectiveerd zijn.
3 uur geleden